Реклама

molli

Черкащанам, які живуть в приватному секторі, потрібно встановити лічильники на воду

Директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко розповів, що відповідності до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» всі житлові та нежитлові будівлі повинні бути оснащенні вузлами комерційного обліку води. У зв’язку з цим абоненти КП «Черкасиводоканал» отримали повідомлення щодо необхідності встановлення лічильників. Зробити це потрібно до 1 березня 2020 року. 

Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

У листах заначено, що на виконання зазначеного Закону, а також згідно з Порядком оснащення будівель вузлами комерційного обліку води та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку (наказ Мінрегіону від 09.08.2018 року №206), мешканцям приватного сектору необхідно встановити вузол комерційного обліку води (лічильник). Відповідно до Державних будівельних норм місце встановлення вузла комерційного обліку – колодязь (в точці приєднання до водопровідної мережі), а у разі неможливості – в іншому місці, якомога ближче до місця приєднання до водопровідної мережі, за погодженням з КП «Черкасиводоканал».

Вузол комерційного обліку повинен бути обладнаний:

-засобом вимірювальної техніки, призначеним для вимірювання об’єму води, що відповідає Технічному регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 163;

-запірноютрубопровідною арматурою;

-фільтром або іншим обладнанням для очищення води (за умови відповідних вимог виробника приладу обліку);

Для вузлів комерційного обліку має бути передбачено:

-джерело автономного живлення або можливість відокремленого живлення 220В від щита електроживлення будівлі;

-обладнання для дистанційного передання результатів вимірювання;

-антимагнітний захист та/або датчик використання магніту.

Термін виконання – до 1 березня 2020 року.

У разі, якщо власником приватного будинку не буде встановлено вузолкомерційного обліку води самостійно та у визначений термін, зазначені роботи будуть виконані КП «Черкасиводоканал» за рахунок споживача, шляхом сплати щоквартальних внесків, розрахованих для кожної будівлі індивідуально з розстрочкою до п’яти років, згідно з чинним законодавством. Сума внесків буде відображена у квитанції на оплату послуг.

Орієнтовна вартість виконання робіт підприємством – 22 000 гривень (із будівництвом оглядового колодязя), та 13 000 гривень (у разі наявності колодязя у абонента).

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама