Віце-прем’єр-міністр відзначив черкаських журналістів

21.12.2016, 11:20

52-e46e385acca9f701b1adae3f7c8984a4

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначив переможців Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Серед переможців і троє черкащан – журналіст нашого видання Олена Шаповал, редактор газети “Сільські обрії” Наталія Усенко та відповідальний редактор видання “Прочерк” Назарій Вівчарик. 

Олена Шаповал отримала І місце у номінації «Онлайн-публікація» за матеріал «Під лежачий камінь вода не тече: як територіальні громади Черкащини живуть після ризиків об’єднання». Назарій Вівчарик у цій же номінації виборов ІІІ місце за конкурсний матеріал «Від теорії до практики: як об’єднані територіальні громади Черкащини використовують нові можливості». Наталія Усенко у номінації «Стаття» посіла І місце за роботу «Повернули незалежність: культурний осередок Геронимівки став власністю громади».

Геннадій Зубко зазначив, що активна діяльність журналістів з одного боку матеріалізує в уяві людей позитивні перетворення в ОТГ, а з іншого – дає їм відчути причетність до цих змін.

– Необхідно інформувати мешканців ОТГ, які нові можливості відкрила громадам реформа децентралізації. Важливо, аби люди зрозуміли, що саме вони мають впливати на владу, визначати пріоритети розвитку, здійснювати політичний контроль, — наголосив Геннадій Зубко.

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» започатковано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України разом із Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та ГO «Інтерньюз-Україна» у 2016 році як пілотний проект.

На Конкурс надійшло 218 робіт. З них визначено 12 переможців за номінаціями: «Онлайн-публікація» – І, ІІ, ІІІ місце, «Стаття» – І, ІІ, ІІІ місце, «Радіоматеріал» – І, ІІ, ІІІ місце та «Відеоматеріал» – І та два ІІ місця.

– Працювала конкурсна комісія у два етапи, – розповідає експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Вадим Прошко. – Серед цих 218 робіт були і досить великого обсягу, тому комісія розбилася на 3 групи. Можу відзначити, що ця робота дещо схожа на роботу оскарівського комітету у Сполучених Штатах. До другого етапу відібрали відібрали більше 80 робіт, кожний член комісії уважно пропрацював кожну з них. Оцінювалися матеріали за 4 парамнетрами: актуальність, фаховість журналіста, креативність та дотримання журналістської етики. Враховували, наскільки журналіст розібрався із проблемами, про які пише. Це важливо, особливо для регіональних журналістів, які працюють у невелих виданнях і пишуть на різні теми.

Переможці розділять призовий фонд в понад 100 тис. грн та матимуть змогу відвідати одну з країн – членів Ради Європи.

Конкурсний матеріал Олени Шаповал читайте на нашому сайті. 

0 коментарів

Залишити відповідь