Австрійський гурт виявив схожість із хітами співака із Черкащини (відео)

13.07.2018, 8:36


Із тим, чи дійсно уродженець Черкащини Олег Винник запозичив музику гурту JOY, учасники всерйоз обіцяють розібратися у найближчі два тижні. Вони кажуть, що “Ніно” послухають їхні музичні експерти, після чого вирішать, чи подавати на Винника до суду.

Схожість у звучанні програшів двох хітів помічають і українські композитори, але вони кажуть, що у Винника мелодія інша, а з JOY  співак взяв лише так звану “музичну цитату”, що не заборонено законом. “Перші дві ноти – і все.

Це елемент аранжування, це називається “грув” – те, що рухає весь музичний твір. Багато взято у звучанні, але я не бачу тут плагіату. Сьогодні модно повертатися до старих звучань”, – вважає композитор Руслан Квінта.

Адвокати кажуть, що у законі визначення”музична цитата” немає, тож будь-який програш у пісні охороняється авторським правом.

“Що таке “музичне цитата” чи що таке “вінтажне звучання” – такого не існує в законі. Бо якщо ми говоримо про цитату, то ти повинен позначити, що це цитата, чия цитата. Ти не можеш просто цитувати, щоб заробляти на цьому гроші. Якщо ти взяв частину музичної композиції і використав у своїй без згоди автора і це впізнається – то це не дозволяється”, – пояснює юрист Михайло Ілляшев.

0 коментарів

Залишити відповідь