Реклама

molli

ЕКОбізнес: як на Черкащині кав’ярня відмовляється від пластику

Фото з відкриитих джерел

Екологічні вафельно-шоколадні стаканчики, трубочки з соломи та паперу, а також термоси та власні чашки зі знижками: такі цінності пропагує серед молоді одна з кав’ярень у Корсуні, що на Черкащині.

Про свою ініціативу виданню «ІнфоМІСТ» розповіла учасниця форуму «ГРАНТуємо зміни 5.0» Наталія Іваненко.

Пропонувати відвідувачам екологічні замінники звичайного пластикового посуду кав’ярня розпочала ще два роки тому. За словами Наталії, для бізнесу така ідея не є найкращою, але для довкілля – дуже важлива.

– На перших етапах для бізнесу – це 100 відсотків збитки. Але з часом, коли кількість свідомих людей більшає, то це приносить свій прибуток. Ми часто беремо участь в різних фестивалях, а на них їздить молодь, яка переживає за свою країну. У нас була дівчинка, яка побачила наші солом’яні трубочки, й запропонувала намалювати картинку на екологічну тему. Ми її почепили в кафе, – розповідає вона.

Фото “ІнфоМІСТ”

Загалом у кав’ярні пропонують кілька різновидів екологічних товарів на противагу пластиковим виробам: трубочки з паперу та соломи, вафельно-шоколадні стаканчики, термоси та знижки, якщо клієнт приходить із власною чашкою.

Трубочок є два різновиди тому, що паперові використовують для холодних напоїв, адже в гарячих вони будуть розмокати. Для останніх у кав’ярні пропонують трубочки з жита. Наталія розповідає, що робити їх просто.

– Житні ми замовляємо з сусіднього села, де люди їх створюють. Вони зрізають житні стеблинки, сушать їх і потім привозять нам. У кав’ярні трубочки обережно складені, тому з ними нічого не може статися, – говорить вона.

Також додає, що паперові ж можна купити в постачальника, який продає й паперовий посуд. Вони дорожчі, ніж пластикові, тому повністю перейти на них складно.

– Ціна відрізняється, десь приблизно 1 до 20. Натуральні дорожчі, пластикові значно дешевші. Ми ще пропонуємо використовувати вафельні стаканчики з шоколадом усередині. Ми готуємо каву в молочнику, ви її переливаєте в цей стаканчик і протягом 15 хвилин повинні випити, тому що якщо пити годину-дві, то почне протікати, – розповідає Наталія.

Такий стаканчик обгорнутий папером. Це потрібно тому, що людина може брати каву з собою, і щоб не було гаряче тримати або якщо не встигла помити руки – то це необхідна умова. За словами Наталії, кава в такому стаканчику в їхній кав’ярні коштує на 12 гривень дорожче.

Скріншот із сторінки в “Інстаграм”

– Такі речі зараз стають більш цікавими. Потрібно обов’язково розповідати гостеві, який приходить, що в нас є різні варіанти. Якщо йому цікаво, то він візьме трубочку з жита чи такий стаканчик, і потім теж буде обирати цей варіант. Якщо вони не хочуть брати вафельні стаканчики, то ми пропонуємо ще один аналог: продаємо термос, в який можна взяти гарячий напій. Людина може приходити до нас зі своєю чашкою. І вона отримує знижку, – говорить Наталія.

За словами засновниці ЕКОпростору Людмили Писаревської, ця кав’ярня долучилися до ініціативи, коли в Корсуні проводили дні без поліетилену.

– Вони погодилися запропонувати клієнтам альтернативу одноразовим стаканчикам. Оскільки їхня кав’ярня працює у форматі «кава з собою», то це як норма – одноразовий посуд. Аде ця цінність їм була близька, тому вони з радістю підхопили її й почали пропонувати екотовари, – зазначила Людмила Писаревська.

Варто зазначити, що наразі екотренди стають все більш популярними. Так, у Черкасах існує проєкт «Eco Friendly Cafe», який запропонувала екоактивістка Лідія Криштоп. Екофрендлікафе – це українська, віртуальна мережа кав’ярень, які погодилися давати людям знижку, якщо вони прийдуть брати каву не в паперовий стаканчик, а в свою чашку. Зараз ця мережа розширилася. Раніше була лише в Черкасах під такою назвою, а тоді цю ідею підхопили інші активісти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зараз треба жити на Землі так, наче ти хочеш жити на ній і надалі», – екоактивістка Лідія Криштоп. 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама