Реклама

molli

На черкаських приватних пляжах немає посту рятувальників: що може змінитися

Фото: in.ck.ua

Цього літа рятувальні пости, як і минулого року, діятимуть на черкаських комунальних пляжах “Митницький”, “Казбетський” та “Соснівський”. Однак, на приватних пляжах, окрім пляжу “Бочка”, наймати працівників для безпеки здоров’я та життя відпочивальників, попри  трагічні випадки,  – не поспішають.

Про це йшлося сьогодні, 13 травня, на нараді в міськраді, пише zmi.ck.ua.

“Щодо приватних пляжів – ніхто не звертався до нас з проханням облаштувати рятувальні пости на платній основі”, – сказав директор комунальної установи “Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба” Сергій Микитченко.

За його словами, 15 травня відбудеться попередня перевірка міських пляжів на готовність до купального сезону, перед 1 червня – остаточна перевірка.

Як стало відомо на нараді, для приватників безпека містян на їхньому пляжі у літній сезон вартуватиме близько 60 тисяч грн (20 тисяч грн в місяць).

“Це не така велика сума. Здоров’я та життя людей дорожче”, – відзначив заступник міського голови Ігор Волошин.

Однак директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Артур Савін не погодився із думкою заступника мера, зазначивши, що найняти рятувальників для власників приватних пляжів надто дорого, адже вони мають сплачувати орендну плату за цілий рік (150 тисяч грн),  хоча заробляють тільки у сезон.

За його словами, це питання потрібно вирішувати комплексно, надати певні пільги підприємцям, аби ті мали змогу найняти рятувальників.

“Якби був дозвіл розміщувати якісь заклади громадського харчання, тоді б вони за рахунок цього утримували територію, рятувальні пости і таке інше. На жаль, законодавство не дає такої змоги, бо прилегла територія до захисної смуги”, – сказав Савін.

Заступниця міського голови Людмила Бордунос натомість заявила, що підприємці не виявляють бажання звернутися до мерії з проханням про надання пільг.

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама