Реклама

molli

Черкаські “радикали”: надія на Ляшка й на вила

11850786_10207387561945895_1694401210_n
Ляшко в Черкасах (фото Маріанни Немченко)

Давня легенда гласить, що одного разу в старого і мудрого політика хтось запитав, коли ж варто розпочинати підготовку до нових виборів. Відразу після закінчення старих, – відповів мудрець. Так, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня цього року. Хоч офіційно виборчий процес стартує за 50 днів до виборів, головні політсили розпочали роботу з виборцями задовго до цього.

“ІнфоМІСТ” продовжує серію публікацій, присвячених передвиборчій підготовці різних політичних партій. Новим героєм рубрики стане обласне крило “Радикальної Партії Олега Ляшка”. На минулорічних позачергових виборах до Верховної Ради партія, яку, як можна зрозуміти з назви, очолює Олег Ляшко, посіла 5 місце, набравши 7, 44 % голосів.

Перший матеріал із рубрики: Черкаська «Батьківщина»: надія на Савченко і конспіратор Бондаренко

Довідково. Кілька слів

Українська Радикально-Демократична партія утворена в Миколаєві в 2010 році. Першим її головою став Владислав Теліпко. Поворотна подія в історії партії сталася 8 серпня 2011 року: саме тоді її очолив позафракційний нардеп, в минулому журналіст, Олег Ляшко. З тих пір політична організація носить свою теперішню назву.

Вже після політичного прориву партії, з’явилась інформація про кримінальне минуле Ляшка, а сам головний “радикал” став фігурантом багаточисленних скандалів, героєм просто цікавих відео (відео – ТУТ) та автором великої кількості афоризмів. Хтось, може, не чув про існування “Радикальної партії” чи, можливо, навіть парламенту, але “скотиняка” і “вила тобі в с…ку” з подачі телебачення могли не почути лише глухі.

oleg-lyashko--vila_77370108_orig_

Швидкий зліт Ляшка (3 місце на позачергових президентських виборах 2014 року) та його партії  (були одним із фаворитів перед парламентськими виборами 2014-го) пов’язують із персоною олігарха Сергія Льовочкіна та близького до нього російського політтехнолога Ігоря Шувалова.

На Черкащину “радикали” прийшли у 2013-му. Тоді ж утворена обласна (територіальна) організація. На весні 2014 з’явилася міська організація.

Міський осередок партії очолює Роман Леус (у березні 2015-го на цій посаді змінив Вікторію Кутілову). Головою територіальної (обласної) організації є Сергій Тищенко (переобраний на посаду 9 червня цього року).

IMG_20140322_114134_0
2014 рік – “Марш за мир в Україні”

24 травня 2014-го громадська організація ОПОРА повідомила, що “радикали” будуть балотуватися до міськради. За підсумками тих виборів до Черкаської ради увійшли 4 представники від “Радикальної Партії Олега Ляшка”.

Як справи вдома?

Громадська приймальна “Радикальної Партії Олега Ляшка” знаходиться за адресою вул. Небесної Сотні, 31.

11844101_1693431834226094_582097878_n
Приймальня Ляшка знаходиться в небезпечній близькості від інтим-бутіку “Ерос”

Там журналіста видання “Інфоміст” зустрічає депутат міськради Вікторія Кутілова, вечір пятниці – це її прийомний час. Розповідає, що загалом людей приходить багато, близько півсотні кожного тижня.

– Приблизно 70% відвідувачів просять матеріальної допомоги. Ще близько 10% – тут надають юридичні консультації. Дуже багато людей просять допомоги в оформленні субсидій, вирішенні земельних питань. Людина приходить і жаліються, що сусідка десь паркан поставила на межі, або кажуть, що сусідка слідкує, або в колодязь щось насипала. Є багато таких, хто приходить просто поспілкуватися. Я працюю тут вже 1,5 роки і бачила багато різного.

Звичайно, особливе місце в приймальні займає головний символ партії – вила. Тут в наявності особливий екземпляр: хенд-мейд авторства самої Вікторії Кутілової та іншого депутата міськради Івана Будяка.

