Вихід з зони комфорту: найбільш неприємний спосіб стати кращим

21.09.2017, 8:05

Відкриваєш Facebook і перше, що ти бачиш: «Що у вас на думці?». Та й справді, що у мене на думці? Гортаєш далі, а там хтось ділиться фото з семінару, хтось пише про планування, як важливо бачити цілі, а потім великим літерами – ВИХІД З ЗОНИ КОМФОРТУ. Що ж, час з’ясувати чи варто виходити, куди йти та навіщо?

Чи завжди необхідно виходити з зони комфорту?

Все йде по плану, у звичному для нас русі, без помітних змін, ви знаєте, що будете робити завтра, виконуєте одні і ті ж справи кожного дня. Зона комфорту – це все робити по зручності. А якщо раптом змінити плани? Може стати не зовсім і зручно. І, можливо, навіть й страшно.

На певному етапі життя може здатись чогось замало, з’являться нові цілі. І ми починаємо мріяти. Але ж яка кінцева ціль? Що ти хочеш  відчувати, що хочеш мати та вміти? Що приносить  радість?

З дитинства нам навіюють певні переконання, створюють рамки, які з часом можуть розбиваються як скло. Часи змінюються і ми не можемо жити так, як це робили у минулих поколіннях. Садочок, школа, отримай диплом, робота, створення родини тощо. Більшість отримуючи освіту, не знають чи є це дійсно їх призначенням. А раптом ти зрозуміла, що хотіла бути не економістом, а поетом? А вже стільки часу віддала роботі? Зарплата непогана, колектив дружній, але відчуваєш, що щось не так. Вечорами продовжуєш писати вірші, які нікому не читаєш. Так, зараз ти професіонал у своїй справі, маєш досвід, знаєш все від «А до Я», але більше не бачиш перспектив? Що ж далі?

Відповідь проста – ставити нові цілі та мотивувати себе. Розібратись з питанням «зони комфорту» нам допоможе  практичний психолог, арт-терапевт Марія Полозун:

“Всі чули, що в автомобілі, літаку, потязі є автопілот. При певних добрий умовах, ці транспортні засоби автоматично та успішно рухаються. Щось подібне трапляється і в людей, ми живемо налаштованим життям, є певні успіхи, стабільність, задоволеність. В мріях хочуть чогось більшого, але страх зруйнувати те, що маєш не дозволяє почати нове. Це і є зона комфорту. Як же вийти з неї? Є тільки один спосіб, перетворити проблеми на задачі. Наприклад, є проблема у стосунках з керівництвом, ставимо собі задачу оволодіти навичками успішного спілкування і це вже не лякає, а дає мотивацію рухатися вперед. Важливо знати навіщо, вам це потрібно (вища посада, більше фінансів і т.п.), що дозволить вам реалізувати ці блага (подорожувати, новий будинок т.п.)? Щоб завдання здавалось не таким складним, починати з простіших задач. Люблю слова відомої співачки Мадонни «Мій страх перед чимось, зазвичай означає, що я повинна це зробити»”.

Мотивація

Щоб щось змінити необхідно бути замотивованим. Мотивація – це наш внутрішній ресурс. Подумайте, що це може бути для вас? Зізнавайтесь, бувало таке, обіцяєш собі, що завтра все буде інакше. Піду в спортзал, запишусь на курси, звільнюсь з роботи. І тут наступає завтра, а потім і післязавтра, а нічого не змінюється: проспала, настрою не було, і купа інших відмовок.

Знайома ситуація? Мотивуйте себе!

Чули про правило 72 годин?

З’явилась ідея? Починай втілювати її в перші 72 години (3 дні) – це оптимальний час для того, щоб зробити перший крок на шляху до цілі. Це правило сформулював німецький бізнес-консультант Бодо Шефер. На його думку, якщо ви не почали реалізовувати свою ідею протягом 72 годин, після того, як вона виникла у вас, то шанси реалізувати її пізніше дуже мізерні.

Коли ми робимо щось нове, звичайно можемо відчувати дискомфорт, навіть біль, і хтось навіть зробить крок назад, щоб повернутись у свою зону комфорту. Але також потрібно пам’ятати, якщо ми хочемо змін, навіть якщо страшно і неприємно, потрібно набратись сил і діяти. Адже якби нам не хотілось, розвиток йде через дискомфорт.

Довіритись бажанню, віддатись мрії, зробити крок до змін. Побачити новий горизонт можливостей. Знайти сили та сміливість реалізувати себе в новій сфері, відчути вже, можливо, забуті такі яскраві, щирі, глибокі емоції змін.

Жити на повну. Живи! Мотивуй! Зроби перший крок!

Валерія Любаха, б’юті-блогер

Джерело: журнал Woman

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь