Чому я проти громадськості у виконкомі?

Висловлю непопулярну серед колег думку, але вже несила її тримати в собі, на фоні всих цих перипетій із черкаським виконкомом.

Я НЕ вважаю правильним існування “членів виконкому від громадськості”. Ніколи не брала участь в процесах їх обрання, не підписувала жодні петиції за кандидатів тощо. Чому?

1. Відповідальність за життя в місті несуть виключно політичні партії, які були обрані в міську раду + міський голова особисто. Виконком є суто виконавчим органом влади, тож його члени мають бути делеговані цими політичними силами та мером. Вони мають нести політичну відповідальність за тих, кого делегували. І якщо такий “член” не ходить на засідання або не так голосує або взагалі нічого не робить – виборці повинні робити висновки, про таку партію/мера.

2. Не слід плутати владні та контролюючі функції, бо не можна контролювати самих себе. А будучи членом виконкому КОЖЕН є представником влади, шо б він собі не думав, бо приймає рішення безпосередньо. Громадськість (як умовно незаангажовані представники жителів міста) може виконувати ЛИШЕ дорадчу та контролюючу функції. Але для цього мають бути спеціальні органи: громадські та експертні ради, спільні комісії та робочі групи. А контролювати та моніторити взагалі можна і потрібно без згоди на то властімущіх.

3. Безвідповідально призначати членів виконкому “на громадських засадах”, бо ця робота вимагає багато часу (якщо її якісно виконувати, а не просто піднімати руку в потрібний час), а час має бути оплачуваним. Інакше людина займатиметься основною роботою (якщо вона не на зарплаті в якихось політиків) і лише в проміжках бігатиме на засідання комітету, не завжди встигнувши розібратися в усіх питаннях. А це призводить до непродуманих голосувань і легко стати жертвою маніпуляторів від влади.

4. Умовна “громадськість” завжди є можливістю для спекуляцій та маніпуляцій: коли явно політичні протеже позиціонуються від якоїсь ГО, коли спосіб обрання таких кандидатів ручний і незрозумілий, коли такі члени виконкому стають заручниками тиску збоку своїх-же колег (ти ж громадськість представляєш? тобто мене? а я – проти цього рішення).

Власне, це не звернення, і не вимога, просто моя думка: не треба владі прикриватися громадою, а “громадським активістам” робити вигляд, що можна і рибку з’їсти, і у Венецію з’їздити. Давайте просто кожен робити свою роботу і називати речі своїми іменами. Доклад окончен, можете починати кидатись помідорами))

П.С. Все вище написане ні в якому разі не є оцінкою конкретних людей які були, є або являються кандидатами в члени виконкому від громадськості. Більшість із них я особисто знаю, поважаю і не сумнівюся в їхній порядності. Просто ефективність дає тільки правильно вибудувана система відносин “громада-влада”.

Вікторія Феофілова, громадська активістка

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь