Як відкликатимуть міських голів та депутатів?

16.08.2015, 19:00

посвідчення

Законом “Про місцеві вибори” передбачає механізм відкликання сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад за народною ініціативою. Про це розповідав раніше голова Комітету виборців України в Черкаській області Максим Михлик під час прес-конференції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як новий закон про місцеві вибори дозволить “хитрувати”

Як розповів “Слобідському краю” головний редактор газети “Держслужбовець” департаменту видань для публічно-правової сфери “Фактор”, така пропозиція може бути внесена на розгляд на зборах виборців у кількості мінімум 20 чоловік для відкривання сільського голови, 30 – селищного голови, 50 – міського голови міста районного значення, 200 – міського голови міст обласного значення і 400 – міського голови Києва та Севастополя. Кількість членів ініціативної групи має становити для відкликання кандидатури сільського і селищного голови від 10 осіб, міського голови міста районного значення – 20, міського голови міста обласного значення – 50, Києва і Севастополя – 70 осіб.

Депутатам обласних, районних та міських рад на виборах доведеться перемагати двічі

Відкликати депутатський мандат також можна. Право на це мають виборці того округу, за яким даний депутат був обраний, і не раніше, ніж через рік з моменту набуття ним депутатських повноважень. Для цього також мають пройти збори виборців у кількості не менше 30 осіб для відкликання депутата сільської і селищної ради, 100 – депутата міської ради міського значення, 300 – депутата міської ради міста обласного значення та районної у місті ради, 150 – депутата районної ради, 400 осіб – для депутата обласної, Київської і Севастопольської ради.

Також має бути зібрана така кількість підписів, яка перевищує кількість голосів виборців на момент обрання того чи іншого голови (як мінімум на один голос).

0 коментарів

Залишити відповідь