Реклама

molli

Усе про партнерство. У Черкасах відбувся третій форум “ГРАНТуємо ЗМІНИ” (фото)

Усі фото Олександра Рибалки

“Партнерство заради змін”. Сьогодні у Черкасах відбувся форум “ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0”, його організовують третій рік поспіль Департамент регіонального розвитку, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА та активні громадські організації та установи.

Цьогоріч захід зібрав рекордну кількість учасників – понад 250 осіб не лише із області, а й із інших регіонів України, зокрема Вінничини, Сумської області, Полтавщини, Маріуполя.

Присутні дізнавалися про успішні кейси, як, об’єднавшись із владою, бізнесом чи іншими громадськими організаціями та ініціативами, створювати масштабні проекти.

Із вітальним словом на початку виступив заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. 

– Приємно, що порівняно із минулим роком, зал заповнений значно більше. Це означає, що ми робимо правильні речі. Лейтмотив заходу – “Партнерство заради змін”. Партнерство влади і бізнесу, бізнесу і громадськості, влади із громадськістю дуже важливі. Цьогорічна новація – конкурс проектів. Нещодавно пощастило відвідати Сінгапур, де конкуренція є у всіх сферах. За таких умов кожний учасник намагається свій проект зробити бездоганно, – говорить Березань.

На форум завітала старший науковий співробітник “Інституту економічних досліджень та політичних консультацій” Ірина ​​Коссе​. Вона розповіла про партнерство громадських організацій і засобів масової інформації та про реалізацію спільного із “Європейською правдою” проекту “Просування реформ у регіони”. ​​

– Співпраця громадських організацій та ЗМІ дуже важлива. Наш проект передбачає посилення дискусії на регіональному рівні щодо впровадження Угоди про асоціацію з ЄС, яка охоплює дуже багато сфер. Тому треба побачити, як ці всі реформи реалізовуються саме на регіональному рівні. Основний компонент – регрантинг. Конкурс для громадських організацій та ЗМІ почався у вересні 2016 року і продовжуватиметься по вересень 2018-го. Перевага надається співпраці ГО та ЗМІ, адже це дає змогу робити якісний продукт, – розповіла Ірина Коссе.

Поділилась досвідом представниця благодійного фонду “Урожай” Тетяна Волочай щодо партнерства громади та бізнесу. Фонд, як інструмент соціально-корпоративної відповідальності бізнесу, наповнюється в основному завдяки НВФ “Урожай”. Пані Тетяна розповідає, що перша проблема, із якою зіткнулися на початках, – патерналізм. На її переконання, допомагати варто тим, хто і сам готовий докладати зусиль до спільної справи.

– Люди часто думають, що їм хтось щось винен: влада, депутати, бізнес. При цьому самі залишаються пасивними, займаються лише оцінкою, – зауважила Волочай. – Тому фонд вирішив підтримувати виключно партнерські проекти, активних людей, які вкладають спільні зусилля у добрі справи. Зараз БФ проводить конкурси мікрогрантів та обирає соціально важливі проекти для сільської місцевості.

Також Тетяна додала, що на сьогодні існують низка вітчизняних та закордонних краудфандингових платформ, де можна розміщувати інформацію про свій проект і збирати кошти. Досвід є: за 70 днів проект щодо розвитку творчих здібностей дітей “музичними методиками” зібрав 76,5 тисяч гривень. Для цього, каже, треба зібрати команду, описати ідею проекту, зняти мотивуюче відео, обгрунтувати необхідні витрати. Додає, чарівної палички не існує. Треба докладати зусиль, популяризувати, переконувати людей, що ваш проект важливий, самоорганізовуватися.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Про партнерство громадських організацій та органів влади розповіла присутнім Марина Здоровець, менеджер із адміністративної діяльності БО “Від серця до серця”. 

Представниця БО “Черкаська мережа ЛЖВ” Тамара Борисова поділилась досвідом партнерства в соціальному підприємництві.

Про “Вільний простір” як центр партнерства та розвитку громади поділився гість із Маріуполя Дмитро Чичера, засновник вільного простору “HALABUDA”, керівник громадської організації ”СХІДНА БРАМА”, “Маріупольськой Школи Фотографії” та Маріупольської Асоціації Підприємців.

Освітній хаб “HALABUDA” проводить по 150 заходів на місяць, охоплюючи більш як півтори тисячі очіб. За словами Дмитра, на сьогодні неформальна освіта поступово входить в нішу загальної освіти. Із пристуніми Чичера поділився досвідом залученння цільової аудиторії, управлінням фінансами та ін.

Головна мета проекту – зупинити відтік молодих кадрів:

– Всі знають Маріуполь як металургійне місто, хоча насправді це не так. Ми проводимо так званий ребрендинг регіону, популяризуємо створення малого бізнесу, аби зупинити відтік молодих кадрів.

Опісля виступів спікерів директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько презентував “Платформу регіонального розвитку та партнерства”. Яка в подальшому стане майданчиком для знайомств активних людей, онлайн-комунікацій, обміну досвідом, цікавими проектами та пропозиціями, пошуку нових партнерів.

Протягом третьої частини Міжрегіонального форуму «ГРАНТуємо зміни 3.0» учасники відвідали тематичні секції з різноманітних тематик: щодо способів виграшів проектів для територіальних громад, про поєднання подорожей та навчання в Європі, створення та розвиток соціального підприємства, вирішення екологічних проблем та багато іншого.

Наприкінці організатори форуму оприлюднили результати таємного голосування учасників та визначили найкращі громадські ініціативи, які напередоні представляли себе на ярмарку:

1 місце: БО «Від серця до серця».
2 місце: ЧОО «Всеукраїнська екологічна ліга».
3 місце: «Творці майбутнього».
4 місце: БО «Черкаська мережа».
5 місце: ГО «Гордість нації».

Заохочувальні призи від Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА отримали Чигиринська ініціативна група «Маяк», The HUB 700 та Ком’юніті медіа черкаських батьків «Kids Space».

1
Коментарі

avatar
1 Теми коментарів
0 Відповідь по темі
0 RSS
 
Вподобаний коментар
Популярний коментар
1 Коментарі автора
SlowHyVar Нещодавні автори
SlowHyVar
SlowHyVar

Реклама

Реклама