Валентина Коваленко побувала у Румунії (фото)

10.07.2015, 11:39

Коваленко

Днями голова обласної ради Валентина Коваленко, голова Канівської районної ради Дмитро Шелест, наказний отаман українського вільного козацтва Черкащини Валерій Назаренко побували з візитом на румунській Буковині – у містах Сучаві і Сіреті та в селищі Негостина в Румунії. Поїздка черкаської делегації відбулася завдяки запрошенню й підтримці української діаспори в Румунії.

У перший день гості познайомилися з роботою Сучавської повітової організації Союзу українців Румунії, поспілкувались з її керівником та обговорили стратегічні напрямки подальшої співпраці.

Слід зауважити, що представники повітової організації Союзу українців приділяють значну увагу вивченню й популяризації української культури, літературних надбань серед україномовної громади.

u

Гості з Черкащини взяли участь у фестивалі української єдності, збереження культурних і духовних надбань своїх предків під назвою «Співжиття». Під час урочистої частини голова повітової організації Союзу українців Румунії Борислав Петрашук подякував присутнім представникам діаспори за те, що вони гуртуються, не втрачають власного коріння та бережуть національні традиції українського народу, історичну пам’ять рідної України.

u
u

– Наш геніальний земляк Тарас Шевченко писав: «Обнімітесь, брати мої, молю вас, благаю!…». І сьогодні ви мене переконуєте, що у якій країні б не жили українці, вони завжди тримаються одне за другого, єднаються своїм українським духом. Ви є справжні носії нашого української традиції, мови, і це потужно й нам дуже втішно від ваших успіхів… Моя колекція вражень, отриманих від пізнання й зустрічей з вами – неповторна й залишиться в пам’яті на все життя, адже спілкування з людьми, які зрідні по духу дарує незабутні спогади і почуття. І мені щиро хочеться, щоб ми з вами розпочали міцну співпрацю й допомагали одне одному, взаємодоповнювались. Адже нам дуже важливо, що українці, які живуть тут, не втратили себе й передають від роду до роду традиції і мову своїх батьків, – наголосила Валентина Коваленко.

Члени делегації приїхали з подарунками – книгами для бібліотеки, що функціонує при Сучавській повітовій організації Союзу, а також пам’ятними сувенірами й брошурами про Черкащину та видатні постаті в історії краю.

Наприкінці урочистого зібрання місцеві українці потішили гостей пісенними виступами й хореографічними композиціями.

Наступного дня відбувся міжетнічний фестиваль, що проходив на території музею буковинського села у Сучаві.

Про реформування суспільного життя в країні, структуру і роль місцевого самоврядування в розвитку регіонів та проблеми, з якими стикаються представники місцевої влади і громадяни, членам делегації з Черкащини розповів примар (в Україні – міський голова) м. Сірет Адріан Попою.

Він, зокрема, розповів, що територія Румунії має адміністративний поділ на комуни, міста і повіти. Так комуна (об’єднана громада) є спільною одиницею адміністративної організації, складається з одного або кількох сіл і знаходиться під керівництвом обраних місцевої ради та голови. Місто є адміністративною одиницею на чолі з обраними місцевою радою і мером. Повіт – адміністративна одиниця на чолі з повітовим радою та префектом, який призначається на посаду урядом країни. Повітова рада обирається, щоб координувати сільські та міські ради, з метою концентрації уваги на важливих комунальних питаннях на рівні повіту.

Місто Сірет поки що не об’єднує навколо себе менші населені пункти, однак таке питання актуальне, адже більшість сільських територій відчувають необхідність приєднання до більш потужного центру. Тут проживає близько 10 тисяч жителів, міська рада нараховує 15 депутатів, які представляють інтереси громади як орган місцевого самоврядування.

Як зауважив Адріан Попою, головна проблема міста – фінанси, адже хоча на рівні місцевого бюджету залишаються прибутки від податків і зборів (це, зокрема, податок на доходи, на заробітну плату, з нерухомості й автотранспорту тощо), видатки займають значний обсяг фінансування: витрати на утримання соціальної сфери – закладів освіти, культури й медицини, на утримання доріг, розвиток інфраструктури тощо. Значним чином справитись із фінансовим «голодом» допомагає Євросоюз (членом якого є Румунія) фінансуючи програми уряду з різних напрямків соціально-економічного розвитку країни. Крім того, завдяки введеним жорстким заходам й ухваленим чітким законам в країні вдалося різко скоротити рівень корупції й хабарництва.

Найбільшою проблемою місцевого населення Румунії є земля й лісові ресурси, що свого часу були розпайовані між громадянами й розпродані ними в приватні руки. Це призвело до того, що окремі селяни практично втрати можливість займатись сільським господарством, а значні території зайняли іноземні приватні фірми, які диктують власні правила обробки й використання цих земель.

На завершення поїздки черкащани відвідали с. Гура-Гуморулуй, в центрі якого стоїть погруддя письменниці Ользі Кобилянській, яка 146 років тому тут народилася й довгий час проживала; побували в одному з найкращих монастирів Буковини Сучевиця, що був збудований батьком київського митрополита Петра Могили Яремою, а також поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в с. Негостина.

 

0 коментарів

Залишити відповідь