Реклама

molli

Чи є на Черкащині альтернатива польським заробіткам?

Шукаючи кращої долі за кордоном, ми часто не помічаємо хорошу роботу, яка знаходиться поруч з нами.

Трудова міграція та працевлаштування українців є ключовими питаннями сьогодення в нашій державі. Багато хто з нас вже має особистий досвід роботи за кордоном, у кожного є родичі, друзі, знайомі, які неодноразово шукали кращої долі у Польщі, Словаччині або Канаді. Про створення в Україні гідних умов праці та зменшення кількості «заробітчан» говорить перед майбутніми виборами ледь не кожен кандидат у президенти.

За даними міністерства соціальної політики України, в одній лише Польщі працює близько двох мільйонів українців. Водночас активно розвиваються ринки працевлаштування у Чехії та Словаччині, чимало наших співвітчизників працюють у розвинених країнах Західної Європи та Північної Америки.

Прикладом ролі українських «заробітчан» є і друге місце у рейтингу “50 найбільш впливових людей польської економіки» авторитетного аналітичного видання Gazeta Prawna, і Чехія, де потреба в українських працівниках може призвести до змін законодавства у процедурі отримання трудової візи.

Українці позитивно впливають на економіки інших країн. На жаль, економіка нашої рідної держави несе від цього потужні втрати. Значний відтік робочої сили в кінцевому результаті робить Україну ще біднішою, негативно впливає на демографічний стан, загрожує економічному зростанню у майбутньому.

Але чи є в Україні і, зокрема, Черкаській області альтернатива польським або чеським заробіткам? Відповідь на це питання ствердна, хоча вибір роботодавців досить вузький. Одним з них є агрохолдинг МХП, три підприємства якого – НВФ «Урожай», ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ДП «Перемога Нова» – вже давно працюють на теренах Черкащини. Саме на прикладі останнього з них ми познайомимось з кадровою політикою МХП, побачимо переваги у роботі на Батьківщині та зазирнем у майбутнє працевлаштування в Україні.

ДП «ПЕРЕМОГА НОВА»

ДП «Перемога Нова» Групи МХП вже 20 років здійснює свою діяльність на території Черкаського району, потужності підприємства знаходяться на територіях Будищенської, Свидівоцької та Мошнівської сільських рад, у 2019 році виробництво з`явиться і в Тубільцівській сільраді. Сьогодні в компанії  працюють понад 600 співробітників. Левова частина з них – мешканці сіл, поряд з якими знаходяться потужності підприємства.

Пріоритетність вибору місцевих жителів – одна з головних ознак Групи МХП у кадрових питаннях. Створення робочих місць з гідною заробітною платою та хорошими умовами праці допомагає селянам розбудовувати свої населені пункти та жити разом зі своїми родинами.

–    На сьогоднішній день близько 230 жителів Будищенської сільської ради працюють в ДП «Перемога Нова». Це близько 17% від усього працездатного населення громади, – відзначає голова Будищенської сільської ради Григорій Приходько. – Безумовно, підприємство є системоутворюючим для нашої сільради і як роботодавець, і як головний соціально-економічний партнер.

Які ж конкретні плюси роботи в МХП у порівнянні з іншими компаніями або закордонними заробітками? Наведемо декілька прикладів.

Плюс перший. Офіційне працевлаштування, повністю «біла» зарплата та соцпакет. МХП в цілому та ДП «Перемога Нова» зокрема виконують перед державою та своїми працівниками всі передбачені законодавством норми. Тут майбутній співробітник не отримуватиме зарплатню у конвертах, кожен відпрацьований день буде врахований у трудовому стажі. Статистика Мінсоцполітики свідчить, що з двох мільйонів заробляючих в Польщі українців один мільйон працевлаштовані неофіційно, тобто не мають соціального страхування. Це нерідко призводить до проблем з виплатами зароблених грошей, принизливого ставлення та порушення прав людини, а також інших неприємних речей з боку польських роботодавців.

Плюс другий. Розвиток та зростання підприємства, нові робочі місця. Однією з головних потреб людини є впевненість у завтрашньому дні, відчуття стабільності своєї роботи, а отже і захищеного майбутнього. На жаль, ця якість відсутня у більшості українських компаній. Їм часто доводиться просто виживати, що призводить до постійної тривоги та невпевненості у робочих колективах. Що, в свою чергу, знижує продуктивність та зацікавленість працівників у роботі. Відмінність ДП «Перемога Нова» полягає якраз у постійному розвитку, зростанні, появі великої кількості нових робочих місць.

–    Наша громада у 2018 році майже одностайно проголосувала за співпрацю з ДП «Перемога Нова», – розповідає голова Тубільцівської сільської ради Надія Шафікова. – Поява у нас такого соціально-відповідального інвестора та партнера допоможе вирішити питання безробіття, зможе утримати людей вдома. По іншому зараз ніяк, села вмирають через відсутність нормального працевлаштування. Тому ми з великим нетерпінням чекаємо, коли підприємство побудує в нас пташники і почнеться справжня робота.

Плюс третій. Дбайливе ставлення та турбота про колектив. Давайте просто перелічимо, що саме робить ДП «Перемога Нова» для своїх співробітників. Щодня кожен працівник має комплексний обід за символічною ціною в 1 грн. Щомісяця працівники підприємства отримують продуктовий пайок: 6,5 кг курей та 60 яєць. Безкоштовна доставка співробітників на роботу/з роботи. Молодих та іногородніх фахівців підприємство забезпечує тимчасовим та постійним житлом. До послуг працівників два гуртожитки та житловий будинок на 16 квартир. Загалом протягом 2018 року на соціальне забезпечення працівників було витрачено понад 1,5 млн грн.

Окремо варто згадати і про те, що МХП «своїх у біді не кидає». Після початку війни на Донбасі агрохолдингом були здійснені оперативні кроки по транспортуванню, забезпеченню житлом та роботою великої кількості працівників ДП «Птахофабрика «Шахтарська Нова», що входила до Групи МХП. Більшість з них працюють зараз саме в ДП «Перемога Нова».

Погодьтеся, таке ставлення до своїх кадрів побачиш нечасто. Особливо на фоні тих жахливих умов, в яких живуть і працюють українці-заробітчани.

Плюс четвертий. Сім`ї та діти. Психологи вже давно довели, що повноцінна сім`я сприяє кращому розвитку дітей, а відсутність хоча б одного з батьків супроводжується різними кризами та проблемами у зрілому віці. Також не слід забувати і про проблему буллінгу в школах. За даними міжнародного фонду ЮНІСЕФ, 24% школярів в Україні зіштовхнулися з цькуванням, агресією або переслідуванням. Найчастіше жертвами кривдників стають діти з вразливих верств населення, в тому числі з неповних (або тимчасово неповних) сімей. Хто головний захисник дитини? – Звичайно ж, батько. Та що робити, коли він постійно за кордоном?

Інша класична для села ситуація – батьки-пенсіонери, яким нема кому допомогти по господарству. Та і на подружні відносини заробітчанство з постійними тривалими розставаннями має негативний вплив. Цитуючи слова з пісні відомого українського гурту: «Кохання у таксофонах приречене недовго прожити».

ДП «Перемога Нова» водночас дбає і про дітей, і про батьків своїх працівників. Так, у сільрадах, де знаходяться потужності підприємства, діє програма «Соціальний магазин», завдяки якій пенсіонери, інваліди, ветерани, багатодітні та малозабезпечені сім`ї можуть щомісячно купувати до 5 кг курячого м`яса за пільговою ціною (15 грн за 1 кг). На потреби навчальних закладів (шкіл та дитсадків) лише у 2018 році було виділено понад мільйон гривень. Компанія приймає також участь у освітніх і волонтерських дитячих програмах «Лелека» і «Штурман», допомагає будищенській команді джуристів «Мошногірські яструби», проводить профорієнтаційні семінари для школярів, у яких вбачає своїх майбутніх працівників.

Плюс п`ятий. Мотивація та підвищення кваліфікації працівників.

Політика МХП щодо професійного зростання своїх кадрів вже давно є прикладом для наслідування в українському бізнесі. По-перше, кар’єрне зростання. Більшість теперішніх керівників ДП «Перемога Нова» починали свою роботи з посад пташниць, інженерів, водіїв, будівельників. Завдяки наполегливості, відповідальності та ініціативності вони змогли довести свою важливість і заслужили кар`єрне просування. По-друге, підвищення кваліфікації. Cемінари та тренінги з провідними лекторами у конкретних галузях, міжнародні поїздки на аграрні конференції – все це буденність роботи в МХП, адже в холдингу чудово розуміють, що головна його цінність – люди.

Середня заробітна плата у ДП «Перемога Нова» становить близько 9000 грн. Це дуже конкурентні гроші, особливо для сіл. Звичайно, в Польщі або Чехії можна заробити більше. Але якою ціною? І наскільки суттєвішою буде підсумкова сума? До того ж не слід забувати, що зараз в Україні ведуться розмови про оподаткування роботи за кордоном.

Навряд в Польщі ви зможете отримати бонуси у вигляді премії за сумлінну працю, коштовних подарунків до ювілеїв, відпочинку у Єгипті або Турції для найкращих працівників за підсумками року. За результатами опитування провідних експертів, проведеного міжнародним кадровим порталом «HeadHunter Україна», МХП увійшов до галузевого ТОП-10 кращих роботодавців країни 2018 року.

Плюс шостий. Розбудова України та міжнародне визнання. Працюючи у підприємствах Групи МХП, люди долучаються до величезного проекту, головною метою якого є зміцнення економіки нашої держави. МХП вже давно є головним платником податків українського агросектору. У 2018 році агрохолдинг майже на 50% (до 3,2 млрд грн) збільшив сплату податків і зборів. Це відбулося завдяки підвищенню ефективності та розширенню масштабів виробничої діяльності, а також збільшенню обсягів продажів на внутрішньому і зовнішньому ринках. Створюючи нові робочі місця, МХП дбає про зупинення демографічної кризи в Україні, що має величезне значення для економіки держави.

Також компанія є справжньою гордістю України на міжнародних ринках, в експортній економіці. Саме завдяки їй Україні вдалося увійти до ТОП-3 експортерів курячого м’яса в Європейський Союз. МХП є одним зі світових лідерів у виробництві інкубаційного яйця. Серйозність намірів та відповідальність в екологічних питаннях підтверджує взаємодія холдингу з такими провідними міжнародними організаціями, як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

ДП «Перемога Нова», в свою чергу, входить до головних платників податків на Черкащині. Соціальне партнерство з громадами є рушійною силою, яка веде до розвитку сіл, а з ними – і всього Черкаського району. Головне ж – підприємство продовжує розширюватися і шукає нових фахівців.

Як бачимо, набагато краще розбудовувати власну країну, вкладаючи всю свою енергію у добрі справи на своїй рідній землі.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама