Реклама

molli

На Черкащині за минулий рік виявили майже 60 скажених тварин

На Черкащині упродовж 2019 року зафіксовано понад 1 000 випадків укусів людей тваринами, з них 223 випадки – безпритульними чотирилапими. Хворими на сказ виявилося 59 тварин. В їхньому числі – коти, лисиці, собаки, велика та дрібна рогата худоба.

Про це повідомляє пресслужба ГУ “Держпродспоживслужби” в Черкаській області.

На сьогодні в Черкаській області по сказу тварин спостерігається тенденція до покращення епізоотичної ситуації: так, у 2019-ому зареєстровано 53 неблагополучних пункти, що на 36 менше від минулого року. Найбільша кількість неблагополучних пунктів спостерігалася у Черкаському, Смілянському, Канівському, Катеринопільському та Уманському районах.

З метою контролю ситуації зі сказом щорічно проводиться безкоштовна антирабічна вакцинація свійських тварин та сільськогосподарських тварин, що випасаються (велика рогата худоба, коні, дрібна рогата худоба).

Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Черкаської області в районах і містах в 2019 році імунізували проти сказу 155 927 собак, 102 565 котів та 1 407 ВРХ. Також восени в Черкаській області пройшла кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, під час якої над лісовими та польовими угіддями площею 15718 км² було розповсюджено 392 953 принади із вакциною.

Держпродспоживслужба звертає увагу власників тварин: основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу є безкоштовною.

Довідково

Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Якщо вас вкусила або обслинила підозріла тварина:

– негайно промийте мильною водою місце укусу чи обслинення;

– змастіть йодом ділянку навколо рани;

– у жодному разі не відсмокчуйте кров із рани, бо збудник сказу може потрапити в організм через слизову рота;

– якнайшвидше зверніться в найближчу медичну установу за допомогою;

– повідомте державну ветеринарну службу про випадок;

– при можливості ізолюйте тварину і спостерігайте за нею упродовж 10 днів.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама