Реклама

molli

Конина за гривню та філе хека – за 10, – у Черкасах обговорили скандальний тендер щодо харчування дітей

У Черкасах потенційного переможця тендеру на харчування в дитячих садках і школах  “Каштан-Плюс” перевіряє контрольна комісія, яку на попередньому сесійному засіданні створили депутати міської ради. До складу комісії ввійшли Михайло Бінусов, Олександр Дишлюк, Руслан Зоря, Тарас Коломієць, Іван Косенко, Віталій Косяк, Ігор Кривошеєв, Альона Цегвінцева, Микола Фомич та Костянтин Чернецький. Представники депутатського корпусу засумнівалися у якості продуктів, окрім того народних обранців подивували вражаюче низькі ціни на деякі види продовольства: сардельки вищого ґатунку – 15 грн за кг, сардельки 1 ґатунку – 10 грн за кг, філе хека – 10 грн за кг, м’ясо конини (для зоопарків) – 1 грн за кілограм.

“Каштан-Плюс” не один рік забезпечує садочки та школи продуктами. Ціна питання – 200 млн грн. Термін – 3 роки. Додамо, що оголошення тендеру відбулося за кілька днів до початку дії системи електронних закупівель “ProZorro”.

14446288_1875479112680951_1051451636_o

Варто зазначити, що депутат від ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін, який пов’язаний із двома пропозиціями тендеру, став головою комісії.

На запитання нашого видання, чи не вважає він такі дії конфліктом інтересів, пан Юрій заявив, що зняв обидві пропозиції, а саме: пов’язану з ним марку “Хлібний дім-Україна” та пропозицію, яку подав помічник Тренкіна Євгеній Щербина:

– Мої родичі є засновниками підприємства “Хлібний дім-Україна”, тому цю та пропозицію “ФОП Щербина” я знімаю з тендеру.

Дослідивши тендерну пропозицію від ТОВ “Каштан-Плюс”, члени комісії припускають, що компанія навмисне рідковживані товари записала за низькими цінами, а ті продукти, що закуповують часто – збільшила в рази, наприклад, яйця курячі – 20 грн за 10 штук. Однак, зазначають, серед документів встигли переглянути лише рамкову угоду та 36 додаткових угод із 2014 по 2016 рік.

– Пропозиція компанії у порівнянні з наступною ціновою пропозицією (яку надали пов’язані з Тренкіним особи, – ред.) перевищує витрати бюджету на 5 млн 757 тис. грн. Це відбувається завдяки тому, що ціна на продукцію, яку купують рідко – занижена, а ту, яку купують постійно – завищена, – розповів Юрій Тренкін.

Як уточнила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова, за цінами, які записані в тендерній угоді, продукцію не продають. Мовляв, вони враховують індекс інфляції. Однак реальні накладні мають інші ціни, наприклад, яйця (10 шт) – 12,5 грн. Тож гучні заяви про те, що яйця “Каштан-Плюс” відпускає по 20 грн за 10 шт. дещо перебільшені.

14488839_1875524502676412_767558358_o

Відвідала засідання і представник “Каштану-Плюс” Валентина Зінченко, яка звинувачення відкидає та запевняє у сумлінному виконанні умов договору:

– Перед тим як звинувачувати у перевищенні цін, треба подивитись накладні, – заперечує закиди Зінченко.

На попередніх зборах комісії ухвалювали рішення про скасування торгів, однак натепер комісія представила іншу позицію:

– Якщо компанія роками за завищеними цінами постачала товари, вона має принести місту і користь та поділилось заробленим. Тендерний комітет негайно акцептував пропозицію ТОВ “Каштан-Плюс”. Пунктом 1.2 чинного договору, згідно якого здійснюється постачання, передбачає, що обсяги закупівель можуть бути зменшені в залежності від реального фінансування видатків замовників. Після підписання нової угоди з ТОВ “Каштан-Плюс” депутати проголосують за зменшення фінансування чинної угоди від 2014 року та перерозподілять кошти на користь нової угоди. Після чого оголосять новий прозорий конкурс, до якого допустять виключно великі компанії, – зачитав рішення комісії голова Юрій Тренкін.

У результаті тривалих обговорень, до яких долучилися і керівники дошкільних навчальних закладів, на засіданні вирішили: до складу комісії як дорадчі голоси зарахувати трьох керівників дошкільних навчальних закладів, представника департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради та звернутися до представників правоохоронних органів щодо розслідування попередніх дій департаменту та постачальника.

Деталі “тендерних протистоянь” читайте згодом на нашому сайті.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама