Реклама

molli

“І я про Хелловін”, – Ігор Волошин

Уже неодноразово писалося: Хелловін це не наше свято, а чергове навіювання Америки, що це комерційний захід, нічого страшного в цьому немає, це сучасно, данина моді, молоді довподоби, лише Церква проти цього свята і т.д., і т.п. Відтак не повторюватимусь.

Сьогодні моє місто «преобразилося» до святкування Вечору всіх святих (саме так перекладається «Хелловін»). Торгові центри, крамниці, кафешки, заклади освіти – усе старанно підготовлено в павутині, гарбузах, павуках, чортиках, відьмах… Таке враження, що за популярністю Хелловін не поступається ні Різдву, ні Великодню, ні Новому року.

Ввечері виходжу з роботи і зустрічаю навколо будівлі міської ради (на лавках і на сходах) різновікові тусовки дітей та молоді. Щастя на їхніх розмальованих обличчях не має меж. Відразу видно, що нестерпно чекають на свято. Дехто зі знайомих навмисне сам розмалював і переодягнув свою малечу.

Удень зустрів знайомого, який розповів, що 15-річна донька запитала у нього чи можна розмалювати обличчя з нагоди Хелловіну. На що він сказав, краще б ти до церкви сходила і помолилася. Донька відповіла, що до церкви не модно ходити, навідміну від святкування Хелловіну. Шкодую, що не встиг запитати в знайомого скільки разів він подавав приклад доньці і разом з нею ходив до церкви і там молився.

Я категорично проти святкування Хелловіну. Я не проти здорових веселощів і розваг, я не проти «чужих» свят, хоч і своїх достатньо, я не проти заробітків для бізнесу. Я проти прикликання у свої домівки і міста нечистої сили, я проти бісівського зодягання і нанесення на свої тіла диявольських символів і знаків.

Дехто Хелловін називає безневинним святом із переодяганням, ляканням людей, вимаганням цукерків, відлякуванням духів, вирізанням гарбуза зі свічкою, для мене ж це свято нечисті.

Бережімо свою душу, тіло й укріплюймо дух!

Редакція не несе відповідальність за зміст блогів, а також може не розділяти думку, яку  висловлюють автори

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама