Реклама

molli

Замість гір сміття – електроенергія, – плани інвесторів щодо майбутнього заводу

11121541_1708591282710149_1399452377_n

Інвестор з Бахрейну планує побудувати у Черкасах суперсучасний завод по переробці твердих побутових відходів. Кожного дня завод зможе за допомогою технології піролізу переробляти до 400 тонн сміття у електроенергію. Будівництво такого об’єкту займе за попередніми висновками 1,5 роки.

Такі амбітні плани озвучували представники 3-х компаній, які вчора відвідали Черкаси і поспілкувалися із керівництвом області.

У ході прес-конференції наголошувалося, що будівництво заводу є стовідсотковою інвестицією з-за кордону. Суму у 80 мільйонів доларів (саме так попередньо оцінюють вартість будівництва) внесе компанія із Бахрейну: OAK Utility Solutions and Development.

Для реалізації проекту в Україні створено компанію-партнер ОАК –  ТОВ “Еко Баік”.

Як розповідає виконавчого директора компанії “Еко Баік” Андрія Богоявленського, проект стартував на Черкащині ще 19 серпня. З того часу його компанія розпочала розробку проектної документації. За прогнозами, цей процес займе 4-6 місяців. Вартість розробки самого проекту – близько 800  тисяч доларів.

12042123_1708591469376797_1359974953_n

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко підтримує ідею з приходом на Черкащину іноземного інвестора.

– Це загальнонаціональний проект. Ми провели широку роботу, залучаючи до неї місто Черкаси та міста обласного значення. Черкащині необхідний такий завод, – впевнений Юрій Ткаченко

Виконавчий директор ОАК Гарет Роберт Браун описав для присутніх достоїнства майбутнього заводу.

– Ми не вперше в Черкасах і раді повернутися сюди. Переробка відходів – це не проблема Черкаської області, а глобальна проблема. Нею цікавиться весь світ, і нам цікаво займатися цією проблемою. Кошти, що інвестується в проект – повністю іноземні. Тут ми будемо розвивати вже перевірені технології. Тверді відходи в підсумку перероблятимуть в електроенергію у обсязі 350-400 тонн в день. І це мінімальна потужність, на якій стартуватиме завод, – розповідає Браун.

12021839_1708591439376800_25436763_n

Сприяти реалізації проекту на Черкащині також буде компанія ProEnergyServices. Представник компанії Кейт Еванс наголосив, що вона є спеціалістом в проектуванні і будівництві енергетичних об’єктів.

– Ми реалізували проекти в 40 країнах світу. Це в основному об’єкти, що виробляють електроенергію, – говорить містер Еванс.

Як розповіли представники компаній, завод буде повністю автономним. За допомогою технології піролізу на заводі сміття перероблятиметься в електроенергію. Андрій Богоявленський прогнозує, що завод зможе давати щодня близько 14 мегаВат електрики.

Відзначимо, що влітку представники компанії «OAK Utility Solutions and Development» вивчали склад черкаського сміття. Проби були відправлені нана експертизу. Це було необхідно для того, щоб обрахувати калорійність сміття. Цей показник – один із основних для визначення потужностей сміттєпереробного завод.

Відповідаючи на питання міського голови Сергій Одарича, Гарет Браун повідомив, що в процесі переробки завод виділяє 5-10 % відходів.

– Сучасні технології переробки дозволяють зменшити кількість відходів до 3 %. Тут говорять про 5-10. Я так розумію, що буде 10%. То це досить багато. Треба розуміти, де це все зберігати, – зауважим Одарич.

Наступна подібна зустріч відбудеться вже після завершення всіх проектних робіт. Тоді й стане відомо про точну суму інвестицій та строки будівництва. Зараз говорять про 18 місяців. Планується, що завод розташується в мікрорайоні “Хімселище”.

Додамо, що ідею із будівництвом сміттєпереробного заводу ці компанії намагаються реалізувати вже вдруге. Спроба номер один була в листопаді минулого року. Тоді депутати міськради не підтримали наміри “Еко Баік” у зв’язку з недостатньою інформацією про компанію…

“Згідно з витягом з ЄДРПОУ, засновниками (учасниками) ТОВ «ЕКО-БАЙК», зареєстрованого 11.11.2014 (за 3 дні перед зверненням до міської влади, – ред.), є приватне підприємство «Нова екологічна програма», зареєстроване в Умані та Богоявленський Андрій Борисович, розмір статутного капіталу 2000 грн. В свою чергу засновниками приватного підприємства «Нова екологічна програма», зареєстрованого 04.11.2014, є Богоявленська Тетяна Володимирівна, Богоявленський Віктор Андрійович та інші, статутний капітал – 2000 грн”, – йдеться в доповіді річної давнини директора департаменту економіки Ірини Удод.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама