Реклама

molli

На Черкащині перевірили випадок із груповим зараженням інфекцією у кафе

Випадок групового захворювання на гостру кишкову інфекцію серед жителів с. Бузівка Жашківського району локалізований та ліквідований. Про це повідомляє Держпродспоживслужба Черкаської області.

Загалом постраждало 14 осіб, з них 4 дитини, які перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Жашківської центральної районної лікарні.
Заключний діагноз: у 10 осіб сальмонельоз, середній ступінь важкості, у 4 осіб – гострий гастроентероколіт, середній ступінь важкості.

Нагадуємо, що постраждалі 22 червня 2019 року брали участь у святкуванні дня народження у кафе «Центральне» ФОП Кравченко А.А. у с. Бузівка Жашківського району. Джерелом збудника інфекції стали працівники кафе, що були носіями бактерій роду Salmonella.

За результатами лабораторних досліджень, проведених ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», у 10-ти хворих, 3-ох працівників закладу, 2-ох контактних осіб, які були присутні на святкуванні, 2-ох гігієнічних змивах з об’єктів довкілля виділено бактерії роду Salmonella.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області було вжито необхідних заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху. Зокрема, фахівці провели позапланову перевірку кафе «Центральне» ФОП Кравченко А.А., в ході якої були виявлені грубі порушення санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

За результатами перевірки на адресу власника закладу був направлений припис щодо усунення виявлених порушень, за пропозицією Держпродспоживслужби суб’єктом господарювання тимчасово призупинено роботу закладу громадського харчування. На власника закладу накладено 2 штрафи за порушення санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, матеріали передано до Жашківського відділення поліції Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Жашківського відділення Уманської місцевої прокуратури.

Про групове захворювання було повідомлено облдержадміністрацію, Жашківську райдержадміністрацію, Бузівську сільську раду, за ініціативою Держпродспоживслужби проведено 2 засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС Жашківської районної державної адміністрації.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама