Реклама

molli

Діагностика нового формату. У Смілі відкрили скринінговий центр (фото)

У Смілі запрацював скринінговий центр “Здоров’я жінки”, які створюють задля своєчасного виявлення онкологічних хвороб у жінок.

У межах проекту, який втілюють на Черкащині за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку України, місцевих бюджетів та меценатів, створили 5 центрів. Зокрема, на закупівлю обладнання спрямували майже 19 млн грн, які розподіляють між п’ятьма центрами у Черкасах, Смілі, Золотоноші, Звенигородці та Умані.

Щороку в області обстежують до 300 тисяч жінок. Із них – у 4,5 тис. виявляють рак. Часто – вже на пізніх стадіях.

Для прикладу, скринінговий центр “Здоров’я жінки” в Уманській центральній районній лікарні розпочав свою роботу в лютому цього року. Лише за місяць кількість обстежень жінок сягнула 1000 (ультразвукова діагностика — 364, відеокольпоскопія — 281, мамографія — 261).

Скринінгові центри на сьогодні працюють за новою комп’ютеризованою системою, – розповідає керівник обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов. Жінкам не потрібно, як раніше, кожного разу збирати медичну історію, адже всі дані оглядів зберігаються у єдиній базі. Тож навіть якщо жінка міняє місце проживання, чи змінює місце профілактичного огляду, лікарі мають змогу переглядати попередні результати обстежень.

Такі центри в регіонах неабияк розвантажують обласних фахівців, адже після профілактичних оглядів на місцях, є змога попередити злоякісні утворення на ранніх стадіях. Додає, великі площі приміщення у Смілі дозволяють в майбутньому розширитися і зробити такі ж кабінети для огляду чоловіків.

– Завжди профілактика була дешевшою за лікування, тепер у нас є можливість попереджувати хвороби та виявляти їх на ранніх стадіях. Раніше мали 2 мобільні мамографа, машини постійно ламалися, нічого не встигали.  Зараз ситуація краща, але в ідеалі такі центри мають бути в кожному районі, – відзначає Парамонов.

У цьому ж приміщенні є УЗД, тож для виявлення патологій є все необхідне.

Смілянський центр вже прийняв 89 пацієнтів.

– Жінкам більше не потрібно зберігати в шафах результати мамографії, цифрові зображення виводять одразу на комп’ютер і відправляються лікарю. Інформація опрацьовується, якщо скарг немає і виявлених патологій, то дані зберігаються  в архіві. Результати можна надіслати в будь-який медичний заклад, – додає рентгенлаборант Алла Бабур.

Галузь медицини на сьогодні в пріоритеті, що і передбачає програма розвитку до 2020 року, – відзначає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. На порядку денному спільно із органами місцевого самоврядування, депутатським корпусом обласної ради вирішення системних проблем, серед яких – онкозахворювання.

– Ми почали вирішувати системну проблему. Але такі центри мають бути в  кожному районі і місті обласного значення. Є бажання відкрити центр в Чорнобаї, ініціатором виступає місцева влада та Черкаському районі. Центри відкривали зважаючи на розподіл госпітальних округів. Актуальних проблем багато, найближчим часом у Черкасах відкриємо найсучасніший ангіограф у кардіоцентрі. Є програма, згідно якої держава надає співфінансування 50% на ангіограф, який плануємо встановити в Умані, активно працюємо над пошуком котів у місцевих бюджетах. Загалом в області їх має бути як мінімум 3. Нещодавно були в Одесі, де переймали досвід облаштування диспетчерської для екстреної медичної допомоги, – говорить Юрій Ткаченко.

Подякував за співпрацю міський голова Сміли Олександр Цибко. Додамо, що коштом місцевого бюджету були обладнані приміщення центру.

Нагадаємо, що на базі Смілянської міської лікарні ім. Т. Шевченка обладнали відділення гемодіалізу. Тепер тут можуть обслуговувати пацієнтів із нирковою недостатністю. Компанія “Фрезеніус” інвестувала більше 12 млн грн, безпосередньо виконували роботи представники фірми “Діасервіс плюс”. Вони повністю реконструювали терапевтичне відділення. Крім того, встановили 10 сучасник апаратів для гемодіалізу та обладнання з водоочищення.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама