Реклама

molli

Черкащині не вистачає робітничих спеціальностей

Чисельність безробітного населення у Черкаській області зменшилась у першій половині 2018 року на 1,2%, порівняно з аналогічним періодом 2017, але працевлаштування досі залишається актуальною проблемою для регіону.

Підприємства найбільше зацікавлені у робочих кадрах та обслуговуючому персоналі, адже це головна складова їх бізнесу. Більшість роботодавців області представляють індустріальну та аграрну галузі, і майже дві третини вакансій в обласному центрі зайнятості припадає саме на них. Але не дивлячись на це, потенційні кадри з Черкащини виїжджають до столиці та за кордон у пошуках кращих умов. Це становить для регіонального бізнесу суттєву проблему.

Редакція Інфоміст у партнерстві з онлайн-платформою OLX Робота, проаналізувала ринок праці Черкаської області, та дізналась яким спеціалістам найлегше знайти роботу і які зарплати пропонують представникам робочих професій.

13 місце в рейтингу по безробіттю

Під кінець року у Черкаській області налічувалось близько 14 тис. зареєстрованих безробітних – стверджують у центрі зайнятості. Але загальна кількість невлаштованих осіб втричі більша. У першому півріччі 2018 їх кількість в регіоні сягала 52,6 тис.

У грудні центр зайнятості міг запропонувати пошукачам у Черкаській області лише 1000 запитів від роботодавців, а загальна кількість зареєстрованих вакансій у період з січня по листопад 2018 склала 38,8 тис. У порівнянні з минулим роком спостерігаються незначні позитивні зміни, але незважаючи на це, центральний регіон посідає 13 місце за рівнем безробіття у країні.

Низькі зарплати та трудова міграція

Ціни – столичні, заробітні плати – черкаські. Так про регіон говорять місцеві. Вітчизняні підприємства та компанії збільшують рівень зарплати поступового – за рік дохід робітників на Черкащині зріс на 20% і становив у середньому 8 тис. грн. Але відтік кадрів все одно простежується. Сусідство зі столицею сприяє міграції активної молоді та кваліфікованих кадрів до Києва. Для порівняння, середня зарплата в Україні у листопаді 2018 році становила 9 тис. грн. У Черкаській області її рівень склав 7 тис. грн, а у столиці – 14 тис.

У пошуках кращих альтернатив, сміливі спеціалісти з великими амбіціями також виїжджають за кордон. В цілому, за даними Держстату, Черкаську область у січні-жовтні 2018 року покинуло близько 18 тис. чоловік, а міграційне скорочення в регіоні – одне з найбільших у країні.

Фото: glavcom.ua

Брак працівників середньої ланки та різноробів

 Черкаська область індустріально-аграрна. В регіоні працює близько 300 промислових компаній видобувної, хімічної, машинобудівної, продовольчої та непродовольчої спеціалізації. Серед них – Черкаський Азот, один з передових вітчизняних виробників мінеральних добрив, Завод “Черкаський Автобус”, який виготовляє “Богдани”, Національна горілчана компанія тощо. Сільське господарство також досягло високого розвитку у регіоні. На Черкащині свої представництва та землі має Миронівський Хлібопродукт, Укрпромінвест-Агро, Кернел та ін. Такі великі підприємства потребують кваліфікованих робочих кадрів та досвідчених агрономів.

Серед усіх вакансій, які надійшли до центру зайнятості за рік, більшість з переробної промисловості – 31,6%. Майже 16% запитів зі сфери торгівлі та ремонту транспортних засобів, 11% пропозицій роботи у сільському, лісовому та рибному господарстві. Високий попит також спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом та на спеціалістів з устаткування обладнання і машин.

На Черкащині катастрофічно не вистачає будівельників, сантехніків, електриків, зварювальників, водіїв. Молодь рідко обирає вузьку спеціалізацію, натомість йде здобувати вищу освіту. Але, коли стикається із реаліями на ринку праці, розуміє, що найбільший попит на робітничі професії. Тож часто перекваліфіковуються”, – стверджує керівник обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Більшість зареєстрованих безробітних у регіоні мають вищу освіту – майже 47%.

Представники онлайн сервісу для розміщення та пошуку вакансій також підтверджують цю тенденцію. За даними платформи OLX Робота, найбільший попит у 2018 році в Черкаській області на працівників сфери торгівлі – близько 1,7 тис. вакансій. Шукали переважно продавців-консультантів, промоутерів та торгових представників. На другому місці спеціалісти з категорії “логістика” та “будівництво” – понад 1,2 тис. вакансій у кожній сфері. Автори запитів були зацікавлені у водіях, кур’єрах, вантажниках, для будівництва розшукували електриків, мулярів, зварників, тинькарів.

ТОП 5 сфер за кількістю вакансій на платформі OLX за 2018 рік у Черкаській області:

  1. Роздрібна торгівля, продажі, закупівлі;
  2. Транспорт і логістика
  3. Будівництво
  4. Бари та ресторани
  5. Домашній персонал

До речі, будівельникам, згідно аналітичної інформації OLX Робота, пропонували найбільші зарплати в Україні – в середньому 10 000 грн.

Середня заробітна плата у найпопулярніших сферах за даними OLX за 2018 рік у Черкаській області:

  1. Будівництво – 10 000 грн;
  2. Транспорт і логістика – 7250 грн;
  3. Виробництво та енергетика – 7000 грн;
  4. Сільське та лісове господарство, агробізнес – 6500 грн;
  5. Сервіс та побут – 6000 грн;

Керівник напряму OLX Робота, Марія Абдулліна, стверджує, що попит на робітничі та масові спеціалізації – всеукраїнська проблема.

“Імідж “блакитних комірців” складається зі стереотипів, які вже не актуальні. Зараз – це перспективні професії. Ринок гостро відчуває нестачу кваліфікованих кадрів, тому пропонує потенційним кандидатам ринкові зарплати, спеціальні умови, соцпакети, навчання та багато інших бонусів для робітників” – додає Марія. 

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама