Реклама

molli

Аномальне тепло та дефіцит опадів, – черкаські синоптики про “візитівку” цьогорічної весни

Візитною карткою цьогорічної весни є значна аномалія тепла та дефіцит опадів. Середньодобова температура повітря перевищує кліматичну норму на 3-10° та випереджає календар практично на місяць.

Як наслідок, надзвичайно швидко прогрілись верхні шари грунту та в екстремально ранні строки – з 5 квітня зацвіли абрикоси.

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, за останніми даними середньодобова температура грунту на глибині 5 та 10 см становить +13+15° та більш відповідає початку травня. Таке прогрівання ґрунту дозволяє сіяти всі теплолюбні культури без обмежень.

Проте аграріям та городникам треба враховувати, що ці культури вважаються малостійкими проти заморозків і пошкоджуються температурами -1-2°, – акцентував увагу Постригань.

Автоматично у групу ризику потрапляє і раннє цвітіння дерев у випадку повернення заморозків.

За статистикою метеорологічних спостережень, у ранні весни ймовірність заморозків у період 3-я декада квітня – 1-а декада травня складає 20-30 %.

За прогнозом синоптиків, погода з 8 квітня до кінця робочого тижня характеризуватиметься зниженням температурного фону до кліматичної норми та невеликими дощами в окремі дні. Температура повітря вночі 1-6º тепла, вдень 10-15º тепла. Вночі та вранці 10 квітня на грунті прогнозуються заморозки інтенсивністю 0-3º.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама