Реклама

molli

Для чотирьох черкаських “копів” обрали запобіжний захід

Придніпровський районний суд обрав найм’якший запобіжний захід для чотирьох працівників Патрульної поліції Черкас, яких підозрюють у перевищенні повноважень.

Чотирьох черкаських патрульних звинувачують у побитті та незаконному позбавленні волі Юрія Яковлєва, який звернувся із позовом до Придніпровського райсуду. Той вимагає відсторонити патрульних від посад та ув’язнити на час проведення слідства. Патрульні у свою чергу вину заперечують.

Три місяці тому,13 січня 2017 року, черкаські патрульні відреагували на виклик: місцеві жителі повідомили, що нетверезий чоловік чіпляється до перехожих та вдарив дівчину, яка просто йшла вулицею.

По приїзді патрульних чоловік продовжував вести себе неадекватно та навіть намагався накивати п’ятами, про що свідчить відео із реєстраторів.


Під час чергового «п’яного буянства» на Яковлєва одягли кайданки та відвезли до черкаського наркодиспансеру.

Як видно на відео, чоловік встиг обкрити нецензурною лексикою і поліцейських, і працівників лікарні. У той час погрожував розправою і «впливовими друзями».

На порушника склали адміністративні матеріали за ст. 173 та ст. 185 КУпАП.

«Упоравшись», чоловік звернувся до патрульних з проханням відвезти його до компанії, де до цього Яковлєв святкував корпоратив.

Патрульні, посилаючись на ст.41 ЗУпНП, проявили так зване поліцейське піклування та відвезли чоловіка в Дахнівку, де попередньо розважався Яковлєв.

Три місяці після «п’яних гастролей»

На лаві підсудних опинилися четверо черкаських патрульних: Євгеній Капустінський, Ростислав Данильченко, Віктор Дашковський та Олег Романов. Порався із дебоширом не один екіпаж патруля.

Капустінському та Романову, окрім ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (розбій), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) інкримінують ще ч.1ст. 364 і ч.1 ст.366 КК України – «Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб». Адже останні патрульні підписували протокол при затриманні.

Юрія Яковлєв заявляє, що поліцейські посягнули на його честь і гідність, завдали йому тілесних ушкоджень, а також заволоділи його грошима та мобільним телефоном. У матеріалах слідства Яковлєв запевняє, що патрульні намагалися йому помститися і навіть роззули, тоді як на вулиці був мороз. Хоча на відео видно, що Яковлєв роззувся сам, а на прохання патрульних не реагував.

Тож прокуратура Черкаської області повідомила про підозру чотирьом працівникам Управління патрульної поліції.

Самі ж патрульні вину не визнають. Кажуть, чоловіка не викрадали, а діяли згідно чинного законодавства, про що і свідчить відео.

Адвокат патрульних Валерій Рибалка просто у залі суду заявив, що справа «шита білими нитками», розслідування базується лише на показах Яковлєва.

Відхиляє адвокат, як і самі патрульні, можливість викрадення телефону у нібито потерпілого Яковлєва. Адже його згодом вилучили у невідомої особи, а підтвердження власності Яковлєв так і не надав.

Щодо побиття патрульними Яковлєва адвокат також апелює до відсутності доказів. окрім слів самого чоловіка у нетверезому стані.

– У мене таке враження, що слідчим добряче хтось підказує. Не знаю, хто дав команду «фас», але я розберуся. Іде просто знищення цієї структури, – обурювався в залі суду адвокат Валерій Рибалка.

У свою чергу начальник патрульної поліції Олександр Кокоба, який разом і екс-очільником, а нині керівником Харківського управління Вадимом Лісничуком, були присутні на засіданні, відзначив: на патрульних за рік служби немає жодної скарги.

– Це одні з найкращих працівників. Один – командир роти, двоє – інспектори моніторингу та інспектор четвертої роти. За свою службу вони отримували численні подяки і від губернатора, і від керівництва Управління патрульної поліції. Жодних дисциплінарних стягнень за час своєї роботи ці працівники не отримували, – каже Кокоба.

До слова, самого Юрія Яковлєва на засіданні не було.

Як розповів адвокат Валерій Рибалка, для Юрія Яковлєва патрульних викликали часто: за напади на перехожих та хуліганство.

–  Таких випадків зафіксовано багато, – додає захисник.

Придніпровський райсуд відсторонив усіх чотирьох патрульних від посад на два місяці. Однак адвокат вже готує апеляцію.

Подібні публікації

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
0 Коментарі автора
Азиз Нещодавні автори
Азиз
Азиз

Команду “фас” могут давать в прокуратуре, в ГУ НП,так называемые “бывшие”которые и ныне работают.От зависти и ненависти к новым патрульным. Если видеозапись не является доказательством вины или невиновности патрульных, то какого Бена это все им выдали. Как мне сказал один адвокат,законы Украины написаны бандитами для бандитов. Так не может долго продолжаться,конец придет этому,тому Майдан 13го доказательство.

Реклама

Реклама