Як 2,5 роки розслідують пожежу в черкаському драмтеатрі?

20.11.2017, 14:29
Фото Ігоря Єфімова

З моменту масштабної пожежі в Черкаському драмтеатрі пройшло майже два з половиною роки. Тоді полум’я завдало збитків на більш ніж 80 мільйонів гривень. Наслідки загорання досі повністю не ліквідовано: на зовнішній ремонт об’єкту пішли мільйони гривень, ще 50 млн коштуватиме реконструкція всередині приміщення. За оптимістичними прогнозами роботи мають бути завершеними до кінця 2018 року.

Від початку справу розслідували як порушення вимог безпеки, проте згодом вона була перекваліфікована на “умисне пошкодження майна”. У матеріалах реєстру судових рішень зловмисник, який міг спричинити займання, досі значиться “невстановленою особою”.

Полум’я охопило будівлю драмтеатру близько 14-ї години 1 липня 2015 року. У театрі повністю згоріла глядацька зала, було зруйновано перекриття між поверхами та обвалився дах.

У день пожежі черкаська міліція відкрила кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 270 ККУ (Порушення вимог пожежної безпеки). Перші судові засідання (відразу три) в рамках досудового розслідування відбулися 7 вересня того ж таки року. Придніпровський райсуд дозволив слідчим отримати інформацію від операторів мобільного зв’язку «Київстар», МТС та «Астеліт».

Наступного разу в судову залу слідчі прийдуть вже в березні 2016-го року. До того часу справу перекваліфікують на ч. 2 ст. 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна).

14 березня прозвучала по суті перша версія щодо причин пожежі. Слідчі повідомили, що 1 липня близько 14.30 невстановлена особа, перебуваючи на 3-му поверсі театру, вчинила певні дії, що спричинили пожежу. У зоні пожежі було зафіксовано понад 40 тисяч мобільних з’єднань, з яких 4 користувалися мобільними з нульовим ІМЕІ (серійний номер мобільного пристрою).

Суд задовольнив клопотання міліції і надав дозвіл на отримання в МТС інформації про з’єднання за цими номерами телефонів. Того ж самого дня суд також дозволив доступ до документів, які стосуються виклику пожежних.

Судячи з ЄДРСР, із березня минулого року, тобто за більш ніж півтора роки, слідство у резонансній справі особливо не зрушилося. Принаймні більше засідань в Придніпровському райсуді не було.

У відповіді на інформаційний запит видання «ІнфоМІСТ» в СУ ГУНП в Черкаській області повідомили, що досудове розслідування пожежі триває.

«Проводиться ряд слідчих дій, спрямованих на встановлення всіх обставин подій, прийняття остаточного законного рішення та притягнення винних до кримінальної відповідальності», –  інформують правоохоронці.

Зазначимо, також цьогоріч у травні Соснівський райсуд визнав невинуватими у вчиненні кримінального правопорушення (службова недбалість) директора театру Володимира Осипова, його заступника Євгенія Сіліна та головного інженера Анатолія Кучеренка. У вироку суду вказано, що в їхніх діях відсутній склад кримінального правопорушення. Прокуратура області оскаржує цей вирок в апеляційній інстанції, засідання призначено на 29 листопада.

0 коментарів

Залишити відповідь