Реклама

molli

Черкаські “порошенківці”: для чого по-новому, якщо й по-старому добре?

imageДавня легенда гласить, що одного разу в старого і мудрого політика хтось запитав, коли ж варто розпочинати підготовку до нових виборів. Відразу після закінчення старих, – відповів мудрець. Так, місцеві вибори відбудуться 25 жовтня цього року. Хоч офіційно виборчий процес стартує за 50 днів до виборів, головні політсили розпочали роботу з виборцями задовго до цього.

“ІнфоМІСТ” завершує серію публікацій, присвячених передвиборчій підготовці (цього разу зачепили і трохи вже “виборчої” – ред.) різних політичних партій. Героєм останньої публікації стане президентська політична сила – “Блок Петра Порошенка Солідарність”. За результатами минулорічних парламентських виборів “порошенцівці” отримали 132 депутатські мандати.

Попередні публікації із рубрики:

Черкаська «Батьківщина»: надія на Савченко і конспіратор Бондаренко

Черкаські “радикали”: надія на Ляшка й на вила

Черкаська “Самопоміч”: в ротації – сила

Черкаський політичний “вінегрет”: УКРОП, “Свобода” та “Народний Контроль”

“Солідарність” і Порошенко

Історія партії під назвою “Солідарність” бере початок з 5 травня 2000 року.

Першим головою партії був Михайло Антонюк, з у листопаді 2001 партію очолив Петро Порошенко. У грудні 2001 року партія приєдналася до виборчого блоку “Наша Україна”, а її лідер, Петро Порошенко, став керівником виборчого штабу блоку.

97978
Кілька знайомих облич – 2004 рік

У червні 2013 р. партію очолив Юрій Стець, Цього ж місяця “Солідарність” увійшла до складу ВО “Батьківщина”.

16 жовтня 2013 року свідоцтво партії було анульовано, а 30 грудня 2013 року вона була викреслена з державного реєстру, оскільки протягом десяти років не висувала кандидатів на парламентських або президентських виборах. 27 серпня 2014 партія була перейменована в “Блок Петра Порошенка”

На парламентських виборах восени 2014 року за списками “порошенківці” посіли друге місце, пропустивши вперед “Народний Фронт”. При цьому президентська команда показала солідні результати на одномандатних виборчих округах: 69 із 250 переможців “мажоритарки” – саме представники “Солідарності”. За результатами виборів БПП отримав найбільшу фракцію у Верховній Раді.

28 серпня 2015 року політичні партії “Блок Петра Порошенка «Солідарність»” і УДАР об’єдналися в єдину партію для участі у місцевих виборах 2015 року. Трохи пізніше, головні опоненти “порошенківців” на минулих парламентських виборах, “Народний Фронт”, заявили, що у місцевих виборах участі не братимуть.

Poroshenko-regional1-500x357

Як не важко  здогадатися із назви партії, її лідером (почесним головою) є Петро Порошенко, людина, яка зайвого представлення не потребує. Про “АТО за кілька годин”, про “1000 гривень в день для бійців”, про “продаж Roshen”, про “долар менше 10”, про “безвізовий режим з країнами ЄС упродовж першого року президенства”, про “покарання винних у загибелі людей на Майдані” та про інші обіцянки гаранта вже сказано більш, ніж достатньо.

“Порошенківці” і Конституція

Останнім часом ім’я Порошенка найчастіше згадують в контексті розмов про внесення скандальних змін до Конституції.

putin2

Згідно із проектом змін, передбачається введення в тіло Основного закону, в перехідні положення Конституції, “особливого” місцевого самоврядування у деяких районах Донбасу. (“Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом” – ред.)

Цікаво, що перед обранням на посаду Президента пан Порошенко говорив, що “переговори з терористами і вбивцями вести не можна”.

Зазначаємо, що сам Президент прогнозовано заявив, що проект децентралізації не передбачає особливого статусу для Донбасу.

Читайте також: Треба довіряти Президенту і західним партнерам, – Майборода виправдовує особливий статус Донбасу

Зміни до Конституції  були  ухвалені в першому читанні.

Із нардепів-порошенківців, пов’язаних з Черкащиною (таких зараз 7 – ред.) проти ситеми пішли Олег Петренко (обраний по одномандатному округу номер 194) та уроджениця Жашківщини Світлана Заліщук. Вони за зміни не голосували. Микола Томенко, який не так давно побив горшки із Президентом і був звільнений з посади його радника, від голосування утримався. Перед голосуванням Томенко заявив, що юристи, які працювали над документом допустили три серйозні помилки.

“У другому читанні проект змін не набере 300 голосів”, – прогнозує Томенко.

Олег Петренко пояснив свою позицію в коментарі “Еспресо”:

“Для мене складно аргументувати, щоб в основному тілі Конституції з’явилися якісь особливості місцевого самоврядування саме для цих двох областей (Донецька і Луганська – ред.)”, – говорить нардеп.

Тут варто додати, що Петренко, який активно асоціює себе із структурами добровольчого полку “Азов”, неодноразово критикував політику партії. Цілком можливо, що вже найближчим часом Олег може змінити політичну силу.

Юлій Мамчур, Ірина Геращенко, Владислав Голуб, Віталій Чепинога та потенційний “порошенківець” Максим Поляков голосували “за”.

Порошенко і його команда на Черкащині

Черкаська територіальна організація “БПП Солідарність” зареєстрована 3 листопада 2005.  Перший очільник “порошенківців” в області – Олег Гладковський.

366791
Олег Гладковський

Відзначимо, що Гладковський, можливо, декому більш відомий, як Свинарчук (змінив прізвище у грудні 2014 року – ред), є президентом корпорації “Богдан” і бізнес-партнером Президента України. У 2009 році придбав контрольний пакет акцій корпорації  у Петра Порошенка. Пан Олег свого часу був депутатом Черкаської міської ради, а в лютому 2015 був призначений першим заступником секретаря РНБО.

У березні цього року Гладковського на посаді замінив 41-річний екс-УДАРівець Василь Фурман, який і зараз очолює обласний осередок.

01193956_n1
Фурман та Гладковський

Не дивлячись на молодий вік, пан Фурман вже має цікаву і неоднозначну біографію. Ще у 32 роки він став наймолодшим доктором економічних наук, а також є ректором Київського інституту банківської справи. До призначення на посаду Фурман встиг деякий час попретендувати на посаду заступника Черкаської ОДА та двічі програти вибори на мажоритарних округах до Верховної Ради від УДАРу.

З іменем Фурмана пов’язаний гучний скандал із штучним банкрутством однієї з найбільших страхових компаній країни «Вексель». Саме Василь Фурман був її керівником і в 2010 році несподівано розпочав процес банкрутства. За словами голови асоціації страховиків України Леоніда Хоріна, в результаті цієї афери постраждали близько 1,5 тисяч кредиторів, справою цікавилися правоохоронні органи, але Василь Фурман вийшов сухим з води.

Загалом варто відзначити, що під крилом президентської партії на  Черкащині зібралося чимало цікавих і неоднозначних персонажів.

Так, уваги вартий ще один молодий і амбіційни політик – Сергій Рубан. Зараз 28- річний уродженець Звенигородщини обіймає посаду керівника секретаріату територіальної організації БПП. До 2009 року Рубан входив до лав “Батьківщини”, проте найбільш цікавим фактом у його біографії, безперечно, є те, що свого часу пан Сергій був помічником скандальновідомого губернатора-втікача Сергій Тулуба.

-5tulllКоментуючи своє минуле кореспонденту “Інфоміст”, пан Сергій говорить, що покинув посаду, відмовившись вступати до лав “Партії регіонів”.

“Закінчивши навчання в магістратурі Варшавського університету, стипендію на навчання в якому я отримав від польського уряду, працював референтом Генерального консульства Польщі у місті Львів. У квітні 2012 року в мене закінчився контракт і я переїхав жити до міста Черкаси, адже в селі Багачівка Звенигородського району живе моя мама. Тривалий час шукав роботу. Подавав резюме в різні державні органи, зокрема відділ кадрів ОДА, адже навчатися до Польщі їхав, аби повернутися і змінювати країну з середини. У вересні отримав запрошення з відділу кадрів ОДА і прийняв пропозицію.

Уже від багатьох журналістів чув, що працював помічником Сергія Тулуба. Однак у моїй трудовій книжці є запис із грудня 2012 року до травня 2013 року як помічник голови обласної державної адміністрації. Дійсно, у цей період, тобто, ще до подій Євромайдану, я працював у Черкаській ОДА. Протягом усього періоду роботи в ОДА мені переконливо радили вступити в Партію регіонів. Після третього такого випадку і наполягання я написав заяву на звільнення. Згодом став активним учасником Революції Гідності”, – докладно пояснює Сергій.

У минулому Рубан очолював виборчий штаб Василя Фурмана, тоді кандидата по 199 округу від партії УДАР.

Зараз пан Рубан на  своїй сторінці у “Фейсбуці” активно пропагує патріотизм, здоровий спосіб життя, активну громадянську позицію і, звичайно, любов до Президента. Також є негласним чемпіоном по кількості #хештег на своїй сторінці.

Справжнім рупором для Сергія став один з місцевих сайтів, там він стабільно “світиться” майже кожного тижня.

У черкаській команді президентської партії також є Андрій Шовкун, людина добре відома насамперед в Смілі. Пан Шовкун свого часу був виконавчим директором ТОВ “Комунальні системи України”, потім очолював засноване КСУ підприємство “Смілаенергоінвест” (наразі заборгувало близько 69 млн. грн НАК “Нафтогаз”, – ред.), а останнім часом є заступником міського голови Сміли. У липні на прес-конференції БПП було повідомлено, що партія висуватиме Шовкуна на виборах міського голови Сміли.

До переходу в “Блок Порошенка” пан Шовкун був заступником голови дещо загадкової партії “Сила громад” Андрія Карпенка. За даними єдиного реєстру громадських формувань, у керівному складі партії компанію Шовкуну, наприклад, складали  Дмитро Єрмаков, який свого часу балотувався в Раду за списками “Опозиційного блоку”, та Олег Фролов – у 2005 році фігурував у скандалі щодо організації платного прослуховування для посторонніх осіб (зараз – заступник голови СБУ – ред.).

SylaGromad1
Діяльністю “Сили громад” цікавився рух “Чесно”

Цікаво, що попри таке насичене минуле, пана Шовкуна все ще може щось здивувати. Наприклад, “що багато чиновників не хочуть змінюватись, а живуть, як і раніше” (його слова під час прес-конференції БПП у Черкасах – ред.)

Не так давно Андрій Шовкун привернув до себе увагу в пресі. 30 серпня невідомі підпалили авто “порошенківця” у Києві. Коментуючи подію, Шовкун повідомив про погрози на його адресу зі сторони майбутніх опонентів на місцевих виборів. У відповідь на це, один з згаданих опонентів, Олексій Цибко, вже пообіцяв подати в суд за наклеп.

Не менш одіозна фігура представлятиме “президентську” силу на виборах міського голови Умані. Від БПП там балотуватиметься в мерське крісло Олександр Цебрій – нині в.о. міського голови.

Цебрій теж кандидат більш ніж неоднозначний. Достатньо вже того, що його прізвище фігурує в Єлину реєстрі осіб, що вчинили корупційні правопорушення. Зазначається, що можновладець, користуючись службовим становищем, передав землі комунальної власності під «Квітковий павільйон» у свою власність.

65656

 

Є постанова Черкаського адміністративного суду щодо відсторонення Олександра Цебрія від посади в.о. мера. Правда, наразі “порошенківцеь” оскаржує рішення суду і залишається в мерському кріслі.

Додамо, що під час перебування в уманській міськраді Цебрій очолював об’єднану фракцію Народної партії та Комуністичної партії.

Зараз Олександр “воює” з уманським нардепом Антоном Яценком та час від часу намагається боротися із проявами свого скандального минулого.

Уманчани скаржаться, що проїзд по місту в них коштує більше, ніж в Черкасах. Компанія “Круїз-авто”, що є монополістом на ринку транспортних перевезень в місті, підняла плату до 3,5 грн. Директором компанії до отримання нинішньої посади якраз і був пан Цебрій. Нині її очолює один з його бізнес-партнерів.

Не так давно про свої наміри іти по списках БПП у обласну раду повідомила голова депгрупи “Гідність” Любов Майборода.

maybor1-1
фото з матеріалу видання “Прочерк”

Для пані Любові партія Порошенка не перший політичний проект. У 2010 пані Любов заходила в обласну раду як представниця “Партії вільних демократів”, перед тим представляла “Батьківщину”, а ще раніше – була довіреною особою Віктора Ющенка і входила до “Нашої України”,

У квітні 2014-го Любов Майборода зібрала під своїм крилом колишніх регіоналів (із 15 осіб, що сформували групу навесні – 10 мали зв’язки з “Партією Регіонів”) з обласної ради, утворивши депутатську групу із символічною назвою “Гідність”.

У наші  дні Любов Володимирівна вже закликає довіряти президенту.

Загалом, від БПП на вибори у міськраду ітиме чимало відомих людей, в тому числі Микола Мирза (про нього ми вже писали в одному з попередніх матеріалів), Костянтин Чернецький, Володимир Бурячинський та Сергій Ткаченко, які влітку поповнили склад депутатської групи БПП в міській раді. Додамо, що троє з них раніше входили до “Партії промисловців і підприємців”.

11942240_928144383911820_1249228946_n

На мерське крісло від БПП претендуватиме головний опонент нинішнього міського голови, секретар міськради Олександр Радуцький. Гостросюжетну історію стосунків Олександра Романовича із Сергієм Олеговичем ми переповідати не будемо, лише додамо, що пан секретар в кінці серпня поспішив поперед батька в пекло: на День Незалежності в поштових скриньках черкащан опинилися привітання з обличчям Радуцького з однієї сторони та символікою БПП – з іншого. При цьому жодних офіційних заяв про входження Романовича в лави партії не було.

З огляду на те, що в силу певних об’єктивних причин стаття опублікована пізніше, ніж планувалося, вже стали відомі імена людей, які балотуватимуться від команди Порошенка на виборах у міську раду. Тож, поглянемо краєм ока на місцевих зірок.

Із знаком БПП на грудях на виборах балотуватимуться член міськвиконкому Юрій Гончаров, колишній член партії “Єдиний центр” Дмитро Хоменко (“Єдиний центр” очолює екс-нардеп і екс-голова секретаріату президента Віктор Балога, який свого часу був призначений Януковичем міністром надзвичайних ситуацій, – ред.), досить відомий підприємець Ігор Калашник (директор фірм “Експоінвест” та “Інтербуд”, очолював штаб Владислава Голуба на парламентських виборах 2014 року), депутат-бізнесмен Володимир Халай (його персону пов’язують із скандальною фірмою “Техбуднагляд“).

12016729_1709920592577218_2100201716_n

Знайшлося в списку місце і для загартованих у депутатських баталіях “ударівців”: Артем Гришанов, Ігор Кіта, Андрій Кондратенко, Дмитро Личко, Олександр Савенко, Араік Мкртчян, Сергій Шабатура, Сергій Кудактін (очолив міський виборчий штаб партії) прогнозовано ітимуть на вибори в складі БПП.

Без регіоналів у списках не обійшлося. Так, у міськраду балотуватиметься екс-депутат міської ради від “Партії регіонів” Василь Пивоваров, а у обласну – йтиме екс-кандидат в народні депутати від тої ж таки партії Віктор Парамонов.

Звичайно, за всеукраїнською традицією команда “зірок” розбавлена і новими обличчями, серед таких, наприклад, активістка Людмила Ткаченко, голова ГО “Черкаський союз учасників АТО”  Олексій Колісник, голова БФ “З вірою в себе” Альона Вербицька, військовий Василь Шкут.

Звертає на себе увагу також наявність у списках “самооборонівців” Олега Скалька і Олексія Ющенка, які ще недавно активно критикували діючу владу за пасивність у розслідуванні злочинів на Майдані…

Більш детальний огляд списків “порошенківців” вийде на нашому сайті окремим матеріалом через деякий час.

“Порошенківці” і період між виборами

Передвиборча робота БПП на Черкащині цілком і повністю заточена під особу Василя Фурмана. З огляду на неоднозначність його персони – це вже виглядає доволі дивно. При цьому образ Фурмана вимальовують доволі просто і банально. Партійці руками місцевих ЗМІ формують уявлення виборців про нього як всезнаючого інтелектуала, який готовий коментувати все, що завгодно, від задимленості Черкас до творчості Тараса Шевченка; як справжнього патріота, що у вільний час з написом “Солідарність” на грудях прибирає берег Дніпра; як спортсмена-турнікмена; в кінці кінців вдячного учня, про якого зі сльозами радості на очах згадує вчителька.

IMG_1511_927x618
Фурман, слідом за Ткаченком, зїздив в Золотоношу, і, звичайно, прокоментував будівництво очисних споруд

Щоб сподобатися якомога більшій кількості майбутніх виборців, говорить пан Василь багато, при цьому інколи з його вуст звучать зовсім вже дивні речі з огляду на його партійну приналежність.

121211212

За популярністю у ЗМІ із Фурманом зможе потягатися хіба що Сергій Рубан.

Останнім часом керівник секретаріату обласного осередку партії акцентує увагу на своїй значній ролі в майбутній появі в місті патрульної поліції.

Мовляв, він написав лист пані Згуладзе, а вже потім його ініціатива була підтримана обласною владою, і врешті-решт Черкаси здобули для себе нову поліцію.

12033281_1708099176092693_1632029830_n

При цьому відповідь від МВС на лист пана Сергія прийшла тільки 12 вересня.

У відповіді, крім всього, зазначено, що утворення підрозділів патрульної служби у містах відбувається згідно із загальним графіком, який передбачає запуск подібних процесів у всіх регіонах країни до кінця року. З огляду на це спроба піару від Сергія виглядає дещо дивною.

12003421_1029674673724034_9100310410259678409_n
фото листа із сторінки Сергія Рубана у “Фейсбуці”

Про появу поліції в Черкасах вже у 2015 році повідомлено на початку серпня, а 30 серпня стало відомо, коли розпочнеться конкурсний відбір.

Наше видання запитало у Сергія, чи не переоцінює він свою роль у процесі впровадження у місті патрульної поліції?

12036748_1727282844167246_1664163731292400703_n

“З огляду на те, що Владислав Пустовар стверджував що нова поліція в Черкасах з’явиться лише в 2016 році (начальник УМВС повідомив про це в середині липня – ред.), я звернувся до першого заступника міністра МВС Еки Згуладзе з листом про запровадження Нової Поліції в Черкасах та Умані вже в цьому році. Пізніше, я звернувся до депутата, керівника депутатської групи “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Андрія Більди, з проханням внести це питання на розгляд під час засідання міської ради. За декілька днів Черкаська міська рада звернулася до міністра Авакова з аналогічним клопотанням. Пізніше була зустріч Еки Згуладзе з представником керівництва ОДА. Для мене особисто, найважливіше те, що ми це зробили і набір в нову поліцію Черкас розпочнеться вже 21 вересня 2015 року. Нарешті в місті зменшиться криміногенна напруга, вулиці стануть безпечними, молодь  отримає робочі місця та перспективу та буде довіра до Поліції”, – розлого прокоментував Рубан.

Значення Сергія Рубана у приході в Черкаси патрульної поліції пояснив кореспонденту “Інфоміст” народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

“При всій повазі до Сергія Рубана, нічого не знаю про його роль в поліції Черкас. Намагання пропіаритися на роботі інших людей виглядає зі його сторони, як мінімум, негарно”, – каже Мустафа.

Із усіх “поршенківців” по-справжньому здивувати всіх вдалося лише Андрію Більді. Очільнику депутатської групи партії у міській раді в кінці літа змінив костюм на військову форму. Уже в ранзі військовослужбовця черкаського автомобільного батальйону Більда встиг одного разу прийти на сесію.

DSC_7818

16 вересня в коментарі виданню “Прочерк” Андрій Більда повідомив, що не проти участі у виборах без відриву від армії.

У методах роботи перед виборами у БПП вирішили не придумувати велосипед. Для чого, якщо є способи впливу перевірені часом і успішно втілені в життя попередниками?

Мова, зокрема, іде про головну зброю всіх провладних партій – адмінресурс. Про те, що цим прийомом порошенківець вміють користуватися продемонстрували минулорічні вибори у одномандатних округах. Хоч його розгул варто очікувати ближче до кінця жовтня, яскраві приклади вже є.

17 вересня Фурмана спіймали на гарячому в будинку обласної адміністрації. “Батьківщинівець” Анатолій Бондаренко говорить, що на третьому поверсі Василь Фурман приймав голів районних адміністрацій і обговорював майбутні вибори.

DSC_01633

Аналітик Громадянської мережі «Опора» Марина Макуха вважає, що зважаючи, на те, що зустріч відбувалася у виборчій період у приміщенні обласної адміністрації у робочий час із залученням очільників районних державних адміністрацій, які входять у підпорядкування вертикалі ОДА, цей захід має ознаки використання адміністративного ресурсу, що порушує принцип рівності й неучасті державних органів у виборчому процесі.

Ще навесні цього року у Чигирині під час вшанування холодноярських героїв групу школярів одягнули в партійну символіку та урочисто вручили їм примірники відомого роману Василя Шкляра. Операторів при цьому, звичайно, просили зняти так, “щоб було побільше дітей”.

413d165a7e14211b8c8ec6640dd81c5a
Чигирин

Персоналія: Василь Фурман

Про політику партії, про зміни до Конституції, про новий закон про вибори та про скандальне банкрутсво “Векселя” кореспондент видання “Інфоміст” хотів поспілкуватися із очільником обласного крила БПП – Василем Фурманом.

furman

Проте, на жаль, відповідей на поставлені питання від Василя Миколайовича ми так і не дочекалися. Зустрітися з ним особисто не вдалося, в ході телефонної розмови відповідей ми теж не отримали. Також не отримали хоча б у електронному варіанті, як обіцяв пан Фурман.

Як пояснили кореспонденту в приймальні партії, що знаходиться за адресою бульвар Шевченка, 250, чітко встановленого графіку прийому відвідувачів Василь Фурман не має, оскільки “мешкає в Києві”.

Наше видання наголошує, що готове поспілкуватися з паном Василем в будь-який час. Якщо очільник територіальної організації все ж вийде на контакт, відповіді на питання нашого сайту будуть опубліковані в окремому матеріалі.

Коментар експерта

Своїми думками щодо перспектив “порошенківців” на місцевих виборах ділиться голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик

979840

«Солідарність» – партія, про яку ще весною 2014 року майже ніхто не знав, і яка за цей час стала найпотужнішою в українському політикуму, фактично вигравши парламентські перегони і з’ївши УДАР (де-юре)  і “Народний фронт” (де-факто). Проте швидкий зліт не означає якісне ідеологічне наповнення і не забезпечує політичне довголіття.

Вже однозначно можна констатувати, що БПП міцно стала на шлях всіх провладних українських партій останніх 15 років. Можна згадати НДП і СДПУ(о) при Кучмі, «Нашу Україну» при Ющенку і “Партію Регіонів” при Януковичу. Проблема всіх цих об’єднань в тому, що як тільки її лідер стає Президентом і заповнює свою владну вертикаль, так відразу в ряди такої партії один поперед одного біжать вступати різноманітні бізнесмени і функціонери для яких головним джерелом заробітку є «близькість або находження при владі». Таким «поважним» особистостям відмовити майже не можливо і через певний час прибування при владі партія обростає своєрідним «політичним баластом», який позбавляє її маневровості, унеможливлює оновлення і рано чи пізно тягне на дно.

11997993883344938401405773761192n

Схожа ситуація відбувається і в Черкаській області. Якщо список партії «Солідарність» в Черкаську міську раду весною 2014 року, був для мене зразком планування, командної роботи і якісного підбору кадрів, то тепер іноді дивуєшся, коли бачиш як той чи інший політик позиціонує себе «членом команди Президента». Із цього ж ряду і кулуарне призначення головою обласного осередку БПП Василя Фурмана, яке здивувало і залишило купу питань, не тільки для експертів, але і для більшості активістів партії. До цього Василь Фурман жодного відношення до БПП і взагалі до черкаського політикуму майже не мав, адже дві невдалі виборчі кампанії в жашківському окрузі можна не брати до уваги. І от така людина відразу стає лідером пропрезидентської сили, очевидно заручившись підтримкою керівництва в Києві, адже ні про які вибори лідера на обласному рівні не йшлось. Думаю, що така непрозорість повинна відлякувати виборців, адже фактично партія, яка декларує життя по-новому, використовує старі схеми  і цим мало чім відрізняється від своїх провладних попередників.

Але на сьогоднішній день шанси у “Солідарності-БПП” на місцеві вибори досить хороші і партія цілком може поборотись за перші місця, за загальними підсумками голосування. Об’єднання з іншими провладними силами, дозволяє поміркованому виборцю, орієнтованому на підтримку діючої влади, сконцентруватись тільки на одній партії. Також ці дії мали і ще матимуть кумулятивний ефект, нарешті продемонструвавши, такий рідкий для українського політикуму  вид політичної агітації, як угамування власних амбіцій і об’єднання навколо спільних ідей.

Сергій Макаренко

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама