Високі температури посилюють забруднення атмосфери, – Гідрометцентр

11.08.2017, 18:27

За даними поста спостережень, рівень забруднення атмосферного повітря аміаком 10 серпня досяг 1,2 максимально – разової ГДК, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Про це повідомили в Черкаському обласному Гідрометцентрі.

На Черкащині панує антициклональний характер погоди, який зумовлює суху, спекотну та мало вітряну погоду, а також створює несприятливі метеорологічні умови для розсіювання шкідливих домішок в атмосфері. З огляду на це,  11 серпня провітрюваність міста Черкаси буде низькою. Шкідливі домішки (викиди підприємств та автотранспорту) будуть накопичуватись в приземному шарі атмосфери.

За прогнозом, до кінця тижня утримається суха та спекотна погода. Температурний фон очікується в межах 26-27º. Денний максимум температури повітря становитиме 29-34º, місцями по області 35º. Такі погодні умови продовжуватимуть сприяти накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Високі температури повітря в поєднанні з забрудненим повітрям негативно впливатимуть на самопочуття людей, особливо з серцево-судинними захворюваннями. Тому, рекомендуємо обмежити перебування на вулицях в спекотні (з 11 до 16) години.

1 коментарів

Залишити відповідь

  • Навіщо нам Постригань констатує очевидне – спека, пил, шкідливі домішки…Так нехай подбають про черкащан, організують полив доріг та газонів дніпровською водою, буде не таке спекотне повітря та осядуть “шкідливі домішки”! Звикли бла-бла-бла, а зробити, щоб не було шкідливо – навіть не думають! А “Водоканалу” треба не брами встановлювати, а більше поливати, тоді буде прохолодно.