Реклама

molli

Децентралізація в дії: черкаські громади стають повноправними господарями на своїй землі

           

          Майже 33 тис. га сільгоспземель за межами населених пунктів отримають у комунальну власність об’єднані територіальні громади Черкащини цьогоріч. Торік повноправними господарями на своїх територіях стали всі 26 тодішніх громад.

Донедавна громади розпоряджалися лише тією землею, що в межах забудови їхніх населених пунктів, натомість наділами поза межами розпоряджалася держава. Ситуацію кардинально змінила децентралізація, ініційована Володимиром Гройсманом. Свого часу у Верховній Раді так і не підтримали урядовий законопроект, який би внормував питання передання земель за межами населених пунктів у комунальну власність спроможних громад. Тоді Уряд Володимира Гройсмана знайшов оптимальне юридичне рішення в межах чинного законодавства щодо передання земель об’єднаним громадам. Результат – уже 2018 році 647 об’єднаних громад отримали у комунальну власність 1,45 млн га земель.

– Уряд наповнює децентралізацію конкретним змістом, – зауважує Глава Уряду. – Хто і які б перепони не чинив, ми зробили все для того, щоби спроможні громади набули право володіти землями, наповнювати бюджет, прозоро та раціонально використовувати ці землі. Це той ресурс, який приведе у громади бізнес, інвесторів, нові робочі місця.

Натепер на Черкащині створено 57 об’єднаних територіальних громад. У трьох із них перші вибори відбудуться 30 червня.

– Коли ми розповідали жителям області про реформу децентралізації, об’єднання громад, про вигоди від цього, то одним із ключових аргументів було саме вирішення земельних питань, – розповідає колишній заступник голови Черкаської ОДА з питань децентралізації Ярослав Березань. – Раніше громади не завжди знали, хто користується їхньою землею і чи платить податки. Таким чином вони втрачали чималі кошти, які могли спрямовувати на розвиток своїх територій. Тепер громади, завдяки реформі децентралізації, стають повноправними господарями на своїх територіях. Процес передання громадам земель у комунальну власність розпочатий минулого року, а цього року буде продовжений, тобто землю отримають новостворені відтоді громади.

 

 

 

 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама