Реклама

molli

Вийти за межі сьогодення: у Черкасах обговорили стратегію міста (фото)

Вперед за горизонт: півтори сотні містян зібралися на форум “Черкаси: погляд у майбутнє”, аби зробити перші кроки на шляху до створення головного документа – стратегії розвитку до 2030 року. Для проведення заходу обрали формат “світового кафе”, аби згенерувати якомога більше ідей. 

Організатори форуму – Стратегічний комітет при міському голові Черкас, Громадянська платформа “Нова країна”, проект “Київський діалог”та Школа мерів.

Усі фото – Олександра Рибалки/Київський Діалог

На початку шляхом швидких діалогів присутні обговорили 6 ключових напрямів розвитку міста: підприємництво й створення сприятливого бізнес-клімату, комфорт у місті й поліпшення інфраструктури, ефективне управління містом, людський потенціал (освіта, здатність до інновації, культура), громадський простір (урбаністика, архітектура, креативні простори), а ще – можливості річки Дніпро для розвитку економіки.

Як зауважила керівник проекту “Публічна Політика”, ГО “Всеукраїнська Громадянська платформа Нова Країна” Олена Горб, стратегія допоможе рухатися в одному напрямку не залежно від того, хто буде міським головою чи заступником.

На переконання Олени Горб, ті міста, які мають стратегію, отримують більше можливостей для залучення ресурсів від міжнародних установ та фондів. У стратегії мають бути закладені мрії та бажання самих мешканців.

– Оскільки всі ми хочемо в Європу, вже сьогодні маємо побачимо проекти, які допоможуть рухатися в цьому напрямку. Як і європейські міста, визначили термін саме до 2030 року, аби бути в курсі європейських тенденцій, – наголосила Горб. – Треба визнати, що на сьогодні частина часу, зусиль та ресурсів влади і громади витрачається на збалансування протиріч, а не на роботу з розвитку міста. Розвиток міста – складна робота, яка потребує знань. Ми не маємо такого досвіду в застосуванні проектного підходу, як, наприклад, поляки. У них проектних менеджерів в десятки разів більше. Ми запропонували Черкасам долучитися до проекту “Публічна політика”, у ході якого допоможемо в розробці стратегії, підготовці проектів, будемо організовувати навчання.

Мер Черкас  Анатолій Бондаренко зауважив, що цільові програми депутатський корпус має ухвалювати лише з урахуванням стратегії розвитку:

– Нам потрібні нові ідеї, і дуже добре, що тут зібралися багато активних містян. На сьогодні стратегія – одне із пріоритетних завдань. Як свідчить соціологічне опитування, найбільші проблеми черкащан – економічного характеру: відсутність робочих місць, високі ціни на комунальні послуги, дороговартісне лікування в медичних установах. Тому треба не забувати про будівництво нових та відновлення роботи наявних підприємств.

Заступник мера, депутат обласної ради Роман Буданцев подякував учасникам за небайдужість до майбутнього міста. Адже, незважаючи на вихідний, висловити бачення майбутнього Черкас у рамках форуму прийшли  кілька сотень містян.

– Стратегія розвитку для міста – найголовніший документ. Все залежить від того, настільки точно ми зможемо визначити майбутнє міста і щодо комфортності для жителів, і щодо економічного аспекту. На мою думку, Черкаси повинні розвивати спорт, зокрема і водні види, оскільки у нас є Дніпро. Я займаюсь хокеєм, але, на жаль, у місті немає майданчиків для тренувань, тож наші спортсмени змушені їхати в інші міста. Сподіваюся, що скоро буде навпаки, – звідусіль приїздитимуть саме до нас.

Відзначив Буданцев й інноваційний формат форуму – «світове кафе». Переконаний у ефективності процесу, адже організатори заходу вже реалізувати таку ініціативу у багатьох містах України.

Найважливіше, переконаний директор Черкаської агенції регаонального розвитку, член Стратегічного комітету Черкас Іван Подолян, треба перестати мислити шаблоном власного життя.

– У нас є екперти, які розбираються в минулому, але немає екпертів, які б розібралися у майбутньому. Треба опиратися не на досвід, а на візію, на бачення, на мрію. У мене велике побажання на сьогодні, щоб ми добряче помріяли. Згенерували таке бачення майбутнього, яке нас буде запалювати та мотивувати, – говорить Іван Подолян.

Додає: щоб мислити стратегічно, треба виходити за межі свого життя.

– Це стартова точка подорожі, сьогодні ми робимо лише карту. Стратегія міста – справа громади. Адже влада, яку ви обираєте, має певний термін повноважень. Стратегія – більш тривала річ.

Серед фокусів активності була і карта міста, де всі охочі мали позначати зони різними кольорами, вказуючи на місця відпочинку або ж території, які викликають незадоволення.

Для тих, хто приєднався у ході форуму, також передбачили аркуші для нотування пропозицій.

Черкащани протягом чотирьох годин ділилися ідеями, баченнями розвитку міста, всі пропозиції будуть передані екпертній комісії на розгляд.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Довідково:

Головною метою Проекта «Публічна Політика» є активне залучення громадита місцевого бізнесу до розробки стратегії та проектів розвитку міста. До проекту «Публічна Політика» на першому етапі залучені три міста України – Черкаси, Луцьк та Чернігів. Міста обиралися за декількома критеріями. Головним з яких було розуміння на рівні міського голови та керівництва міста важливості активного залучення громади та місцевого бізнесу до формування стратегічних напрямків та проектів розвитку міста і готовність віддати роль модератора в цьому процесі експертам Нової Країни.

Громадянська Платформа Нова Країна – це громадська організація, яка розпочала свою роботу з проекту розробки Візії майбутнього України ще за часів Майдану. За декілька років роботи сформувалися проекті групи, які працюють над розробкою та впровадженням реформ у різних сферах державної політики (Ліберальна податкова реформа, реформа держслужби, реформа освіти та ін.).

Окремий напрямок, який очолює Олена Горб – це робота з містами та громадами над розробкою місцевих стратегій та проектів, насамперед – активне залучення громадськості до участі в прийнятті рішень щодо розвитку міста чи громади.

За 3 роки до співпраці долучилися більше 30 громад, більше 6000 активістів взяли участь у заходах Нової Країни (форуми, стратегічні та проектні сесії, навчання), разом вони згенерували більше 800 проектів, близько 10% яких доведено до стадії впровадження.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама