Враження від виборів у ОТГ

Поділюся і я своїми враженнями від виборів.

Перше

Погоджуюсь з тими, хто пише про підвищення рівня знань членами виборчих комісій. Хто стверджує протилежне, то або не знає, або вже забув, коли доводилося з боями доводити, що спостерігачі можуть реєструватися будь-коли з 7.15 до 20.00, що стояти над головою під час видачі бюлетеня, підрахунку голосів, то не є заважати, коли спостерігачів зганяли в куток і не давали їм слова.

Тепер члени ДВК знають, наприклад, що видавати бюлетень без паспорту – це порушення. Розумію, що не будь поряд спостерігачів, то вони б видали сусіду Прокопу того бюлетеня без паспорта чи з копією його. Але сам факт, що знають, консультуються, прислуховуються до спостерігачів, не може не радувати.

Друге

Раболепську психологію ще бороти і бороти. Жителі скаржаться на свого нинішнього голову і, попри наявність вибору, голосують за нього(.

Висновок: як на мене, важливіше зараз не на Майдані бути, якщо є вільний час, а їхати в села і розповідати мешканцям, що ніхто і ніколи не перевірить їх вибір і треба голосувати за тих, хто справді цього вартий. І на день виборів брати участь як спостерігач, оскільки при наявності приїжджих спостерігачів члени виборчих комісій бояться порушувати.

Наталя Даньковська, юрист

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь