Реклама

molli

Черкащина вперше оновила автопарк “швидких” (фото)

На Черкащині вперше за багато років оновили автопарк “швидких”. На день Святого Миколая сучасні автомобілі передали районним підрозділам. 

– Осучаснення обласного Центру екстреної медичної допомоги в межах реформування галузі є надзвичайно важливим і для нас пріоритетним. Є напрацьовані розвиткові проекти, які вже спільно реалізуємо. З цього року ми почали оновлювати автопарк «швидких» області. Завдяки співфінансуванню з обласного та місцевих бюджетів 50% на 50%  закупили 8 нових автомобілів, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. 

Із обласного і місцевих бюджетів спрямували по 8,2 млн грн. Відтак Канівський район отримав – 2 авто, Шполянський – 1, Золотоніський – 1, Чигиринський – 1, Монастирищенський – 1, Маньківський – 1, підрозділ Санавіації – 1.

– Цю практику продовжуватимемо й наступного року, – запевнив очільник області. – Серед майбутніх проектів – будівництво централізованої диспетчерської. Цей проект ми подаватимемо наступного року на співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

Зауважимо, що комунальній установі «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» підпорядковані 5 станцій швидкої допомоги – Черкаська, Смілянська, Уманська, Лівобережна та Звенигородська зі своїми підстанціями в усіх районах області.

Як розповів керівник Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун, таке оновлення критично необхідне. Адже серед тих, які не підлягають списанню, лише 38 машин.

– “Швидкій” дуже тяжко без нових автомобілів. Раніше була державна програма на закупівлю транспорту, зараз її, на жаль, немає. Завдяки депутатському корпусу облради, районним, міським радам, райдержадміністраціям у нас це вийшло. Загалом нам потрібні 164 автомобілі, на сьогодні їздить на лінії лише 90-95, у нормальному стані і не підлягають списанню – 38. Решту – треба замінити. Ці нові 8 автівки класу “В” повністю обладнані згідно ДСТУ – наявні дифібрилятори, дихальна апаратура, кардіографи і так далі. Кожний автомобіль за рік обслуговує близько 3-3,5 тисяч викликів, – прокоментував Фесун.

Як зауважив голова Канівської РДА Дмитро Шелест, це хороша спільна справа, адже самостійно район не зміг би витратити таку суму на придбання:

– Це реальні кроки для покращення обслуговування нашого населення. Загалом в цьому році придбали завдяки районній раді 1 автомобіль для первинної медико-санітарної допомоги, ще дві завдяки співпраці із депутатом Владиславом Голубом. Тож у нас тепер 5 нових автомобілів на район.

– Монастирищенський район – найвіддаленіший, тому питання надання якісних медичних послуг стоїть дуже гостро. Тому придбання нового автомобіля монастирищани чекали особливо, – додав голова Монастирищенської РДА Олег Недогода.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама