В ОДА розповіли про успіхи Стратегії регіонального розвитку

17.07.2016, 8:05

Область поступово вибудовує систему регіонального розвитку європейського зразка.

На цьому наголосив під час засідання колегії обласної адміністрації директор департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік.

Область має 4 ключові вектори руху, визначені регіональною Стратегією розвитку області 2020. Практично рік у роботі перебувають 83 проектних ідеї, затверджені операційним планом, інформує прес-служба ОДА.

Нині вже є певні результати. Із загальної кількості проектних ідей за 2015-ий рік розпочато реалізацію більше 40, виконано 8.

– На реалізацію завдань операційного плану було спрямовано 66 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку та 11,6 млн грн з місцевих бюджетів, – зазначив Роман Карманнік. – Тобто вже в перший рік на реалізацію операційного плану спрямовано більше 75 млн грн. Таким чином, ми поступово вибудовуємо систему регіонального розвитку європейського зразка, коли фінансовий ресурс концентрується навколо тих завдань, які визначені громадою, як стратегічні. І приємно, що Черкащина в цьому напрямку має підтримку депутатського корпусу.

Директор департаменту зауважив, що розпорядженням Кабінету Міністрів України № 480-р від 13 липня 2016 року Черкаській області було затверджено ще 12 проектів, які можуть реалізовуватися за кошти ДФРР цьогоріч, тож відтепер їх 20. Області на реалізацію проектів цього року передбачено 69,8 млн грн. З них надійшло вже 11,9 млн грн.

За словами Карманніка, важливо, аби розвиткові проекти були «стратегічними». А ще досконало описані, прораховані та подані з дотриманням відповідного алгоритму: підготовка узгодженого проекту; включення в операційний план; затвердження обласною радою плану в цілому; пошук джерел фінансування; реалізація.

Водночас він зауважив, що на он-лайн платформі ДФРР по Черкаській області на 2017 зареєстровано вже 35 проектних пропозицій і додав:

– При розробці проектних ідей пріоритетною є думка вповноважених представників громад і районів. Оскільки це один із ключових факторів успіху будь-якої Стратегії. Відповідно керівники міст та районів мають бути активнішими, бо ще мають змогу напрацювати проекти до вересня. Вони ж потім розглядатимуться експертними групами на предмет їхньої життєздатності.

0 коментарів

Залишити відповідь