Волошенко грає у хокей, Добровольський в космосі, а Висоцький декламує Гудзенка
Чому Марина Олександрівна взялася за клюшку? Невже заради рейтингу Микола Михайлович вийшов навіть на орбіту? Чому Володимир Вікторович приховував свої літературні таланти? Можливо, у вас виникли подібні питання, або ж ви подумали, що це якийсь жарт чи звичайне непорозуміння. Ні, це “Паралельна реальність”.
Видання “ІнфоМІСТ” продовжує шукати відомих тезків черкаських політиків.
Перший матеріал рубрики тут: Радуцький – заступник Кличка, Акопян – ілюзіоніст, а Бондаренко – співає про цигарки з ментолом
Наш другий матеріал ми розпочинаємо з прекрасної половини міськради: Марина Волошенко – БПП.
Як зазначають в Інтернеті, прізвище Волошенко походить від імені Волош, яке в свою чергу є зменшеною формою більш традиційного – Володимир.
Хоч у всесвітній мережі і вказують, що прізвище Волошенко є українським, пошукачі в першу чергу знаходять росіян.
Один з них – Іннокентій Волошенко – російський революціонер-народник кінця ХІХ – початку ХХ століття. Неодноразово ув’язнений за політичні погляди. Цікавий факт: у 1889 році взяв участь у масовому самогубстві каторжників, але вижив. Помер у 1908 році Харкові.

Ще один росіянин Волошенко – Роман. Він чемпіон світу з хокею 2004 року в складі збірної Росії серед юніорів. Зараз спортивні видання включають Романа у всеможливі рейтинги хокеїстів, які розчарували і не змогли реалізувати свій потенціал. Свого часу один з найталановитіших гравців світу нині виступає у другому за рангом чемпіонаті Росії – ВХЛ.
Серед Волошенків також відомими є Андрій Волошенко (уродженець Полтавщини, архітектор), Михайло Волошенко (герой війни, загинув у 1945), Микола Волошенко (російський бізнесмен, керівник підприємства “Русская строительная компания”).
Володимир Гриценко – “Партія вільних демократів”.
Гриценко – поширене українське прізвище, похідне від імені Григорій, або ж Грицько.
Наразі, мабуть, найвідомішим носієм такого прізвища в нашій країні є Анатолій Гриценко – екс-нардеп, екс-міністр оборони, лідер партії “Громадянська позиції”, кандидат в Президенти України у 2010 та 2014 роках. Анатолій Степанович – уродженець Черкащини. Він народився 1957 році на Звенигородщині, далі – навчався в Києві і служив на Сумщині.
Є в Україні ще один Анатолій Гриценко – екс-голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Колишній регіонал відомий участю в корупційних скандалах. Проти Гриценка було порушено чотири кримінальних справи, але жодна з них була закрита.

Менш відомий українцям інший Гриценко – Микола Олімпієвич – радянський актор театру і кіно, народний артист СРСР. Народився в місті Ясинувата, нині – Донецька область. Його сестра – Лілія Олімпієвна – актриса, оперна співачка, народна артистка СРСР. Лілія народилася в Горлівці, на Донеччині, зіграла в більш ніж 40 фільмах.
Також варто згадати Аделіну Гриценко (український історик), Віктора Гриценка (український письменник), Володимира Гриценка (вчений-кібернетик), Олександра Гриценка (герой так званої атитерористичної операції на Сході України), Тамару Гриценко (українська бандуристка).
Цікавою персоною є Віктор Гриценко – французький поет та російський дипломат українського походження. Випустив дві збірки сонетів французькою мовою. Літературознавці відзначають в його творчості ідеалізацію античності. Деякі сонети перекладені українською мовою.
Артем Гришанов – УДАР
Гришанов – російське прізвище. Серед його носіїв знаходимо багато військових, зокрема родину трьох радянських адміралів: батько – Василь, сини – Володимир (з 1998 по 2000 – віце-губернатор Санкт-Петербурга) і Валерій.
Ще один росіянин – Іван Гришанов – представник більш мирної професії. Він актор театру і кіно.
Про повного тезка нашого депутата – Артема Гришанова (називає себе музикантом) – щось хороше сказати дуже важко. Він любитель монтувати мотиваційні відео із злочинцями та алкоголіками. Іншими словами – прихильник східноукраїнських псевдо-республік. Канал Гришанова в Youtube має майже 26 тисяч підписників. Його відео, що прославляють боротьбу так званих “ополчєнцев”, людям із слабкою психікою дивитися не рекомендовано.