11853807_1693431867559424_1072284204_n

Ці патріотичні вила готувалися як подарунок Олег Валерієвичу в честь його візиту в Черкаси, але Ляшко ці вила не взяв…

– Вила мають бути робочі, а ці навіть гною не бачили! – цитує слова головного “радикала” Вікторія Кутілова,

З тих пір пам’ятний інвентар досі знаходить в громадській приймальні.

Свого офіційного сайту обласне крило “радикалів” не має, натомість має аккаунти у соцмережах “Вконтакті” і “Фейсбук“.

Зокрема на сторінці РПОЛ у “Вконтакті” можна знайти багато цікавої і пізнавальної інформіції, як-от репости картинок та виразів із спільноти “Типовий Ляшко”.

1111111

Як розповіла Вікторія Кутілова, аккаунт “ляшківців” у “Фейсбуці” невідомі хакери нещодавно зламали вже 4-й раз.

Як працюють перед виборами?

За своєю природою РПОЛ є типовою вождиською партію. Рейтинг цієї політичної сили по суті дорівнює рейтингу її символа – Олега Ляшка.  Після прориву Олега Валерійовича на президентських виборах, де він виступав в образі прямолінійного, рішучого і трохи грубого (радикал же як-не-як) політика, рейтинг його раніше невідомої партії стрімко пішов в гору.

Тим не менш, для політтехнологів партії виявились дуже непросто утримати корабель під назвою “Ляшко” на плаву. Активна антиляшківська кампанія, організована насамперед підконтрольним Ігорю Коломойському телеканалом 1+1, мало не потопила це судно. Міф про Ляшка як незалежну і нову людину в політиці був швидко розвіяний.

Внаслідок цього парламентські вибори принесли радикалам дещо нижчі результати, ніж спочатку прогнозувалося.

11823743_10207387548385556_594561481_n
У Черкасах Маріанна Немченко бачила зовсім іншого, не радикального, Ляшка…

Тим не менш, за результатами опитування, яке в Черкасах провів дослідницько-аналітичний центр “Енігма”, станом на початок серпня за РПОЛ готові голосувати 12 % респондентів (на 0,5 % більше порівняно з червнем).

Міжвиборчий період черкаські “радикали” провели доволі мляво, особливо яскравими акціями чи перфомансами не запам’яталися.

Так, “радикали” продемонстрували свої спортивні уміння і виграли майже 7 тисяч на благодійному турнірі з боулінгу, кошти передали на ремонт автомобіля атовців.  Ще “Ляшківці” 9 травня відвідали ветеранів війни, збиралися заступатися за пологовий будинок і фотографувалися біля Генпрокуратури.

У міській раді час від часу з яскраво  виступав головний радикал Черкащини Сергій Тищенко. Чесно кажучи, поки що по харизмі та кількості крилатих фраз до Олега Валерієвича черкащанин не дотягує, але гучно говорити він теж уміє (відео – ТУТ)

radykaly
Радикали під стінами Генпрокуратури

У травні черкаські радикали підхопили ініціативу своїх однопартійців-нардепів і відзначили річницю перепоховання Тараса Шевченка читанням його поезії.

Що з цього вийшло – на відео

Загалом пасивність “радикалів” легко пояснюється залежністю партійців по всій Україні від персони Ляшка. Саме за рахунок його образу в областях і “виїжджатимуть” на виборах.

Персоналія: Сергій Тищенко

Як вже згадувалося, головним радикалом області є підприємець, президент федерації боксу Черкаської області – Сергій Тищенко. З ним спілкувався кореспондент видання “Інфоміст”.

10945160_1406710629625079_1849887987_n
Сергій Тищенко долучився до “флешмобу”

Говорять, що для 4-х радикалів, які увійшли в міськраду, цей успіх став несподіванкою, тепер ви вже знаєте, на що спроможні, тож чого ви очікуєте від місцевих виборів? Які очікування від виборів в обласну раду?

– На минулих виборах нас недооцінювали, мало хто прогнозував, що візьмемо такі результати. А я був впевнений, що ми цей результат візьмемо. Ми завели в раду молоду команду. Я можу сказати, що в нас одна з найдисциплінованіших фракцій в раді, у нас всі ходять на сесії. Перед виборами ми прозвітуємось про зроблену роботу за рік: що зробили і кому допомогли. (…) Ми націлені на всі ради, у всі органи громадського самоуправління по області. Ми повинні бути на всіх рівнях, тоді це буде система, структура. Тоді ми зможемо вирішувати питання по всій області.

– Радикальна партія чує на свою адресу масу звинувачень у популізмі, а Ляшка пов’язують із Льовочкіним, як на це все реагують всередині партії?

– Якщо проаналізувати діяльність фракції у Верховній Раді, то це одна з найпродуктивніших фракцій. По подачі законопроектів вона на першому місці. Депутати повинні вносити законопроекти, які допомагають людям краще жити. Хтось іде в Раду, щоб використовувати мандат для захисту бізнесу. Більшість депутатів займається своїми проблемами. Я вважаю лідера зразком політика, який говорить і відповідає за свої слова. Олег Валерійович подає законопроекти, які важливі для людей.  “Радикальна партія” не має свого ресурсу, де ми могли б постійно піаритися, тому яеякі законопроекти, які ініціювала “Радикальна партія” приписують БПП чи “Народному Фронту”.

– Чи буде РПОЛ висувати кандидата на мерське крісло?

– Ми зараз задумуємося над цим питання, надходять пропозиції, щоб я висунув свою кандидатуру. Завдання політика, особливо, якщо він молодий, потрібно приймати участь у політичному житті, у виборах. От Олег Ляшко перед тим, як стати відомим політиком, двічі чи тричі брав участь у виборах на мажоритарних округах. Це досвід.

– Олег Ляшко відомий своїми ефектними висловами, які перетворюються з часом на афоризми, чи можна найближчим часом від вас також почути щось оригінальне та яскраве?

– Для мене Олег Валерійович Ляшко – це приклад талановитого політика, який з простого хлопчика з інтернату, став політиком, зробив себе сам. Те, що говорять, що за ним стоять олігархи, то дайте комусь хоч мільйон доларів і сотню супер політтехнологів і спробуйте зробити такого ж. Ляшко – це людина, з якої можна брати політичний приклад для себе. А політика – це дуже брудна справа, коли я прийшов у міську раду, то я в цьому пересвідчився, в підприємництві – простіше. Домовилися, дотрималися слова і рухаємось. А тут сьогодні говорять одне, завтра – друге, після завтра – третє, через годину – усе змінюється. Для мене це неприйнятно. Я намагався, що “Радикальна партія” завжди мала своє обличчя.

Коментар експерта

Своїми думками щодо перспектив “радикалів” на місцевих виборах ділиться голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик.

979840
Максим Михлик (фото – “Нова Доба”)

“Радикальна партія Олега Ляшка” є достатньо новою для українському політикуму, тому всі партійні хвороби, через які пройшли більш досвідчені політичні об’єднання, для неї тільки починаються. Безумовно, що головним інформаційним приводом і рейтинговим локомотивом є лідер партії Олег Ляшко. Саме на його особистості і побудована вся партійна ідеологія і партійна агітація. Рано чи пізно образ радикала-правдоруба буде вичерпаний і виборці (як і пересічні партійці) поцікавляться: «а що саме пропонує радикальна партія, крім вил?».

Чи відбудеться це під час місцевих виборців 25 жовтня, прогнозувати важко, але рейтинг партій поки застиг на одному рівні і це не дуже добрий знак. Нові симпатики не з’являються, а старі скоро почнуть сумніватись. Але поки, що перспективи у РПЛ досить оптимістичні і партія обов’язково отримає своє представництво в місцевих радах. Особливо, щось вигадувати і напружуватись вони не будуть, та їм і не варто. Весь рейтинг тримає на собі Олег Ляшко і тому його виборці будуть ставити «галочки» і «хрестики» в бюлетенях, особливо не цікавлячись, чиє прізвище стоятиме поряд з прізвищем улюбленого лідера. А от, чим обрані депутати-радикали запам’ятаються в новій каденції сказати дуже важко, адже (наприклад) більш ніж річна діяльність радикалів в Черкаській міській раді, навіть для експертів залишається таємницею”.

Далі буде…

Сергій Макаренко

2
Коментарі

avatar
2 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
0 Коментарі автора
андрійСашко Нещодавні автори
андрій
андрій

мж жінки дамо вам оцінкуужики.якщо ви такі е то голосуйте за дану партію.а ми жінки дамо вам оцінку Позор…

Сашко
Сашко

Радикалам ваш Ерос по херос!

Реклама

Реклама