Золотоніські інженери візьмуть участь у європейському чемпіонаті

25.05.2017, 10:02

Команда розробників робототехніки “Zolowizards” із Золотоніської гімназії здійснює останні приготування для участі у Відкритому європейському чемпіонаті “FIRST LEGO League”. На крупний форум з’їдуться 100 найкращих колективів талановитих дітей із п’яти континентів світу, де змагатимуться за перемоги у чотирьох номінаціях, інформує “Золотоноша”.

Право на поїздку та можливість позмагатися за першість золотонісці здобули у березні на Всеукраїнському фестивалі “ROBOfirst – більше ніж роботи!”. Тоді столиця зібрала масштабну міжнародна подію, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури. За підсумками змагань “Zolowizards” команда здобула друге командне місце і перемогла у так званій грі роботів. Разом із золотоніською командою представлятимуть країну в Данії також колектив черкащан “Kiborgs.UA”.

На самому світовому чемпіонаті журі оцінюватиме дітлахів з різних країн у чотирьох номінаціях. Головна складова – гра роботів, коли за 2,5 хвилини командний робот має виконати максимально можливу кількість місій та отримати за це відповідні бали. Розробляють діти свого вихованця самі, встановлюючи найрізноманітнішу кількість маніпуляторів та датчиків, котрі вміють визначати перешкоди, шляхи пересування та кольори на ігровому полі. Враховуватиметься також і естетична складова пристрою, адже за дизайн робота також здобуватимуться очки до загального доробку.

Третя складова оцінки на “FIRST LEGO League” – командні цінності. Організатори визначатимуть, як колектив взаємодіє та виконує поставлені для кожного завдання та обов’язки.

Окрім технологічного, важливим є питання й соціальне. Цього разу тема четвертого конкурсу для всіх однакова – “Пліч-о-пліч з тваринами”. Під час тривалої підготовки кожна команда мала дослідити якесь середовище існування тварин та знайти певне інноваційне рішення для допомоги їм.

Золотоніська команда звернула увагу на відкритий нещодавно на околиці міста Центр стерилізації безпритульних тварин. Ще на початку весни гімназисти за підтримки директора “Міського Водоканалу” (куди і входить новостворений Центр) Сергія Кузнєцова налагодили дружні відносини із керівником зоозахисної організації “Four Paws Ukraine” Олександрою Лісчишиною. Плідний діалог й народив нову для Золотоноші ідею. Вже 25 квітня усі навчальні заклади міста були обладнані спеціальними урнами під брендом проекту “DogFromBottle”, який передбачає і екологічну виховну складову, і практичну місію. Усі кошти від реалізації пластикових пляшок, викинутих учнями шкіл, направлятимуться на потреби пункту стерилізації.

Цей задум має майбутнє ще й через екологічний аспект в розрізі світової сміттєвої “пластикової” катастрофи. Подібний приклад дієвого партнерства між освітянами, комунальними службами та волонтерами золотоніські діти й презентуватимуть у Європі.

– Перш за все, ми їдемо набратися досвіду, заявити про себе, своє місто та свою країну на міжнародному рівні. Ну і, звісно ж, хочеться перемогти хоча б в якійсь номінації. Про членів нашої команди скажу просто – це унікальні діти з великим можливостями! Мені здається, що з такою молоддю наша країна має майбутнє. З них, я в впевнений, вийдуть конкурентноздатні й талановиті програмісти, маркетологи, конструктори, інженери. За цей рік вони повністю віддалися своїй справі, за що я їм дуже вдячний! Вони в мене молодці! Тримайте за нас кулаки, – зазначив тренер команди, учитель фізики та інформатики Золотоніської гімназії Сергій Різник.

Вже зовсім скоро Софія ГрязонМаксим Пузєєв, Михайло Ткаченко, Денис Щепетний, Денис Скрипиця, Максим Чижик та Володимир Бакум повністю поринуть у в інженерний світ на батьківщині всесвітнього відомого конструктора. Керівники делегації – Сергій Різник та педагог-організатор гімназії Вікторія Котко. Окрім змагань на дітей очікують різноманітні екскурсії та відвідини найбільшого в світі парку “LegoLand”.

0 коментарів

Залишити відповідь