Земля є національним ресурсом нашої держави і єдиною основою економіки, – лідер Аграрної партії Віталій Скоцик у Черкасах

17.10.2017, 13:45

Якщо пливе човен, треба посадити тих людей, які вміють гребти, – наголосив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик у Черкасах, розповідаючи про плани та майбутні дії політичної сили.

Саме тому керівництво велику увагу приділяє навчанню кандидатів від партії як у депутати територіальних громад, так і кандидатів на голів громад.

– Ми розпочали 3 рівні навчальних курсів. Залучили до процесу Міжнародний республіканський інститут від США, Національний демократичний інститут та внутрішню раду Аграрної партії місцевого самоврядування, де зібралися профільні експерти. Інтенсивно вчимо кандидатів процесу бюджетування. Дуже важливо, щоб керівники знали, як використовувати кошти із Фонду регіонального розвитку, міжнародних фондів. Із 100 % коштів Фонду Мінрегіону цього року місцеві громади використали лише 30%. А все тому, що немає знань, як робити заявки. Те ж саме стосується і міжнародних фондів, які використані лише на 15 %, – зауважив Віталій Скоцик.

На його переконання, успіх буде лише тоді, коли голови ОТГ швидко показуватимуть результат.

Навчити представників Аграрної партії планують вже за рік, адже після виборів їх буде більш ніж 5 тисяч осіб.

Зустріч лідера АПУ з селянами Ліплявого і сусідніх сіл Канівського району, які братимуть участь у виборах новоствореної об’єднаної територіальної громади, відбулася на порозі клубу, бо в приміщення партійців просто не пустили. Аграрники із сумом констатували, що під час виборів в ОТГ застосовуються ті самі нечесні «технології», які мали місце й під час попередніх парламентських виборів, зокрема, адміністративний ресурс і скупка голосів виборців. Фото Євгена Любимова

Нагадаємо, 29 жовтня у 14 об’єднаних територіальних громадах Черкащини відбудуться вибори. Аграрну партію України представлять 116 кандидатів в депутати та 2 – на голів ОТГ. За словами лідера Аграрної партії, конкурентами вже активно використовуються виборчі технології минулих років, почалася масова скупка голосів. Середня ціна за голос – 500 грн. Додав, що на виборах 2015-го року Аграрна партія стала 5-ою за кількістю обраних депутатів. Це були перші вибори після реорганізації політсили. Тоді як у 2016 році – вийшли на 3-тє місце.

Керівник обласного осередку Аграрної партії Віктор Полозов зауважив, що представники політичної сили братимуть участь у виборах не лише сільських, а й 25-ти міських громадах. Каже, життя кожного українця прив’язане до землі.

– Члени Аграрної партії вже переступили той поріг, коли боялися, що на селі ми потужні, а в місті нас погано сприймуть. Життя кожного українця прив’язане до землі. Наскільки ефективно ми будемо використовувати землю, яка є основою економіки, настільки заможно будуть жити і сільські, і міські жителі. Іншого джерела просто немає. Наша партія – чи не найкраще в Україні структурована політична сила, тому ми потужний інструмент, завдяки якому можна будувати державу, – говорить Віктор Полозов.

На зустрічі у Черкасах обговорили і реформи, які зараз відбувають в країні, зокрема пенсійну та земельну.

На думку Віталія Скоцика, пенсійна реформа, яку нібито здійснила Верховна Рада, – це бутафорія. Мовляв, підняти пенсію на 18% можна було і без голосування пакету законів, а просто рішенням Кабміну. До того ж ці надбавки вже за півроку знівелюються інфляцією.

– Те, за що нещодавно проголосувала Верховна Рада, це не пенсійна реформа. Насправді збільшення пенсії на 18%, або в середньому на 140 гривень, було в повноваженнях Кабміну. І не потрібно було голосувати законопроект. Це зробили лише для того, щоб показати видимість реформування Міжнародному валютному фонду і зовнішнім кредиторам. Голосно розказуючи про підвищення виплат, протягнули збільшення пенсійного віку. Базовий Закон про пенсійне забезпечення був ухвалений ще у 2004 році. Він передбачав трирівневу пенсійну систему: солідарну, яка працює, недержавне страхове пенсійне забезпечення, яке передбачало приватні пенсійні фонди, в яких накопичують кошти для громадян і сплачують відрахування із їхньої заробітної плати, і державна накопичувальна система пенсійного страхування. На жаль, на сьогодні приватна пенсійна система не працює зовсім, державна накопичувальна також. У приватній є кілька позитивних прикладів: найбільший приватний пенсійний фонд існує в Нацбанку України, де сконцентровано більше мільярда гривень. Друга корпорація – «Укрзалізниця». І все, – зазначив лідер Аграрної партії.

На його переконання, пенсійної реформи не відбулося. Говорить, інфляція до кінця року буде на рівні 16,5%. Тож люди не відчують підвищення рівня життя.

– Добре, що підняли хоч це. Сумно, що це не рятує пенсіонерів, а в нас їх 12 мільйонів, – додав Скоцик.

Не підтримує Аграрна партія і земельні відносини у тому вигляді, який є. Натомість партійці розробили власний законопроект, який запропонували на розгляд Верховній Раді. При його розробці врахували досвід багатьох країн, які зараз вже є членами Європейського Союзу.

Проект має три етапи: підготовчий, на якому передбачені інвентаризація земель сільськогосподарського призначення; заповнення земельного кадастру, проведення розмежування земель державної, приватної і комунальної власності, проведення оцінки землі, створення державного земельного банку. А також розпаювання земель державної власності. Цей етап розрахований на 2,5 роки.

Другий етап: місцеві громади мають право викупити землю в людей, які не мають змоги нею користуватися. Наприклад у тих, хто виїхав за межі країни абощо.

На третьому етапі передбачено лімітований продаж землі місцевим фермерам, аби ті мали змогу передати господарство нащадкам.

– Якщо на території населеного пункту громади живе і працює фермер із родиною, вони мають право продати цьому фермеру певну частину землі. Звісно, за згоди громади. В усіх країнах світу існує певне обмеження на продаж, в більшості – це 250 га на одну родину. Це основа приватної власності, яка дає можливість передати це господарство дітям, внукам, правнукам, – наголосив пан Віталій.

– Земля є національним ресурсом нашої держави і єдиною основою національної економіки. Вона повинна приносити додану вартість, а не бути товаром купівлі-продажу і спекулятивним елементом. Ми виступили проти впровадження дикого ринку землі в нашій країні. Наголошую, Аграрна партія була категорично «проти» дикого ринку землі у такому вигляді, як нам пропонував Уряд , але Аграрна партія виступає категорично «за» проведення земельної реформи. Ми зібрали 3 млн 80 тисяч підписів на території всієї держави, в тому числі тут, на Черкащині, проти дикого ринку землі. 7 червня поточного року тисячі людей влаштували найбільший із 2004 року однопартійний мітинг під стінами Верховної Ради. Принесли ці підписи і свій законопроект. Дуже прикро, що ні спікер, ні депутат аграрного комітету не вийшли до тисяч людей, які прийшли із конструктивною річчю, принісши її в руках. Та ще й назвали людей під стінами популістами. Можна зробити висновок, що земельне питання висітиме до виборів.

Чи не найголовнішою проблемою аграріїв є рейдерство. Його може подолати лише ефективна судова та правоохоронна система, підпорядкована місцевій громаді, – переконаний голова Аграрної партії.

– Ми вже навіть втратили точну кількість атак. Це тисячі. Якщо спочатку це були вишукані рейдерські атаки, наприклад, через зміну корпоративної власності, через зміну договорів оренди, то сьогодні з’явилась повна версія сучасного бандитизму. Просто заходять в поля, автоматчики очіпляють фермерське господарство, за цей період збирається урожай, вантажиться в автомобілі і вивозиться з поля. Ця форма рейдерства просто накрила країну. У державі повинна діяти ефективна судова та правоохоронна система. У більшості країн світу місцева поліція підпорядковується місцевій громаді. А в нас, коли атакують фермера – поліції і близько немає, – зауважив пан Віталій.

Наостанок лідер партії означив дві фундаментальні речі, які має зробити наступний президент України: зупинити війну і забезпечити якісну зміну наповнення Верховної Ради нашої країни.

– Визначу дві фундаментальні речі, які будуть на плечах президента із березня 2019 року. Це війна на Сході, зауважу, що в цьому році на 60% цивільного населення загинуло на Сході більше, ніж у 2016 році. Це величезна біль для нашої держави. Друге – до жовтня 2019 року забезпечити зміну виборчого законодавства наступних виборів до парламенту і гарантувати чесність та прозорість виборів.

На його переконання, аби будувати державу треба кілька складових: це готовність суспільства, а також консолідована і структурована політична система. Аграрна партія має були в центристській ніші політичної системи нашої держави. На сьогодні, каже лідер, із тими політичними силами, які є у Верховній Раді, не по дорозі

0 коментарів

Залишити відповідь