Вік людині продовжили до… до безкінечності

Мені подобається сьогоднішнє ставлення до віку. Всі оці суперпопулярні напрямки ейджизм, перенніалз, я не просто схвалюю, я ними захоплююся. Люди без віку або відчувати драйв незалежно від віку. Руйнувати стереотипи, жити в задоволення. Вік людині продовжили до… до безкінечності, допоки вона сама захоче. Мені запам’яталася фраза Жванєцкого про те, що сьогодні зникли жінки за 50. Скрізь показують молодь і все для молоді. Тому, мені й подобаються ейджизми за те, що почали помічати, що після п’ятдесяти життя таки продовжується. І часом активніше ніж до.

Ще за моєї юності, в районному центрі, не вийти заміж до 25 – це вже була “стара діва”, котру ніхто ніколи не візьме і ой-ой-ой. Ті, кому вже було сорок, здавалися тими, хто випав з обойми, а п’ятдидесятирічні мали пов’язати хусточки бабці і пекти пиріжки.

Все змінюється, нарешті. Мені далеко ходити не треба, дивлюся по своїй мамі. Походила на комп’ютерні курси, володіє всіма соцмережами, знає кілька пошукових систем і на телефоні такі приложенія про які я не чула. Носить рвані джинси і пояснює мені і моїм подругам, що її золоті кросівки на платформі називаються “снікерсами”. Ми, порівняно молодь, цей момент моди упустили. Зрозуміло, що з внуком вони знаходять спільну мову швидко. Пиріжки, ми майже не їмо, тому особливо ніхто не переймається.
У мене є знайома колега, котрій за п’ятдесят, вона носить шикарні стилі бохо або оверсайз і кєди з квіточками. З нею цікаво спілкуватися, вона в курсі нових психологічних напрямків, художніх фільмів і літератури.

Мені подобається той нашумівший танцюючий мільйонер, якого чомусь в 49 обізвали “стариком” (мабуть таки заздрісна нереалізована молодь))) У нього прекрасне тіло, життєвий драйв і почуття гумору (виставитися в ютубі).

Хоча, чоловікам трохи простіше. Вони і в 50 ще можуть бути ого-го, покидають одні сім’ї, заводять інші, народжують дітей і подумки продовжують собі молодість.

Але, я можу сказати, що і жінки за 50, потихеньку з’являються на наших вулицях. Може трохи несміливо, бо руйнувати роками насаджені стереотипи завжди важко. Але, вони прокладають дорогу тим, хто дихає ім в потилицю. Продовжуючи життя жінки. Відходячи від тріади: дівчинка, жінка, бабуся. Просто жінки, такої як вона хоче бути. І це прекрасно!

Джерело: “Фейсбук”

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь