«В обмін на пільговиків підняття проїзду не буде», – Нищик на нараді з перевізниками

11.07.2018, 14:30

У Черкасах так і не дійшли компромісу щодо перевезення пільговиків. Представники громадських організацій погрожують блокувати автобуси, з яких зніматимуть пільговиків, а перевізники поки ж відмовчуються.

Нагадаємо, у понеділок черкаські підприємці-перевізники під час наради у міській раді повідомили, що з 14 липня буде припинено перевезення пасажирів усіх пільгових категорій у місті. Причиною цього перевізники називають неузгодженість законодавства в сфері компенсації за свої послуги та введення монетизації пільг.

– Всі ви знаєте позицію перевізників Черкас. Розглядалося два рішення питання. Ухвалити рішення про монетизацію або підняття вартість проїзду до 5 гривень, – говорить секретар міськради Ярослав Нищик. – Ми ж вважаємо, що рішення, що було рекомендоване обласною радою, про відшкодування 30 поїздок (60 грн) у комунальному транспорті не прийнятне. Ми розуміємо, що при 60 гривнях монетизації на кожного пільговика для бюджету в рік – це близько 100 мільйонів гривень із загального фонду.

Натомість він зауважив, що “в обмін на перевезення пільговиків підняття проїзду не буде”. Під час наради представники ГО погрожували блокувати автобуси, з яких зніматимуть пільговиків, та застосовувати фізичну силу.

Ярослав Нищик дав доручення профільному департаменту підготувати звернення депутатів ЧМР до ГПУ, обласної прокуратури, ВРУ та Кабміну з проханням провести перевірку законності оголошень, які розвісили в маршрутках.

За словами голови Координаційної ради учасників бойових дій та ветеранів АТО, з питанням щодо відшкодування перевезення пільговиків, які виникають у підприємців варто йти в суд.

– Шантаж, подібний тому, який був зимою, не пройде. Не треба зводити пільговиків і міськраду, – зауважив Нищик. – Є претензії до міської ради – йдіть до суду. Алеж чомусь не звертаються. А я поясню, бо держава більше 6 років не надає компенсації за перевезення пільговиків. І вони не бачать перспективи у зверненні.

Представники людей із порушеннями зору також звернулися до перевізників із проханням не йти «ганебним шляхом». Адже часто у супроводжуючого вимагають оплати за проїзд, попри те, що вони мають право на пільговий.

За словами Нищика, три тижні тому була остання нарада з перевізниками. Влада запропонувала компромісний варіант для них: безкоштовно перевозити з 11 до 15 (можливий інший час) пенсіонерів та школярів. Однак зворотного зв’язку за ці три дні не було.

Почути перевізників на нараді так і не вдалося. Ніхто з них так і не вийшов до трибуни, щоб пояснити свою позицію. Спроби голови профспілки працівників автотранспорту Петра Жигайла обґрунтувати дії перевізників та цифри про суми, які спрямували в Умані, Золотоноші, Смілі на відшкодування за пільговиків, збурили учасників наради. У залі здійнявся ґвалт.

– Ще раз наголошую, якщо у вас претензії до міської ради, то вирішуйте їх у судовому порядку, – вкотре наголосив Нищик. – Доведете, як ви проводите облік пільговиків, скільки витрачаєте на перевезення, тоді потенційно зможете вигравати суди. А зараз я не хотів би, щоб сталося так, що 14 липня ваші працівники стануть заручниками безглуздих розпоряджень. Бо я бачу, що може статися. Не хочеться, щоб блокувалися автобуси до приїзду поліції, були звернень до Укртрансбезпеки. Сподіваюсь ви ці оголошення знімете і повернетесь до діалогу. Бо умови, які вам пропонувалис, були більш ніж лояльні. В іншому випадку все для перевізників завершиться плачевно.

Він запросив перевізників зустрітися завтра об 11.00 у себе в кабінеті.

0 коментарів

Залишити відповідь