Реклама

molli

Близько 40% виборців на Черкащині волевиявилися станом на 16 годину

За даними сайту ЦВК, активність виборців у Черкаській області на 16 годину склала 39,64%.

Найвижчим виявився показник 42,32% по в.о. № 196 (Городищенський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Шполянський райони і частина Канівського, Лисянського й Тальнівського районів).

Найнижчий — 36,90% по в.о. № 194 (частина м. Черкаси).

У Комітеті виборців України повідомляють, що суттєвих порушень не фіксується. Виборчий процес загалом відбувається в рамках чинного виборчого законодавства.

Часті повідомлення від спостерігачів КВУ, щодо того, що не вистачає виборчих скриньок. Особливо це стає проблемою для великих виборчих дільниць, через що утворюються черги і штовханина. Також підтвердилась інформація, що контрольних листків для скриньок видали менше ніж це потрібно і для деяких ДВК це стало проблемою.

Продовжує поступати інформація, що на окремих дільницях відсутні інформаційні плакати партій/кандидатів або вони не розвішені, а розміщені стопками на столах. В певних випадках це можна трактувати, як приховану агітацію, за партію/кандидата, плакат якого лежить зверху.

Масовими є випадки, коли від одного суб’єкта виборчого процесу реєструється спостерігачами 2 і більше осіб. Законом передбачено, що тільки 1 спостерігач може бути присутній на дільниці. Після втручання і роз’яснення цієї норми ДВК виправляють ситуацію.

В.о. 196. ВД 710420. Переносна скринька не винесена в поле зору спостерігачів і членів ДВК, а залишена в підсобці. Після зауваження спостерігачів КВУ ситуація була виправлена.

В.о. 197. ВД 711072. У другу переносну скриньку не кинули другий контрольний лист, бо не брали її. Повернулась група, які проводили голосування на дому, 2 людини не проголосувало і планували одразу закрити список, що є порушенням. після втручання спостерігачів КВУ порушення було зупинено.

В.о. 195 ВД 711058, ( ЗОШ№27). В штабі одного з кандидатів повідомляють, що двоє виборців намагалися винести з приміщення дільниці виборчі бюлетені. Спостерігачі помітили це, зафіксували порушення і повідомили в поліцію.

в.о. 195. Виборці повідомляють, що їм телефонують з незнайомих номерів, представляються ГО “ЛАД” (яка є афілійованою з одним із кандидатів) і цікавляться, чи вже проголосували. Фактично такі дії можна вважати прихованою мобілізаційно – агітаційною кампанією.

в.о. 195 ВД 711053. Школа № 30. Поліція зареєструвала повідомлення про ймовірний підкуп виборців. Про повідомив Дмитро Грищенко, речник ГУ НП у Черкаській області.

Черкаська ОО КВУ проводить громадське спостереження за ходом дня голосування 21 липня. На території Черкаської області працює 4 мобільні групи спостерігачів КВУ.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама