Реклама

molli

Черкаська “Самопоміч”: в ротації – сила

FotorCreated

Давня легенда гласить, що одного разу в старого і мудрого політика хтось запитав, коли ж варто розпочинати підготовку до нових виборів. Відразу після закінчення старих, – відповів мудрець. Так, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня цього року. Хоч офіційно виборчий процес стартує за 50 днів до виборів, головні політсили розпочали роботу з виборцями задовго до цього.

“ІнфоМІСТ” продовжує серію публікацій, присвячених передвиборчій підготовці різних політичних партій. Новим героєм рубрики стане обласне крило партії «Об’єднання “Самопоміч”». На минулорічних позачергових виборах до Верховної Ради партія Андрія Садового набрала 10,97% голосів.

Попередні публікації із рубрики:

Черкаська «Батьківщина»: надія на Савченко і конспіратор Бондаренко

Черкаські “радикали”: надія на Ляшка й на вила

Довідково. Кілька слів.

«Об’єднання “Самопоміч”» – українська політична партія, лідером якої є міський голова Львова Андрій Садовий. Зареєстрована 29 грудня 2012 року. Своєю ідеологією партія визначали  «християнську мораль та здоровий глузд». Її назва перегукується з громадським об’єднанням «Самопоміч», створеним тим же Андрієм Садовим у жовтні 2004 року.

Повномасштабний дебют (до цього “Самопоміч” брала участь в деяких областях в місцевих виборах – ред.) партії відбувся на парламентських виборах 2014 року. Це якраз той випадок, коли перший млинець не вийшов глевким: партія фінішувала на 3 місці, в підсумку отримавши 33 мандати. Успіх насамперед був обумовлений вдалим виборчим списком, куди увійшли нові для українського політикуму люди: громадські активісти та військові. Проти системи пішов і сам Андрій Садовий, відвівши собі лише 50 місце у списку. Про силу складеного списку говорять факти: лише 1 із 33 мандатів “Самопоміч” взяла по “мажоритарці”.

Тим не менш у Верховній Раді “Самопоміч” запам’яталася більше не результативними законопроектами, а скандалом навколо депутата Андрія Мірошника, якого в підсумку таки було відправлено у відставку.

dsc0784
Черкаська “Самопоміч” зразка березня 2015-го

Черкаське крило «Об’єднання “Самопоміч”» на Черкащині зареєстроване з квітня 2014 року.

Станом на сьогодні обласну партійну організацію “Самопоміч” очолює Олександр Гаврилов.

Як справи вдома?

Громадська приймальна «Об’єднання “Самопоміч”» в Черкасах знаходиться за адресою: вул. Шевченка 266, офіс 417. Там кажуть, що вона працює з 14 січня цього року.

11857671_1695926093976668_1173764413_n
Громадська приймальна

У приймальні ведуть анкету відвідувачів. Говорять, що протягом дня до них приходять по 2-3 людини. У основному просять допомоги в оформленні субсидій, звертаються за консультаціями щодо тарифів.

11897044_1695926077310003_697862781_n

 Як працюють перед виборами?

Міжсезоння пройшло в черкаської “Самопомочі” під знаком серйозних кадрових змін. У цьому плані “Самопоміч” нагадала спортивний клуб, який проводить чистку своїх рядів.

Так із складу об’єднання вийшло відразу кілька значущих персон. Серед таких насамперед варто згадати відомого в місцевих кругах бізнесмена, депутата міськради Миколу Мирзу. Колишній учасник “Партії промисловців і підприємців” та “Партії вільних демократів” очолював одну з ініціативних груп “Самопомочі” на Черкащині. Навесні 2015 Мирза із “Самопоміччю” несподівано попрощався. Не так давно Микола Олександрович вступив у фракцію “БПП Солідарність” у міській раді.

1c8d34aa7172fa1b9c25febdf827105f
Микола Мирза та Сергій Одарич (фото – “Прочерк”)

Вслід за Мирзою покинув “Самопоміч” і ще один цікавий персонаж – Станіслав Лукирич колишній регіонал, а нині громадський активіст зі Сміли. Лукирич – один із соратників Мирзи. Свого часу вони разом входили до складу “Партії промисловців і підприємців”.

Більше не ревітиме байком під знаменем “Самопомочі” ще один товариш Миколи Олександровича, член мотоклубу “Нічні птахи” Юрій Перкін.

Безымянный
Юрій Перкін (фото – Однокласники)

6 серпня “Самопоміч”  відкрила списки людей, які, як планується, ітимуть від партії на місцеві вибори. У списку переважно нові обличчя, при чому здебільшого маловідомі.

Виключення – Ольга Колісник, яка нині є депутатом Черкасьої міської ради.

538657
Ольга Колісник (фото – “Фейсбук”)

Після того, як стало зрозуміло, що Ольга іде на вибори із «Об’єднанням “Самопоміч”», від неї відразу “відхрестилися” в БПП: Колісник виключили із депутатської групи “Блоку Петра Порошенка Солідраність”, а потім і з самої партії.

“Я прагну змін, і наразі бачу лише одну політичну силу, яка усвідомлює, що таке відповідальність. Це «Об’єднання “Самопоміч». Партія будує роботу на принципах порядності і прозорості, і це не коньюктурний короткостроковий політичний проект, а політична сила на довгу перспективу. І це партія, яка не претендує представляти інтереси громадськості, а яка ставить за мету підвищувати політичну культуру в місті, підвищувати рівень впливу самої громадськості на прийняття рішень виконавчою владою”, – написала пані Ольга у своєму “Фейсбуці“.

На офіційному сайті «Об’єднання “Самопоміч”» теж є список імовірних учасників місцевих виборів. Цікаво, що він дещо відрізняється від раніше розтиражованого в засобах масової інформації. Зокрема, звертає на себе увагу присутність в цьому списку громадського активіста та члена міськвиконкому Олексія Романова.

121212
Список, опублікований в черкаських ЗМІ
31231321231
Список на офіційному сайті партії

Свого часу Олексій засвітився серед активістів “Самопомочі”, помалювавши на дорогах “зебру”. Потім опинився в лавах “Народного контролю” і ось знову повернувся в “Самопоміч”. Чи це всерйоз і чи це надовго – покаже час.

“Романов був у нас в ініціативній групі, але на момент формування списку, він ще не визначився, де він буде. Ми запропонували йому, він взяв паузу, подумав, на сьогодні – він у списку кандидатів”, – пояснює очільник обласного осередку партії Олександр Гаврилов.

11707517_374315902778597_1532286398612374464_n
фото – Фейсбук\Самопоміч

Загалом огляду на таку скоротічність кадрів виникає питання, чи правильно у “Самопомочі” вибрали слоган? (“У єдності – сила” – ред.)

Звертаючи увагу на різкі зміни складу, “міжсезоння” черкаської “Самопомочі” можна умовно розділити на два періоди. Головні герої першого – Микола Мирза, Юрій Перкін і Станіслав Лукирич, другого – Олександр Гаврилов, Микола Фомич та Іван Перегін.

У перший період активісти об’єднання запам’яталася амбіційними планами щодо побудови для музикантів сцени в центрі міста, біля Будинку торгівлі. Її проект тоді пообіцяли розробити учасники доволі відомого в місті гурту “Спів братів”. Заради сцени активісти “Самопомочі” тоді навіть вирішили викорчувати кілька дерев, чим нарвалися на критику містян.

11084420_1429162100713265_2132729127_n

Схоже, плани залишились планами, і зараз в центрі є лише отака сцена.

11909715_1697668933802384_89707474_n

У квітні активісти “Самопомочі” презентували пілотну версію “Соціальної картки учасника АТО”. Планувалося, що за допомогою картки атовці зможуть отримувати знижки у черкаських магазинах, аптеках та інших закладах. Тоді видання “Кропива” запідозрило “Самопоміч” у непрямому підкупі виборців. Як пояснив кореспонденту “Інфоміст” Олександр Гаврилов, картка не є політичним проектом, а ініційована громадською організацією:

“Ця картка ініціатива громадської організації. Це не політичний проект. Сюди не варто прив’язувати політику і плутати речі. Люди спеціально хочуть перекрутить це на якийсь політичний вектор. Ми ініціювали цю картку разом із Центром допомоги армії і з Союзом учасників АТО”, – зазначив Гаврилов.

img9140-430x323

У перший період діяльність “Самопомочі” була тісно пов’язана з обласним крилом волонтерської групи “Патріот”, що займається визволенням українських військовополонених. Це цілком логічно, оскільки координатором групи на Черкащині був Станіслав Лукирич. Окрім нього, до лав групи також входили Мирза та Перкін. Зрозуміло, що після їхнього відходу від справ у “Самопомочі” партія та волонтерська група дистанціювалися.

19606_344258115784376_8523179779328786019_n

Невеличкий оффтоп: у березні черкаські “самопомічяни” (чи “самопомічці”) засвітилися на центральних каналах. У ефірі популярного теле-шоу від “Нового каналу” “Пристрасті по Ревізору”  Юрій Перкін з’явився на мотоциклі (!!!) Таким чином він вирішив заступитися за кафе, що належить родині Миколи Мирзи.

“Ми чули, що хтось наїжджає на наше любиме кафе?”, – запитує Перкін у ведучого Сергія Притули.

У травні 2015 року імена головних героїв піар-компанії “Самопомочі” змінилися, розпочався умовний другий період. На авансцені засвітилися Микола Фомич та Іван ПерегінРазом з дійовими особами дещо змінився і напрямок роботи: про мотоциклістів та полонених в “Самопомочі” “підзабули”, натомість продовжили гнути лінію з роботою по роз’ясненню оформлення житлових субсидій. Подібною роботою мало кого можна здивувати, оскільки такою ж справою займаються майже всі політичні сили.

Ротація в складі черкаської “Самопомочі” та загальне розчарування діяльністю партії на всеукраїнському рівні чітко відображається на електоральних настроях черкащан: рейтинг партії падає. Наразі за результатами дослідження, що провів дослідницько-аналітичний центр “Енігма” у Черкасах станом на початок серпня за «Об’єднання “Самопоміч”» готові віддати свої голоси  7,6% респондентів (червень – 9%, квітень – 14,4% (!!!)).

Персоналія – Олександр Гаврилов

Як вже згадувалось, черкаський осередок «Об’єднання “Самопоміч”» очолює Олександр Гаврилов, 53-й номер списку партії на парламентських виборах 2014 року.

10347225_789457601170561_9109296626822439369_n
Олександр Гаврилов (фото – Фейсбук)

 – Розкажіть з чим пов’язані зміни в складі черкаської “Самопомочі”. Чому пішов Микола Мирза? Як зараз складаються стосунки у партії із ГО “Патріот”?

– Лукирич і Мирза ніколи не були ні членами партії, ні членами громадської організації, вони лише входили в ініціативну групу.

Всі ініціативні групи зв’язані із центральним штабом. Він контролює їхню роботу, спостерігає, наскільки корисна їхня праця буде для мешканців міста, чи відповідатимуть їх наміри та дії принципам та засадам «Самопомочі». Відповідно, на питання чому вони далі не продовжують роботу – не відповім. Знаю лише, що група під керівництвом Миколи Мирзи припинила свою діяльність.

Що стосується ГО «Патріот» то з нею співпрацювала ініціативна група Миколи Олександровича. Наша ініціативна група з ними не працювала. Наразі ми співпрацюємо із благодійним фондом «Патріот України». До речі, 17 серпня «Об’єднання «Самопоміч» спільно з Черкаським авторемонтним заводом, благодійним фондом «Патріот України» передали батальйону «Донбас» відреставрований броньований «Фольксваген» Т-5.

 – Можна детальніше про ці ініціативні групи?

– Ініціативні групи – це мешканці міста, які об’єднуються для праці на благо громади міста. Так, по всій Україні у форматі ініціативних груп працює велика кількість людей. Наприклад, в нас (на Черкащині – ред.) було 2 такі групи: в одній був Микола Олександрович Мирза, інша – наша група. Ми працювали паралельно. Ініціативні групи ніде не зареєстровані, це просто люди, які працюють на благо нашої громади. Потім вже із цих ініціативних груп формують політичні.

 – Чому список кандидатів на участь в місцевих виборах, який опублікували черкаські ЗМІ, відрізняється від того, що зараз є на офіційному сайті партії?

– Він не відрізняється, від доповнюється. Ми опублікували попередній список, щоб люди включилися в обговорення. Якщо людина зі списку зв’язана із «Партією регіонів» чи «Комуністичною партією», або з пов’язана із криміналітетом, то такі люди не відповідають принципам нашої політичної сили. Якщо є негативні відгуки стосовно кандидатів у депутати, то люди можуть звернутися за телефоном або електронною поштою та висловити свої застереження. Після чого по таких кандидатах приймаються відповідні рішення і виключаються із списку, який формується у міську раду.

 – Яка зараз ситуація із Соціальною карткою атовця?

– Картки вже виготовленні. Визначено близько 60-ти точок по місту – це ті підприємці, які погодились брати участь в проекті. Це аптеки, магазини, перукарні. Це наш спільний пілотний проект з Центром допомоги армії  та Черкаським Союзом учасників АТО, ініціаторами якого було «Об’єднання «Самопоміч». Це не політичний проект. Сюди не варто прив’язувати політику, як це наразі робиться і перекручується у політичний вектор. Зазначу, що це проект із офіційними домовленостями між громадською організацією та підприємцями нашого міста, які зголосилися допомогти нашим захисникам.

 – Чи буде партія висувати кандидата на вибори мера?

– Зараз я вам сказати не можу. Наразі ми ведемо перемовини з людьми, які виявили бажання приєднатися до “Самопомочі”. У своєму виборі ми є обережними.

Коментар експерта

Своїми думками щодо перспектив “Самопомочі” на місцевих виборах ділиться голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик.

979840
фото – “Нова Доба”

Партія «Самопоміч» – це можливо єдина в країні партія, керівництво якої мислить геополітичними категоріями і планує свої кроки на роки вперед.

На сьогодні головною метою «Самопомочі» є майбутні вибори Президента: участь в них і перемога лідера партії Андрія Садового, а також наступні вибори до Верховної Ради. Відповідно до поставлених завдань і вибудовується стратегічна і тактична діяльність партії. Саме тому виборча кампанія до місцевих органів влади розглядається скоріш як проміжна і тренувальна для регіональних організацій, і як своєрідний «випробувальний термін» для місцевих активістів.

Через це так довго і так ретельно підбирався кадровий кістяк на Черкащині. На оглядинах в Києві побувало багато черкаських політиків, бізнесменів і громадських діячів, проте остаточне рішення, стосовно лідера обласної організації «Самопомочі» не прийнято і досі. Цей кадровий вакуум не міг не вплинути на рейтинги політичної сили і прихильність виборців до партії «яка нічого не робить в місті, а існує тільки в Києві і Львові» почала знижуватись.

Розуміючи це і намагаючись виправити ситуацію, партія все ж призначила керівника виборчої кампанії (можливо, тимчасово), заручилась підтримкою місцевого фінансового ресурсу і включилась в активну виборчу кампанію. Ми обов’язкові побачимо представників партії в місцевих радах, адже потенціал у «Самопомочі» є одним з найбільших, і негативу в очах виборця вона не має. У «Самопомочі» є майбутнє, за розвитком цієї політичної сили буде цікаво спостерігати і цей гравець в українському політикумі надовго.

Далі буде…

Сергій Макаренко

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама