Як новий закон про місцеві вибори дозволить “хитрувати”

14.08.2015, 13:26

Новий закон про місцеві вибори суттєво відрізняється від попереднього. Проте, визначити, за якою систему здійснюватимуться вибори, поки що складно: 

– Дехто каже, що пропорційно-мажоритарна система, дехто зазирає пропорційною з преференціями. Віз зліплений із кількох систем. Є пропорційна складова, бо партії висувають кандидатів, самовисуванці зникають як клас. Є мажоритарна складова, бо партія висуває кандидата в певному окрузі. Є і натяк на відкриті списки, тому що тепер не партії формують список, а люди своїм голосуванням можуть змінити хід. Як провести аналогію, то в цьому законі змішали різні види спорту. Аналогії в світі немає, – розповів голова Комітету виборців України в Черкаській області Максим Михлик під час прес-конференції. 

За його словами, вирують думки, що цей закон одноразовий. Через два роки в нас будуть знову місцеві вибори. Бо відбудеться децентралізація та з’являться нові громади з новими функціями.

Особливості закону: 

– зменшиться кількість депутатів, в міській раді буде 42 депутати, в обласній – 84;

– Чим менше людей, тим простіше, але чим менше людей, тим простіше і домовитись з ними, – коментує зміну Михлик.

– вибори великих міст у 2 тури, таке нововведення по області діє лише на Черкаси. Другий тур відбуватиметься через 3 тижні після першого;

– запровадження імперативного мандату. Можливість відкликати за народною ініціативою міського голову, депутатів.

На думку Михлика, це не надто позитивно:

-Наче і дозволяється відкликати, це скоріше стає елементом боротьби з кандидатом, чи з неслухняним депутатом. Партія може зібрати цю народну ініціативну групу, підписи виборців округу і відкликати депутата. Партійний лідер там щось вирішить, домовиться і організує референдум. Тобто ця умова підвішують на крючок партійних лідерів, – наголосив Максим.

0 коментарів

Залишити відповідь