Українські баскетболісти їдуть за кордон не від хорошого життя, – екс-захисник збірної України в Черкасах

04.07.2015, 13:53
Микола Вільховецький
Микола Вільховецький

Микола Вільховецький – досвідчений і відомий баскетболіст, у недалекому минулому  – плей-мейкер національної зібрної України. Останні 4 сезони він відіграв у складі команди Суперліги із Запоріжжя – «Ферро-ЗНТУ». У цьому  році Микола, який приїхав у складі команди «Робкіє Развратнікі», став головною зіркою стрітбольного турніру «Маніфест вулиці», що традиційно відбувся в Черкасах.

Із екс-капітаном Дніпропетровського «Дніпра»  про стан справ у сучасному українському баскетболі спілкувався кореспондент видання «Інфоміст»

 – Як Ви оцінюєте ситуацію, що нині склалася в Суперлізі: чемпіонат покинули кваліфіковані легіонери, якісні українські гравці відправляються на заробітки в Румунію, Польщу і навіть Казахстан.

– Тут важко сказати. З однієї сторони, ситуація, що склалася, великий плюс для молодих баскетболістів, вони отримують можливість себе проявити якомога краще. Зараз молодь повинна показати, на що здатна. З іншої сторони – падає конкуренція. Присутність легіонерів йшла і на користь. Зі мною у «Дніпрі», наприклад,  грали Буртт і Беверлі (перший свого часу отримав український паспорт і грав за збірну України, другий – нині виступає за команду НБА «Хьюстон Рокетс» – ред.). Можливо, я тоді не так багато грав, але ж з ким виступаєш, таким і стаєш сам. Така конкуренція сприяє саморозвитку. Стосовно ж тих, хто виїздить з країни… Зрозуміло, що це не від хорошого життя, засуджувати їх не можна.

 – Як Вам команда, яка зібралася в «Черкаських Мавпах» в минулому сезоні?

– «Мавп» я знаю лише з хорошої сторони. У вас тут завжди гарна команда, хороша баскетбольна школа, багато талановитих виконавців. Це хочеться відзначити.

– Яке Ваше майбутнє в Суперлізі? Вже знайшли команду на новий сезон?

– Тут все, як в темному лісі. Варіанти для продовження кар’єри, звичайно є, але цим питанням займається мій агент. Поки що не можу сказати жодної конкретики.

 – Чим Ви займаєтеся в міжсезоння? Як підтримуєте форму перед новим баскетбольним роком?

– Я багато працюю індивідуально. Плюс – подібні турніри допомагають тримати себе в кондиціях.

 – Яке, на Вашу думку, найближче майбутнє чекає на нашу національну збірну та на чемпіонат?

– Зараз важко сказати. Самі знаєте, яка ситуація в країні. У збірній дуже багато змін. Ось Фрателло пішов. Все ж я хочу вірити в краще. Так само і по чемпіонату. Колись сюди приїздили гравці з НБА. Зараз все по-іншому. Я впевнений,  баскетбольні функціонери роблять все можливі, щоб зберегти Суперлігу.

Повертаючись до самого турніру, то «Робкіє Розвратніки», які мали в своєму складі гравця калібру Вільховецького, відсвяткували перемогу, перегравши у фіналі черкаське тріо «Крєпатура».

Вже  котрий рік поспіль справжньої окрасою змагань став конкурс слем-данків. Тут перемога дісталася одному з господарів – 18-річному вихованцю «Черкаських Мавп» Івану Ткаченку, який у напруженій та ефектній боротьбі обійшов запорізьця Сергія Комаря.

Сергій Комар
Сергій Комар
Сергій Комар
Сергій Комар
Іван Новіков
Іван Новіков

 

0 коментарів

Залишити відповідь