Життя АТОвця із Чигирина забрала пневмонія

21.08.2015, 12:00

боєць

У Львові помер доброволець ЗСУ, який хотів воювати в АТО. Чоловік підхопив запалення легенів під час навчань на Яворівському полігоні та не отримав вчасно кваліфікованої медичної допомоги, розповідають журналісти ТСН.

За словами родичів, боєць пролежав п’ять днів із високою температурою в наметі. Тільки після наполягань побратимів його відвезли до військового шпиталю.

– Йому кололи антибіотик. Але виявилося, що антибіотик не той. Потім ми взнали, що його перевели в реанімацію, щоб знайти інший антибіотик. У нього забрали телефон і відключили. Ми приїхали, застали його ще живим, але в той день, коли ми приїхали, він помер, – розповів син померлого солдата Олександр Кононенко.

Мати бійця винуватить у всьому халатність медиків. Колеги з полігону вважають, що проблема полягає в санчастині.

– Коли людина хвора, треба шукати причину, а не дати таблетку і сказати: йди назад у намет. У санчастині немає місця, і ліків там немає, – розповів один із військових товаришів померлого.

Родичі та друзі солдата звернулися у військову прокурату. Вони наполягають на повторній незалежній судово-медичній експертизі. Кажуть, хоч дорогу людину вже не повернути, можна поборотися за те, щоби інші військовослужбовці не гинули так безглуздо. Військові медики смерть солдата від пневмонії не коментують. Замість лікарів говорить керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Олександр Поронюк.

– Погода, людина випила холодної води, можливо, хотіла постояти на протязі, бо ви знаєте, яка спека на сьогоднішній день. Лікарі намагалися максимально зробити те, щоб його врятувати. Навіть по статистиці ООН, запалення легень в рік охоплює 450 мільйонів людей, з них 4 мільйони йде в інший світ. Це дуже складна хвороба, – пояснив речник військового відомства.

Тіло солдата вже забрали додому. Поховають Сергія Кононенка у рідному Чигирині. У серпні це вже друга трагедія на цьому військовому об’єкті. Раніше на Яворівському полігоні загорілися троє українських військових. Після планових стрільб інструктор спалював залишки пороху від зарядів. Під час цього у нього та ще двох військовослужбовців загорілась форма. Одного з них урятувати не змогли. Він помер у військовому шпиталі в Києві.

1 коментарів

Залишити відповідь