Уманчани борються із наметовим містечком хасидів

27.08.2015, 15:10
УМАНЬ 1
Фото: “Вечірня Умань”

Величезний паркан навколо річки Уманки та наметове містечком знову стали яблуком розбрату між містянами та хасидами. Громадські активісти минулого року це питання намагалися вирішити за допомогою болгарки, цього ж року в хід піде рулетка, пише “Вечірня Умань“. 

Питання про незаконне розташування наметового містечка на прибережній зоні річки Уманка було підняте на засіданні громадської ради. Вже 5 років воно допікає містянам, проте як працювало, так і працює.

Минулого року Володимир Гончарук  разом з іншими активістами намагалися звільнити доступ до річки і з болгаркою в руках демонтували високий паркан. Аби не зривати святкування Рош-га-Шана громадські активісти пішли на зустріч хасидам та підписали з ними меморандум.

– Був підписаний меморандум між нами, представниками громади, та власниками наметового містечка про те, що вони сплачують 200 тис. грн. у місцевий бюджет та дають слово, що до 25 січня 2015 року вони оформляють документи на землю, – говорить активіст Майдану Сергій Алєксєєв. – Але в той же час не зрозуміло, які саме документи. Оскільки вони зайняли прибережну зону річки, а її по закону ніхто немає права займати, а тим більше закривати прохід до річки. Ми не антисеміти. Але територію, яка належить уманчанам, повинні повернути громаді. Це питання за рік не було врегульовано, тому ми знову його піднімаємо.

Представник Уманської єврейської асоціації Геннадій Білорицький каже, що вони протягом року намагалися вирішити це питання, проте наштовхнулися на бездіяльність місцевої влади.  За його словами, в 2015 році на виконання меморандуму за 7 місяців до початку сезону паломництва власники наметового містечка офіційно звернулися до місцевої влади та запропонували чотири шляхи вирішення конфлікту:

УМАНЬ 4
Фото: “Вечірня Умань”

– єврейська громада готова викупити дану землю, заплативши ту ціну, яку громада міста вважає за потрібне. І назавжди вирішити дане питання.
– власники наметового містечка готові брати землю в оренду
– єврейська громада на підставі закону України про свободу совісті та релігійних організацій за ч. 2 ст.92 Земельного кодексу України може отримати в установленому законному порядку відповідні земельні ділянки для релігійних потреб в тому числі для молитов, для встановлення наметових містечок та іншого на праві постійного користування
– вирішити дане питання на підставі загального плану благоустрою міста.

УМАНЬ 2
Фото: “Вечірня Умань”

Геннадій Білорицький показав розроблений план багоустрою проблемної території, який розробив державний проектний інститут містобудування
– На кожне звернення громадян має бути відповідь протягом  30 днів. Проте ми чекаємо на неї вже більше ніж півроку. На суд не подаємо, тому що ми вважаємо, що якщо є орган державної влади  і ми з ним знаходимося в діалозі, то ми вирішимо це питання шляхом переговорів, а не шляхом судових рішень. Зараз в країні йде війна. Тому будь-який наш позов, навіть найсправедливіший, і найбільш обґрунтований, буде використаний сусідньою державою в негативі. Будуть казати, що в Україні є антисемітизм, що тут пригноблюють євреїв, а державу Ізраїль сприймають вороже. Саме тому ми не йдемо шляхом судів.   – Говорить Геннадій Білорицький. – Ми готові розглянути й інші виходи із ситуації запропоновані міською владою. Але тільки якщо вони будуть відповідати рамкам чинного законодавства.

УМАНЬ 3
Фото: “Вечірня Умань”

Обговорення вирішення питання наметового містечка тривали півтори години. А Олександр Томасєвич заявив, що місцевій владі не вигідно узаконювати всі побудови, які розташовані в районі паломництва.

– Влада заробляє гроші на хасидських незаконних забудовах, тому їм не цікаво приводити все до рамок чинного законодавства,  – каже Олександр Томасєвич.

Зрештою Громадська рада ухвалила рішення звернутися до в. о. міського голови Олександра Цебрія із проханням вирішити конфліктне питання стосовно наметового містечка та організувати зустріч між громадською радою та міською владою.

Також була створена комісія, до якої ввійшли представники громадської ради. Вони найближчим часом із рулеткою в руках будуть вимірювати територію наметового містечка та перевіряти чи законно забудови розташовані на березі ріки Уманки.

0 коментарів

Залишити відповідь