Володимир Гудзенко – позафракційний
Його тезко Семен Гудзенко був відомим у радянські часи. Семен Петрович – поет-фронтовик. Він народився в Києві, має єврейське походження. Справжнє ім’я – Саріо. На війні був важко поранений, після війни працював кореспондентом.
Анатолій Гудзенко – народився в Таганрозі в середині ХІХ століття. У дитинстві його репетитором був відомий письменник Антон Чехов. Анатолій Гудзенко – полковник, мандрівник, етнограф, член Імператорської географічної спільноти. Володів 11 мовами, був одружений на племінниці казкарів братів Грімм. У 1918 році зник безвісти на просторах Сибіру.
Віталій Гудзенко – уродженець Білоцерківщини, народний депутат України від “Блоку Петра Порошенка”. Раніше очолював київську обласну організацію партії “Сильна Україна”. Входив до фракції “Партії регіонів” у київській облраді, голосував за диктаторські закони 16 січня.
Наталя Даньковська – “Партія вільних демократів”
Наталія Станіславівна носій прізвища польського погодження, яке, правда, є доволі поширеним і в Україні.
Петр Едвард Даньковський – найвідоміший серед її тезків. Він входить до 108 блаженний польських мучеників. У 30-ті роки Петр Едвард служив вікарієм та займався педагогічною діяльністю. У травні 1941 заарештований німецькими солдатами. Був закатований і помер в концтаборі Освенцим.
Сергій Даньковський – український футбольний арбітр ФІФА. Обслуговує матчі української прем’єр-ліги з 2008 року.

Широко відомим в радянські часи був уродженець Санкт-Петербургу, співак, Олександр Даньковський. Виконув відомі композиції: “Вечерняя мелодия”, “Мой город, ты меня прости”, “Наша песня не кончается”.
Роман Діскант – ВО “Батьківщина”
Роман Володимирович носій доволі рідкісного прізвища. У перекладі з італійської “діскант” означає співочий голос. Серед голосів – діскант – найвищий голос у чоловіків, аналогічний жіночому сопрано, – пише “Вікіпедія”.
Відомих людей з таких прізвищем не так і багато, але варто згадати Олександра Дісканта, який свого часу претендував на пост голови Чигиринської РДА. Пошукач знаходить Олександра Дісканта у списку “знешкоджених корупціонерів”: свого часу його впіймали на взятті хабара. Діскант – колишній голова села Медведівка, екс-член Партії регіонів.
Є Діскант і в ЧТДУ. Там на факультеті комп’ютеризованих технологій машинобудування. працює Валентин Діскант.
Микола Добровольський ВО “Батьківщина”
Микола Михайлович носій дуже поширеного на теренах колишнього СРСР прізвища. Серед Добровольських – археологи, письменники, кінорежисери, художники, космонавти, актори та військові.
Анатолій Добровольський – український і радянский архітектор, член академії архітектури УСРС. Автор проектів будівництва аеропорту “Бориспіль”, станції метро “Хрещатик”, готелю “Україна” та ще цілого ряду будівель. З 1950 по 1955 – головний архітектор Києва.
Ігор Добровольський – радянський і російський футболіст українського походження. Ігор був гравцем збірної СРСР, що у 1988 році взяла олімпійське золото. У 1993 році в складі французького “Марселя” виграв Лігу чемпіонів. Нині працює тренером.
Віктор Добровольський – відомий український актор, народний артист СРСР. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (за 1983 рік).

Георгій Добровольський – уродженець Одеси, космонавт СРСР, інженер-дослідник космічного корабля «Союз-11». Загинув разом з іншими членами екіпажу космічного корабля Союз-11 під час повернення на Землю через вибухову декомпресію спускного апарата, скільки екіпаж був без скафандрів. На батьківщині космонавта, в місті Одесі, на його честь названо проспект міста, встановлено гранітний пам’ятник поряд із кінотеатром, що має символічну назву «Зоряний». Варто звернути увагу, що на честь Георгія Добровольського названа одна з вулиць Черкас.
Далі буде…
Підготував Сергій Макаренко