Про зустріч із батьками нещеплених дітей

20.09.2018, 12:08

Вчора ініціювали відкриту зустріч із Департаментом охорони здоров’я та батьками, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Обговорювали питання зарахування до закладів дошкільної освіти дітей, які не мають щеплень. Питання гостре і непросте, про його актуальність писали службові записки ще в липні.

Якщо просто, то є діючий Закон України “Про захист населення від інфекційних захворювань”, є в ньому такий собі пункт 15 в якому чітко таки прописано наступне “… Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму
відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його. “

Тобто, при зарахуванні до дитячого садочку потрібно або мати всі щеплення за графіком, або довідочку ЛКК. Нема цих документів – зарахувати таких дітей до садочків ніхто не зможе.
Це я і намагався пояснити батькам.

Однак від деяких батьків окрім хамської поведінки, образливих висловів не було ніякого конструктиву, а розмова набула форми звинувачень та образ. Тому я і покинув дане засідання, адже маю честь та гідність і не зобовязаний слухати подібні речі. Ніколи не дозволяв собі так спілкуватися з людьми, не дозволю так спілкуватись і іншим.

Тому, всім, хто відмовляється робити щеплення, а також не має змоги надати рішення ЛКК – не будуть зараховуватись до садочків, а фахівці з дошкільної освіти Черкаської міської ради готові надати методичну допомогу для організації для таких дітей індивідуальної форми здобуття дошкільної освіти.
Працюємо по букві Закону. Йти на порушення ніхто не буде, адже в цьому ж Законі є пункт 41, в якому дослівно – “..Особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України. ” – тобто адміністративну та кримінальну.

Дякую за увагу

Сергій Воронов, керівник департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

Джерело: “Фейсбук”

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь