В Умані та Смілі найбільше труяться грибами

03.10.2015, 8:30
poganka01
Фото з мережі

Упродовж останніх трьох років на території Черкаської області отруїлися дикорослими грибами 36 осіб, з них – 11 дітей. Мали місце прикрі випадки, які сталися у м. Сміла та Чорнобаївському районі, де після вживання грибів отруїлися сім’ї з 4-5 осіб, з них – 7 дітей віком від 1 р.9 міс. до 11 років. Про це «Новій Добі» повідомили в Державній санепідемслужбі Черкаської області.

Найбільша кількість потерпілих зареєстрована в м.Умань (7 осіб), м. Сміла (6 осіб), м. Черкаси, Чорнобаївському та Городищенському районах (по 5 осіб), поодинокі отруєння реєструвалися в К.Шевченківському, Золотоніському, Маньківському, Звенигородському районах.
Переважна більшість отруєнь грибами припадає на вересень-жовтень.

Найчастіше смертельні випадки отруєнь грибами виникають після вживання в їжу блідої поганки, усі частини якої – ніжка, шкірка і навіть спори надзвичайно отруйні. Невеликий шматочок гриба блідої поганки може отруїти декількох осіб. Ліків від отрути блідої поганки немає. Отрута блідої поганки стійка до нагрівання і будь-якої кулінарної обробки, не втрачає токсичності при висушуванні та тривалому зберіганні.
Характерною ознакою блідої поганки, яка відрізняє її поміж інших грибів, є бульбовидне потовщення основи ніжки, а у верхній частині ніжки бахромчасте кільце. Звичайну бліду поганку помилково приймають за сироїжку, печерицю, зеленуху, рядовку, інші пластинчаті гриби.

0 коментарів

Залишити відповідь