Реклама

molli

«Для мене ідеальної моделі не існує, адже кожна людина індивідуальна і має свої особливості», – Владислава Громенко, фотографиня

Фото автора

Невеликими кроками можна досягнути чималих успіхів. У цьому переконана Владислава Громенко – дівчина, яка фотографує вже 5 років. Вона пройшла шлях від звичайної «мильнички» до професійного фотоапарата та з часом освоїла мистецтво фотографії.

Про те, як стати хорошим фотографом, звідки брати ідеї для цікавих кадрів та багато іншого, читайте в нашому інтерв’ю.

 

Що вплинуло на тебе у виборі діяльності?

– Узагалі ще в 2012 році я взяла до рук «мильницю» і все підряд фотографувала: котів, квіти тощо. Ще пам’ятаю, як із сім’єю поїхала відпочивати, і там теж не випускала техніку з рук. Пізніше зрозуміла, що мені це дуже подобається та  я зможу розвиватися в цьому напрямі, а в майбутньому навіть заробляти гроші. Уже в 2013 році батьки подарували мені професійний фотоапарат, тоді поступово почала знімати знайомих та родичів. Далі – два роки опановувала ази цього мистецтва у фотошколі, там уже назбирала професійне портфоліо та познайомилася з іншими фотографами. Із часом мене почали запрошувати на місце фотографа-помічника під час весіль.

Чи залишилися ті фото, які ти робила на початку знайомства з фотографією?

– Так, навіть інколи їх переглядаю. Мені цікаво спостерігати за цими кадрами, адже я їх порівнюю з нинішніми фотороботами, бачу певні недоліки або переваги, і так додатково вдосконалюю свої вміння. Адже фотографія – це не просто кадр, а історія зі своїми лаштунками.

У процесі фотографування

На твою думку, як стати хорошим фотографом?

– Ним стати дуже легко. З одного боку, треба бути емоційною людиною та швидко генерувати ідеї в голові, а також багато спілкуватися. Із іншого – майстерно володіти технікою, наприклад, постановкою кадру, кольоровою гамою тощо. А також уміти компонувати різні стилі, враховувати одяг моделі до місця зйомки та інше. Насправді таких особливостей чимало, але якщо мати бажання та докладати зусиль, то можна стати дійсно крутим майстром своєї справи.

Для тебе фотографія це творчість чи прибуток?

– Нині я є комерційним фотографом, а тому працюю сезонно. Наприклад, якщо на вулиці зима або інша несприятлива погода, то тоді знімаю в студії, якщо навпаки, то просто на вулиці. Інколи буває поєднання цих двох типів. Також я маю вдома свою міні-студію, тому, коли виникають якісь цікаві ідеї, то втілюю їх самостійно. Там вже, так би мовити, експериментую: використовую різні фони, ставлю світловідбивач тощо.

Як шукаєш оригінальні ідеї для фото?

– Перед зніманням я шукаю різні приклади з інтернету чи соціальних мереж та надсилаю замовнику, і ми потім обговорюємо формат проведення. Але якщо роблю «творчу» фотографію, то шукаю ідеї у фільмах, у прикладах інших фотографів. Але, звичайно, я будь-яку ідею «підганяю» під себе, дещо змінюю.

Яка, у твоєму розумінні, ідеальна модель?

– Для мене ідеальної моделі не існує, адже кожна людина індивідуальна і має свої особливості. Головне підловити той момент, де найкраще видно якусь емоцію. Це повинен уміти кожний фотограф. Деякі люди як бачать камеру, відразу «закриваються». Думаю, всі уміють фотографуватися, а ті, хто боїться, то з ними просто треба поговорити, налаштувати на знімання. У мене був такий випадок, коли дівчина боялася камери і тому я створила дружню атмосферу, розважала та жартувала всю фотосесію і вже під кінець почула: «А чому я так боялася? Тут немає нічого страшного».

Фотографії у жанрі портрету

У якому жанрі тобі зручніше фотографувати?

– Я фотографую багато заходів, свят і використовую репортажне фото, щоб підловити певні моменти, вирази облич, рух. Також подобається портрет, де підкреслюю справжність цієї людини за допомогою рис обличчя, особливо тих, які приховані і їх ще треба розгледіти.

Чи були в тебе фотовиставки?

– Перша виставка була в художньому музеї, на базі фотошколи, де я виставляла творчі фотографії. Серед них були і пейзажі Черкащини. Ще одна складалася із суто портретів. І третя – це чорно-білі жіночі портрети.

Виставка Владислави Громенко

Чи маєш найулюбленіше фото?

– Ні, адже в усі свої творчі фотосесії я вкладаю свою душу, час та зусилля. Під час цього процесу віддаю всю себе, імпровізую та насолоджуюся. Бо витрачаю багато енергії, на всі етапи створення фотографії. Але здебільшого я надаю перевагу кольоровим фотографіям, бо вони привертають увагу своєю насиченістю.

Де тобі найбільше подобається знімати?

– На весіллях, адже там  я більше «віддаюся» людям. Буває на цілий день, а буває і на два. Ще одним плюсом є те, що потрапляю до багатьох нових цікавих місць (Кам’янка, Умань, Київська область тощо). Опісля весіль навіть продовжую спілкуватися з подружжям та підтримувати зв’язок. У мене був такий випадок: я знімала минулого року весілля, а в цьому буду фотографувати виписку з пологового будинку. Мене навіть жартівливо прозвали «сімейним фотографом».

Весільні фотороботи

Роботи яких фотографів ти вважаєш зразковими?

– Мені подобаються сучасні фотографи, за роботами яких я слідкую в «Instagram». Хочу виокремити фотографа Іваша, тому що у нього є чому повчитися. Він сам українець, який здобув чималу популярність і тепер фотографує у всьому світі (США, Індія, Гавайї тощо).

Щоб ти хотіла змінити за допомогою фотографії?

– Я слідкую за фотографами, які подорожую світом і мені спало на думку теж спробувати подорожувати. Але хочу не просто фотографувати нові місця, а й показати людям, щоб не боялися відвідувати нові країни, навіть з копійкою в кишені. Адже це дійсно можливо і саме це я мрію показати за допомогою фото.

 

Світлини з особистого архіву фотографині

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама