Як вижити водіям у спеку?

08.08.2015, 13:41

gai-451

За прогнозом Гідрометцентру 8-9 серпня у більшості західних, 10 серпня і у північних, Вінницькій та Черкаській областях сильна спека 35-37°.

Водії, які у спекотну погоду планують кудись їхати, а особливо на великі відстані, мають обов’язково брати з собою прохолодну воду в достатній кількості, і необхідні ліки.

Державтоінспекція Черкаської області радить, одягати в дорогу вільний, нещільний одяг, уникати вживання жирної і солоної їжі. Паркуватися по можливості в тіні, а перед початком руху обов’язково провітрювати салон автомобіля. Не залишати дітей, а також тварин у закритому авто навіть на короткий час, – інформують у прес-службі.

Перед поїздкою обов’язково перевіряти технічний стан авто. В спекотну погоду особливу увагу потрібно звертати на систему охолодження двигуна, рівень мастила, стан гальмівних колодок та тиск у шинах.

Ще один негативний фактор переважно літнього періоду, що додає клопоту і ДАІ, і учасникам дорожнього руху – це поява на дорогах водіїв, які керують автомобілем в стані втоми. У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок, що нерідко призводить до негативних наслідків.

Тож перед поїздкою на далекі відстані дотримуйтесь, що дозволять вберегтися від негативних наслідків пов’язаних з перевтомою:
-тривалість сну перед поїздкою повинна бути не менше семи годин;
-не приймайте заспокоюючих ліків;
– робіть 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години;
-не намагайтеся проїхати відразу 500-600 км без зупинки;
– якщо ви палите, частіше провітрюйте салон;
-не переїдайте перед дорогою.

Найкращий спосіб боротьби з втомою – це сам сон. Якщо ви відчуваєте що засинаєте, зупиніться у безпечному місці, на майданчику відпочинку або на широкому узбіччі і подрімайте хоча б 15-30 хвилин.

0 коментарів

Залишити відповідь