В Умані встановили ткацький рекорд (фото)

26.08.2017, 16:48

Понад тисячу уманчан та гостей фестивалю «Шіді-Ріді» у День Незалежності встановили найпатріотичніший рекорд України, зіткавши на старовинному ткацькому верстаті «Пояс єднання українців».

Про це пише “Вечірня Умань”.

– Пояс єдності ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді 2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі місцевих майстрів і переросла у рекорд, який став символом єднання українців, – розповідає співорганізатор фестивалю Софія Чорнономаз.

Автор ідеї «Поясу єднання» – місцева майстриня Владислава Швець та Сергій Черній, які загорілись ідеєю встановити рекорд України і зібрали команду з 10-ти людей, які щодня вчилися такати пояс.

– До нас долучилися як відомі майстри так і люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій – 60. Саме ці люди закладали основу рекорду, – розповідає Владислава Швець.

16 метрів 53 сантиметри довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори, які творили історію України.

– Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів: червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, – говорить Владислава.

Такий рекорд встановлювали в Україні впершею. Як зазначила експерт національного реєстру рекордів Лана Вєтрова, до того на старовинному верстаті рекордний пояс не ткав ніхто.

0 коментарів

Залишити відповідь