Реклама

molli

Комунальники пролонговують мільйонну схему з улюбленими підрядниками

У Черкасах через КП ЧЕЛУАШ другий рік поспіль успішно провернули схему із орендою КамАЗів для підприємства. Так, комунальники фактично “через руки” заплатять 3,55 млн грн за оренду автомобілів підприємству, в якого раніше за 3,8 млн грн купили обладнання під них. Ще 800 тисяч підуть фірмі-фавориту міської влади.

Керівник КП “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник 23 лютого через ЗМІ заявив про брак техніки для посипання доріг під час негоди, яку прогнозували на 24-25 лютого. Мовляв, всьому виною заблокований тендер на прокат КамАЗів.

Очільник комунальників мав на увазі ось цей тендер, що був оголошений підприємством 9 лютого, із попередньою датою аукціону на 28 лютого. Себто навіть при найбільш оптимістичних прогнозах договір з переможцем міг бути укладений не раніше середини березня. Отже, виходить, що цей тендер при жодних обставинах не міг допомогти комунальникам в їхній боротьбі з негодою наприкінці лютого. 

Пізніше зволікання із оголошенням тендеру Мельник пояснив довгою процедурою оформлення документів для оголошення закупівлі.

Тоді, у неділю, 4 березня, перед тим, як піти у відпустку, він зібрав прес-конференцію. Говорив і про тендер та скаргу Бортника.

– Ми розбили на два лоти. Одні КамАЗи нам потрібні, щоб, наприклад, вивозити сміття, працювати ними після зими. Інші – лише під зимову чистку. Тендер був заблокований скаргою. ЇЇ суть: чому саме даються такі параметри техніки. Ми даємо такі параметри техніки, бо її без мене купили (директором був О. Ашавський – ред.). 5 солерозкидачів, які мають певні параметри. Їх потрібно кудись встановити, щоб вони працювали, – пояснив Мельник.

У відповідь на запитання журналіста «Інфомосту» він також заперечив, що така техніка наявна лише в підприємств Анатолія Бурського.

Зазначимо, що тендер був заблокований скаргою до АМКУ від ТОВ «Черкаське спеціалізоване управління 525», директором якого є підприємець Андрій Бортник. 20 лютого товариство заявило про дискримінаційні умови закупівлі. 14 березня адмінколегія АМКУ відмовила у задоволенні скарги.

Аукціон відбувся 22 березня. Участь в торгах взяли два учасники. ТОВ «Промбуд індустрія», яким керує помічник депутата міськради Юрія Тренкіна Євгеній Щербина, та ТОВ «Черкасиміськбуд» – товариство із орбіти відомого місцевого підприємця Анатолія Бурського.

1 лот (прокат автомобілів марки КАМАЗ модель 65115 або еквівалент) за 3,55 млн грн пішов до «Черкасиміськбуду». У ході торгів учасники не йшли на пониження і залишилися вірними своїм стартовим пропозиціям.

Таким чином, фірма здасть в оренду 5 одиниць техніки на 75 діб, тобто по 1,97 тис. грн/год або ж по 47 тис. грн за добу.

При цьому у власності переможця такої техніки нема, тож КамАЗи 65115 будуть орендованими в іншої компанії з орбіти Бурського – «Агропром-1992».

У «Черкасиміськбуд» Анатолій Бурський значиться генеральним директором, він же, разом із синами Денисом та Максимом, в числі засновників фірми. Власником ПП «Агропром-1992» є дружина Анатолія Леонідовича – Лідія Бурська.

При цьому варто звернути увагу, що на початку минулого року “ЧЕЛУАШ”. за 3,8 млн грн. купив обладнання для піскосолерозкидачів на 5 КамАЗів якраз у «Агропром-1992».  Договір підписав тодішній директор КП Олег Ашавський.

Тобто тепер комунальники орендуватимуть техніку під раніше куплене приладдя по суті у все того ж таки приватника. 

2 лот (прокат вантажних автомобілів марки КАМАЗ модель 6520, 6520-006 або еквівалент) за 805 тис. грн (очікувана вартість – 806,4 тис.грн) дістався «Промбуд індустрії». Змін цінових пропозицій в ході торгів також не було.

Фірма здасть в оренду 3 КамАЗи 6520 на 2688 машино-годин, тобто по 299 грн.

фото з інтернету

Виходячи зі слів Олексія Мельника, ці авто будуть застосовані для вивезення сміття.

Зазначимо, що нині по обох лотах повідомлено про намір укласти договір із переможцями аукціону.

Торік аналогічні торги відбулися з другого разу. За результатами аукціону в липні була укладена угода із ТОВ «Промбуд індустрія». При цьому пропозиція цього підприємства була найдорожчою із 4-х учасників. Дешевші пропозиції були відхилені тендерним комітетом.

Аукціон не дробився на лоти. Оренда авто на 6125 годину коштувала міському бюджету 1,83 млн грн, або ж 298 грн\год.

Вартість палива до суми договору не входить. Комунальники забезпечуватимуть техніку власним дизелем, норми використання встановлені на рівні 50-70 літрів на 100 кілометрів пробігу.

Паралельно Господарським судом Черкаської області за головування судді Григорія Скиби розглядається позов “Промбуд індустрії” до КП “ЧЕЛУАШ” з вимогою сплатити  1, 34 млн гривень за попереднім договором оренди техніки, укладеним в 2017 році. Цей договір не зареєстрований в Державній казначейській службі через відсутність належно проведеної процедури закупівлі.

Зазначимо, що директором «Промбуд індустрії» є «батьківщинівець» Євгеній Щербина. Фірма є одним із тендерних фаворитів нинішньої міської влади. Цьогоріч товариство виграло вже тендер прибирання прибудинкових територій житлових будинків в Черкасах на 7,91 млн грн.

Загалом за 2 роки свого існування успішна фірма підписала угод на 25 мільйонів гривень.

Крайній праворуч – Щербина, поруч – Мельник, в центрі – Тренкін (фото – Антена)

Сергій Макаренко

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама