Реклама

molli

Гауда, рікота, копчена бринза: родина в селі на Черкащині створила господарство з виготовлення сирів

 

На фермерському господарстві «Кізонька» родина Усиків виробляє понад 10-ти видів продукції із козиного молока. Роблять сири, вершки, масло і навіть морозиво. Товар продають по всій Україні та постачають у деякі країни Європи. «Кізонька» розташована в селі Глушки, що у Корсунь-Шевченківському районі. Ігор і Ольга Усики переїхали сюди п’ять років тому, коли у місті втратили свій бізнес. «Інфоміст» побував у гостях цієї родини під час прес-туру, що був організований Центром розвитку місцевого самоврядування Черкаської області.

«У селі жити складно, але воно дає свободу»

Родина Усиків жила у місті та заробляла на вантажних перевезеннях. Після того, як втратили свій бізнес, переїхали у сільську хату, яку збиралися продати. Без грошей, але із бойовим характером, Ігор і Ольга почали свій новий бізнес з однієї кози, яку їм подарували.

– У нас тут нічого не було. Нам подарували одну стареньку козу. Ми подумали, що грошей у нас немає, а коза молоко дасть. Хоч якийсь дохід. Отак з однієї кози ми розвели три, з трьох – десять, потім вісімнадцять, а зараз вже маємо 40 дійних кіз. У селі жити тяжко, але вільно, – розповідає Ольга Усик.

У перелік товарів, що виготовляє родина, входять різні види сирів, вершкове масло, морозиво із добавками, і навіть хліб на козиному молоці. Пані Ольга каже, що хоче, щоб в Глушках була пекарня, оскільки у них залишається багато сироватки, яку їм шкода виливати. Зізнається, що мріє, аби в їхньому селі пахло хлібом, як у неї вдома: «Ми вже возимо хліб не з міста, а в місто. Вже є клієнти, які хочуть його купляти. Кажуть, що я туди наркотики кладу», – сміється Ольга.

Працюють на фермерському господарстві Ігор і Ольга вдвох. Розповідають, що якщо якась екстрена ситуація, то їм допомагають діти. Зараз у них товару немає, але телефон червоний від дзвінків.

– У нас стоїть черга за товаром. Люди за місяць замовляють сири. Ми їх передаємо на Київ автобусом, працюємо по «Новій пошті», ну і корсунські клієнти, звісно, є. Також наші жінки, які повиходили заміж за німців, приїжджають в село, беруть із собою продукти в Німеччину. На базарах ми не торгуємо, немає у нас точки, – розповідає Ігор Усик.

Зараз родина живе у хаті, яка їм і за офіс, і за спальню, і за ванну. Кажуть, що хочуть зробити її «як у місті». Розповідають також, що хочуть побудувати нову ферму, екологічно чисту і з сонячними батареями: «Ми хочемо, щоб до нас прийшла молодь. Вони зараз люблять, щоб усе було «на кнопочках». От ми і підготовимо усе, щоб працювати можна було з планшета, щоб усе було автоматизовано», – ділиться планам пан  Ігор.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама