«Якщо ти успішний – допоможи тому, хто поруч»: у Черкасах визначили переможців конкурсу  мікрогрантів

02.08.2017, 15:20

Туристична інфраструктура, бджільництво, вирощування часнику та малини, виробництво  продукції з козиного молока і міні-ферми, – вчора, 1 серпня, в Черкасах підбивали підсумки конкурсу мікро-грантів «Село: кроки до розвитку».

25 авторів найкращих бізнес-проектів отримали від ПАТ «МХП» сертифікати на фінансування свого проекту в розмірі до 40 тис. грн.

Як підрахували організатори, у конкурсі взяли участь 165 жителів сіл з Городищенського, Черкаського, Канівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського та Чигиринського районів. У подальшому до співбесіди було допущено 56 проектів з бізнес-планами.

Переможців відбирала експертна комісія  у складі директора департаменту зв’язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Альони Кузьменко, директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького та керівника Ресурсного центру Асоціації недержавних громадських організацій у Черкаській області Анатолія Рекуна.

Фото Сергія Черкасова

Як розповіла директор департаменту зв’язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Альона Кузьменко, комісія керувалася двома ключовими критеріями відбору переможців.

– Перший: бізнес-план, що передбачає чітке розуміння процесу і отримання прибутку. Кандидат повинен бачити прибуток, який він зрештою отримає. Багато хто робив це вперше, але ми допомагали разом з Анатолієм Рекуном. Друге: ми хочемо, щоб ідеологія, якою послуговуємося ми (якщо ти успішний – допоможи тому, хто поруч), була реалізована і ними. Це соціальна складова. Вона може проявлятися як  передача досвіду,  інвентарю,  навчання чи просто допомога в тих селах, де живуть ці люди, – розповіла Альона Кузьменко журналістам.

За словами керівника Ресурсного центру Асоціації недержавних громадських організацій у Черкаській області Анатолія Рекуна, кожний поданий на конкурс бізнес-план – це прагнення до кращого життя маленького українця.

– Дуже важливим є віра людей в економічне зростання країни, що досягається в тому числі і проектом “Село: кроки до розвитку”. В ході реалізації проекту було проведено 6 семінарів-тренінгів та надані консультації, після чого учасники отримали необхідні знання з написання бізнес-планів і відчули, що їх підтримають, – сказав він.

Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький пояснює, що на прикладі конкурсу вкотре переконався: подібні проекти мають великий успіх серед тих людей, які готові працювати в своєму селі.

– Такі проекти не лише збільшують віру соціально активного прошарку населення у власні сили, а й стимулюють процеси розвитку в громадах, що надзвичайно важливо зараз, коли село гостро відчуває потребу в робочих місцях. І нехай сьогодні кожен проект передбачає створення одного-двох робочих місць, зате завтра такі проекти переростуть в стабільний малий бізнес, який розвивається і є гарним прикладом ефективної співпраці бізнесу і громади, – сказав він.

Фото Сергія Черкасова

Опісля виступів відбулася церемонія нагородження переможців.

Наводимо повний список переможців та назви їхніх проектів.

Остапенко Андрій – «Облаштування  постійного торгівельного кіоску зі збуту овочів», с. Вербівка, Городищенський р-н;

Пащенко Світлана –  «Яблуневий цвіт», м. Городище, Городищенський р-н;

Пустовойт Ніна – «Розвиток та вдосконалення туристичної інфраструктури проекту «Країна Мамонтландія», с. Межиріч, Канівський р-н;

Войтко Раїса – «Ремонт та пошиття одягу для жителів села Степанці, навчання  мешканців техніці крою та шиття», с. Степанці, Канівський р-н;

Конюша Олексій  – «Пасічне господарство «Конюшина», хутір Хмільна, Канівського р-н;

Куць Олег – «Реалізація продуктів бджільництва», с. Озерище, Канівський р-н;

Ганженко Володимир – «Вирощування та реалізація часнику», с. Гуляйполе, Катеринопільський р-н;

Фото Сергія Черкасова

Ініціативна група: Некрученко В.О., Некрученко О.В, Некрученко В.В. – «Вирощування ремонтантної малини в умовах Катеринопільщини», c. Мокра Калигірка, Катеринопільський р-н;

Кожушко Юрій Володимирович – «Розведення бджіл, виробництво та реалізація продукції бджільництва», смт. Катеринопіль, Катеринопільський р-н;

Кріпаченко Таміла– «Міні-пекарня «Смачний хліб», смт. Катеринопіль, Катеринопільський р-н;

Усик Ігор– «Виробництво продукції з козиного молока», с. Глушки, Корсунь-Шевченківський р-н;

Баланюк Дмитро – «Виготовлення грануляторів комбікормів і пеллет та їх запчастин», с. Білозір’я, Черкаський р-н;

Капралєнко Олена – «Сімейна ферма по вирощуванню та реалізації  малини та саджанців», с. Єлизаветівка, Черкаський р-н;

СОК «На здоров`я» – «Надання послуг переробки овочів і фруктів та продукції кролівництва членам кооперативу», с. Леськи, Черкаський р-н;

Дулевич Сергій – «Вирощування ягоди полуниці та саджанців з використовуванням інтенсивних технологій (касетним методом) та їх реалізація», с. Лозівок, Черкаський р-н;

Лакутін Володимир – «Чорний діамант – смородина», с. Сагунівка, Черкаський р-н;

Сержантова Олена – «Посадка та експлуатація горіхового саду», с. Свидівок, Черкаський р-н;

Астанков Віталій – «Майстерня «Справжній господар», с. Степанки, Черкаський р-н;

Мантика Олег – «Збір та реалізація ПЕТ-пляшок», Черкаський р-н;

Фото Сергія Черкасова

Галич Антонінат – «Оздоровчо-туристичний комплекс «Сторожова застава», с. Чубівка, Черкаський р-н;

Кириченко Леонід  – «Вирощування високоврожайних сортів малини», с. Головківка, Чигиринський р-н;

Овдій Олександр – «Вирощування огірків в закритому ґрунті», с. Головківка, Чигиринський р-н;

Дмитрієнко Надія – «Вирощування та продаж екологічно чистих ягід і саджанців нових перспективних сортів винограду та вироблення та продаж ізюму», с. Тіньки, Чигиринський р-н;

Федорова Наталя – «Міні ферма ВРХ», с. Тіньки, Чигиринський р-н;

Посохов Іван – «Вирощування та реалізація ягоди та саджанців лохини», с. Сагунівка, Черкаський р-н.

Фото Сергія Черкасова

Як пояснює Альона Кузьменко, село потребує допомоги через реалізацію людьми бізнесу.

– Ідея народилася в компанії «Миронівський хлібопродукт» після того, як ми зрозуміли, що село потребує підтримки не лише моральної чи соціальної у вигляді інвестицій в інфраструктурні об’єкти у вигляді спонсорської допомоги. Воно потребує допомоги конкретним людям через реалізацію свого бізнесу. Зрозуміло, що не кожен може піти в банк і взяти кредит на нереальні суми. Йдеться про невеликі інвестиції. Для того, щоб почати власний бізнес, достатньо кількох  десятків тисяч. Ми спробували торік. Побачили, як це надихає людей. Села починають розвиватися, тому що бачать позитивні приклади, – сказала вона.

Як писав «Інфоміст», минуло річ за результатами конкурсу було відібрано 10 найкращих бізнес-проектів із Чигиринського, Черкаського та Канівського районів.

Фото Сергія Черкасова
0 коментарів

Залишити відповідь