Вихідними у Долині троянд “відривалися” під гуцул-метал, етно-рок та білоруський панк (фото, відео)

25.07.2016, 14:15

DSC06247

Цими вихідними у черкаській Долині троянд відбувся перший фестиваль «ГайдаFest».

Захід тривав два дні і включав у себе кілька локацій. На відвідувачів чекала “спортивна галявина”,  “літературно-гутіркова галявина”, місце для зльоту автостоперів та, власне, центральний пункт – музична сцена.

DSC06269

Найпершою відкрилася спортивна галявина: вона запрошувала на ранкову пробіжку та йогу в суботу зранку. Гутіркова галявина зібрала на своїй площині бажаючих подискутувати з гостями фесту, серед яких відомі письменники брати Капранови, білоруський музикант Макс (гурт Zatoczka), волонтер Денис Андрущенко та місцевий краєзнавець Борис Юхно.

Звичайно, найбільше людей зацікавила музична сцена, на якій протягом двох днів виступили 13 музикантів: з Черкас, інших міст України та з найближчого зарубіжжя.

DSC06217

У той момент, коли сцену відкривали місцеві “Сонце в Кишені” один з організаторів фесту Костянтин Мірошниченко уже розповідав кореспонденту “Інфоміст” про перші емоції від дійства та про вирішення фінансового питання:

“Ми попрацювали, виходимо в нуль, я думаю. Але ми знали в будь-якому випадку, що будемо проводити, хоч би й в мінус”.

DSC06270

Костянтин каже, що останню ніч перед фестивалем не спав:

“Знайшли в останню ніч свої помилки. У останній момент вирішували наші “косяки”. Але все гаразд”, – резюмує активіст.

У перший день відвідувачів розігріли фольковими мотивами павлоградці “Ангажемент на вівторок” та сумчани “DK Dance”, до головної музичної страви вечора черкащан приготували напівгумористичним виступом дніпровці “Гражданин Топинамбур” (в останній момент замінили рівнинчан Farinhate). Кульмінацією вечора стали пісенні сети від білоруських гостей Zatoczka та івано-франківського гуцул-металу “Karna”.

DSC06344
Karna

Останні запалили Долину троянд, виконавши головні хіти за майже 20-річний період своєї творчості, серед яких  “Ті, що танцюють на голові”, “У хаті моїй дідько”, “За тебе”, “Залиши”. На біс західноукраїнські металісти зіграли відому мало не кожному жителю нашої країни – “Моя мила”.

Депутат міської ради і по сумісництву заступник голови “Дирекції парків” Андрій Куча говорить, що проведення таких заходів необхідне для міста.

“Захід мені подобається, треба взагалі, щоб місто відпочивало. Люди повинні мати можливість прийти і послухати якісну музику”.

DSC06263
DK Dance

Куча додає, що, на жаль, люди не завжди цінують працю організаторів.

“Люди не завжди цінують, те, що для них робиться.  Я робив зауваження батькам дітей, які кидали камінці у фонтан, або щипали кущі, що коштують по 400 гривень.  Ходимо і пояснюємо людям, що це все коштує грошей”, – пояснює депутат.

DSC06315
Гражданин Топинамбур

У неділю, 24 липня, гостей фестивалю розважали білоруси “Кашлаты Вох”, поп-рокери з Білої “Церкви ARLETT”, дінпровський інді-колектив “Кімната Гретхен”. Рокерські мотиви розбавив хіп-хоп ритмами екс-учасник Rizups Хас. Закривали фестиваль його хедлайнери з Хмельницького “Чумацький шлях”.

DSC06320
Karna

Черкащанин Денис Козловський залишився задоволений програмою фестивалю:

“Це хороша справа. Хоч я таку музику і не слухаю, але всерівно “за” такі заходи, бо вони популяризують місто”, – каже Денис.

1 коментарів

Залишити відповідь

  • Відбувся “фестиваль” у Долині троянд, а чути цих *** було на півміста. Якщо проводять у Долині, то хай роблять так, щоб їх поза Долиною не чутно було!