Реклама

molli

Медреформа – як зміна свідомості людей у білих халатах і пацієнтів

Шановне товариство! На всі заклики типу “А де ж реформа?”, “Що це за реформа?” та подібні, змушений вас розчарувати: реформа ще не розпочиналась до цього часу. Точніше, до засідання Кабміну, що відбулося 27 грудня.

На тому засіданні було ухвалено десяток постанов, які стосуються змін в системі охорони здоров’я: створення Національної агенції здоров’я, порядок конкурсу на призначення керівника закладу охорони здоров’я, методика обрахунку вартості медичної послуги тощо. І це ще не реформа!

Реформа стартує із підписання Президентом України законів, ухвалених Верховною Радою, і основний з них – це зміни до Бюджетного кодексу, закону, який формує фінансове життя галузі. Тому наберіться терпіння і не сипте попкорн передчасно на підлогу. Реформа – це такий багатосерійний фільм, що на останніх серіях не згадаєте, що було в попередніх.

Буде важко, буде проблемно, бо буде мінятись свідомість людей в білих халатах і кожного з вас. Тому будьте толерантні та терпимі, але не будьте байдужі, всі недоліки озвучуйте. Для цього є адміністрація закладів, для них уже давно діє контрактна форма призначення на посади. Якщо натикаєтесь на стіну байдужості, звертайтесь до нас у департамент охорони здоров’я. У нас є важелі впливу. Але ми не зможемо впливати на тьотю Машу із реєстратури чи Марію Іванівну із кабінету сімейного лікаря.

І ще: реформа – це не так, що прокинувся на ранок, і все запрацювало ідеально, без сучка і задоринки. Будуть страхи, емоції, нерозуміння та істерики. Але це шлях, який проходили всі цивілізовані нації та народи. А ми ж бо то є нація, бо прагнемо свободи, ми народ, бо будуємо власну державу, власне життя та майбутнє своїх дітей!

Шануймося, не біймося змінюватись, бо тільки рухаючись вперед, виборсаємось із багнюки.

З повагою, директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник

Джерело: Фейсбук

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама